Úspěchy zdobí firmu MZ Liberec z Rudníku

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost MZ Liberec se věnuje zejména vývoji, výrobě a instalaci ukončovacích prvků rozvodů medicinálních plynů. Jednoduše řečeno se stará o to, aby pacienti v nemocnicích po celém světě měli dostatek kyslíku na operačních sálech i na lůžkových pokojích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Marek Matěják

Marek Matěják | foto: MZ Liberec, a.s.

Postupem času se sortiment rozrůstá a firma MZ Liberec dodává i další vybavení do nemocnic po celém světě. A to včetně těch nestandardních. „Zakázkové řešení a různé modifikace jsou naší konkurenční výhodou. Umíme naše výrobky uzpůsobit téměř všem reálným požadavkům zákazníka. Je to dáno především ochotou a zkušeností našich zaměstnanců, kteří nemají problém vyrábět nestandardizované výrobky,“ říká výkonný ředitel firmy MZ Liberec Marek Matěják.

Historie firmy MZ Liberec sahá až do 50. let minulého století. Jak se od té doby změnil sortiment výrobků a firma samotná?

Obor se samozřejmě vyvíjí, a to velmi rychle. V rámci sortimentu vyšlo několik výrobkových řad, které celé ty roky vylepšujeme a doplňujeme o nové požadavky trhu a zákazníků. Firma se z malého podniku postupně rozrostla – zaměřila se primárně na medicinální plyny a koncové prvky. Zlomovým pro nás byl rok 2013, kdy v Rudníku vznikl nový areál a tím se spustil velký růst firmy.

Čím vším se firma zabývá a jaký byl její vývoj?

Marek Matěják

Společnost MZ Liberec navazuje na tradici výroby rozvodů medicinálních a technických plynů. Společnost navrhuje, vyrábí, dodává a instaluje rozvody medicinálních a technických plynů. Nedílnou součástí výrobního programu jsou ukončovací prvky rozvodů, jako jsou rampy, zdrojové mosty, otočné stropní komplexy a další zdravotnická zařízení, kterými jsou následně vybavovány operační sály, jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační oddělení a standardní lůžková oddělení po celém světě. Společnost dále zajišťuje dodávky a kompletaci zdrojů medicinálních plynů, tedy kyslíkových generátorů, kompresorových, vakuových, redukčních a odpařovacích stanic. A jaká je naše historie? Sahá až do roku 1957 kdy byla založena firma Montážní závody Liberec, do roku 1967 se datuje vznik sekce rozvodů medicinálních plynů. V roce 1992 společnost oslavila 300. komplexně realizovaný projekt. V roce 2002 vstoupila firma na zahraniční trhy a v roce 2013 jsme otevřeli již zmíněný výrobní a vývojový komplex v Rudníku u Vrchlabí. Následovalo otevření školicího centra pro naše partnery v roce 2014. Koncem roku 2021 do společnosti MZ Liberec vstoupil nový 100% vlastník, je jím česká rodinná firma – investiční skupina LIF Group z Liberce.

Nyní tedy společnost vstupuje do nové éry – má nové vlastníky. Jaké máte plány?

Máme nové vlastníky, skupinu LIF z Liberce, která nás chce v rozvoji společnosti maximálně podpořit. Rádi bychom dostali naše výrobky na nové, nám zatím neznámé trhy. Rádi bychom začali udávat technologický trend v naší branži a získali pomocí inovovaných výrobků a technologií větší tržní podíly na stávajících a nových trzích.

Budete investovat do modernizace a inovací?

Z dlouhodobého hlediska je to naší strategií. Plánujeme velké investice do vývoje, zaměstnanců, výrobní technologie tak, aby MZ Liberec udával trend v oblasti výroby a dodávek lékařské technologie. Investice půjdou například do inovací strojového parku, jako jsou CNC stroje či roboty, ale i do další mechanizace. Rádi bychom taktéž navýšili vývojové kapacity a navázali spolupráci s předními českými průmyslovými designéry.

Odkud jsou vaši zákazníci, chcete případně někam expandovat?

Aktuálně dodáváme do 59 zemí světa. Samozřejmostí je Česko a Slovenko. Silnou pozici máme také v zemích, jako je Kazachstán, Uzbekistán, Polsko a další. Právě teď realizujeme zajímavé projekty v Africe. Nově chceme expandovat na trhy jihovýchodní Asie a také Indie. Přibližně 70 % našeho obratu je export technologie do zahraničí.

Vyrábíte technologie pro zdravotní péči. Jste schopni vyjít zákazníkům vstříc třeba i s nestandardními požadavky?

Zakázkové řešení a různé modifikace jsou naší konkurenční výhodou. Umíme naše výrobky uzpůsobit téměř všem reálným požadavkům zákazníka. Je to dáno především ochotou a zkušeností našich zaměstnanců, kteří nemají problém vyrábět nestandardizované výrobky. Naší výhodou je i silné technologické zázemí.

Hledáte v současnosti nové kolegy?

Ano, nové kolegy aktuálně hledáme. Chceme posilovat konstrukci a vývoj, obchod, nákup, výrobu – CNC obrobnu, montáže a mnoho dalších pracovišť. Kompletní seznam volných míst najdou zájemci na našich webových stránkách. U všech pozic se jedná o jednosměnný provoz v atmosféře rodinné firmy.

Nabízíte brigády či placené stáže?

Brigády nabízíme celoročně. Placené stáže jsou něčím, co chceme více rozvíjet, nalákat nadané studenty k nám do firmy, ať se svými nápady zapojí do rozvoje společnosti. Rádi bychom navázali spolupráci se středními školami, ale i vysokými školami.

Nemocnice Náchod

VÝBĚR ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ FIRMY

Česká republika

Dodávka stropních stativů na „prosklené“ hybridní operační sály nemocnice IKEM. Komplexní dodávka technologií pro oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Motol

Polsko

Společnost MZ Liberec dodávala do wrocłavské nemocnice stropní stativy OK07 (chirurgické a anesteziologické) v rámci projektu „Dodávka, montáž a uvedení do provozu dvouplošinového kardioangiografu na Oddělení přístrojové diagnostiky a terapie dětských vrozených srdečních vad“. Jedná se o vysoce moderní technologický celek, který umožňuje poskytovat tu nejmodernější lékařskou péči.

Nigérie

V rámci rozvojových aktivit byla realizována dodávka lékařské technologie. Předmětem dodávky byly ukončovací prvky rozvodů medicinálních plynů, jejichž součástí byl zdrojový most a zdrojový sloup z Liberce

Velká Británie

Nemocnice The Grange University Hospital je moderním a vysoce specializovaným zdravotnickým zařízením pro děti a dospělé. K poskytování high-tech medicíny přispěl MZ Liberec dodávkou svých technologií. Jednotky intenzivní a urgentní péče jsou vybaveny stropními stativy (OK07-28 s hlavou L10/12) v ergonomickém tandemovém uspořádání včetně příslušenství. Celkem byla nemocnice vybavena 180 stropními stativy.

banner
  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

Češi kvůli cenám energií snižují teplotu v domácnosti až o 3 stupně

23. února 2024

Komerční sdělení České domácnosti za sebou mají první polovinu topné sezóny, ta druhá je teprve čeká a bude zase o...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

Odcházím s dobrým pocitem, říká bývalý primář dětského oddělení

23. února 2024

Komerční sdělení Dlouhých 28 let sloužil Luděk Ryba jako primář na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice. Pomohl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...