Doporučujeme

Generace Z je silná: Umí mluvit o svém duševním zdraví!

Generace Z je silná: Umí mluvit o svém duševním zdraví! | foto: Zdroj: TV Prima, reality seriál Escape

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Generace Z je silná: Umí mluvit o svém duševním zdraví

  • 0
Ve škole se nudí. V životě se nudí. Při prvním náznaku obtíží se hroutí. Novináři a společnost označkovala, poněkud pejorativně, lidi z generace Z, generací sněhových vloček, kteří se rozplynou při prvním náznaku problému. Jenže pozor: Tahle generace je výjimečná v tom, že otevírá témata, o kterých ty předešlé nehovořily.

Možná se také často setkáváte s tím, že generace dospívajících je považována za slabou, takovou, která raději drží v ruce mobil, než by řešila vztahy. Hroutí se při náznaku problémů, není schopná ničeho – ani základního rozhodnutí. Jaká názor na věc má psychoterapeutka, lektorka a koučka Olga Plíčková? „Za mě lidé z generace Z nejsou křehcí, vůbec ne slaboši. Přesně naopak a já jim velice fandím. Proč? Vždy totiž záleží ale na úhlu pohledu. Proč jsou snowflakes údajně slaboši? Můj výzkum vede k tomu, že každá generace řeší něco jiného a ta současná řeší duševní zdraví. V tomto smyslu je možné, že jsme jim opakovali 30 let, psali články, že mentální zdraví je důležité, že není slabost říct si o pomoc. Dnes to tedy generace Z začala dělat a my jim říkáme: Nic nevydržíte, jste Snowflakes. Což je úsměvné, kdyby to nebylo k pláči. Jsem téhle generaci vděčná, že se o duševním zdraví umí bavit, že je pro generaci Z důležité, a dokonce si myslím, že generace Z řeší i spousty problému generace předešlé, které se své psychice nevěnovaly vůbec. Protože se to nehodilo. Současná dospívající generace má příležitost se věnovat svému zdraví a řešit své emoce.“

Generace Z je silná: Umí mluvit o svém duševním zdraví!

Existují duševní potíže, které jedinec zvládne sám, pomocí rodiny, kamarádů a podobně. Přesto je důležité mít k dispozici někoho, kdo je nestranný, protože právě rodina odstup od problematiky nemá. Dospívajícímu sice pomůže naslouchání, zájem o vaši osobu, ale to je tak vše. Psycholog či terapeut pomáhá člověku, který má trápení, najít řešení a hlavně ho vidět.

Kde vzniká mezigenerační konflikt a nepochopení? Odbornice vysvětluje: „Rodiče nechápou, čím jejich děti (generace Z) trpí, a proč. Mají pocit, že jejich děti mohou všechno, nic pro ně není nedostupné. Tato zabarvenost je na škodu, protože neumožňuje propojení pomocí naslouchání. Ale i toto je jen ukázka toho, že dospělí zkrátka neumí s emocemi pracovat plošně. Nikdo nás to neučil. Ale generace Z, tím, že o svých problémech mluví, že se snaží nacházet řešení toho, jak se cítí, tak vytváří i starším lidem příležitost se to naučit. To je na celém stavu výborné. Takže bych na tom, že dospívající veřejně řeší své problémy, hledala jen pozitiva.“

Chcete vědět víc o tom, jaké starosti řeší dospívající a hlavně jak? Sledujte reality seriál Escape už od 17. 6. na prima+.