Úspěchy zdobí firmu MZ Liberec z Rudníku

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost MZ Liberec se věnuje zejména vývoji, výrobě a instalaci ukončovacích prvků rozvodů medicinálních plynů. Jednoduše řečeno se stará o to, aby pacienti v nemocnicích po celém světě měli dostatek kyslíku na operačních sálech i na lůžkových pokojích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Marek Matěják

Marek Matěják | foto: MZ Liberec, a.s.

Postupem času se sortiment rozrůstá a firma MZ Liberec dodává i další vybavení do nemocnic po celém světě. A to včetně těch nestandardních. „Zakázkové řešení a různé modifikace jsou naší konkurenční výhodou. Umíme naše výrobky uzpůsobit téměř všem reálným požadavkům zákazníka. Je to dáno především ochotou a zkušeností našich zaměstnanců, kteří nemají problém vyrábět nestandardizované výrobky,“ říká výkonný ředitel firmy MZ Liberec Marek Matěják.

Historie firmy MZ Liberec sahá až do 50. let minulého století. Jak se od té doby změnil sortiment výrobků a firma samotná?

Obor se samozřejmě vyvíjí, a to velmi rychle. V rámci sortimentu vyšlo několik výrobkových řad, které celé ty roky vylepšujeme a doplňujeme o nové požadavky trhu a zákazníků. Firma se z malého podniku postupně rozrostla – zaměřila se primárně na medicinální plyny a koncové prvky. Zlomovým pro nás byl rok 2013, kdy v Rudníku vznikl nový areál a tím se spustil velký růst firmy.

Čím vším se firma zabývá a jaký byl její vývoj?

Marek Matěják

Společnost MZ Liberec navazuje na tradici výroby rozvodů medicinálních a technických plynů. Společnost navrhuje, vyrábí, dodává a instaluje rozvody medicinálních a technických plynů. Nedílnou součástí výrobního programu jsou ukončovací prvky rozvodů, jako jsou rampy, zdrojové mosty, otočné stropní komplexy a další zdravotnická zařízení, kterými jsou následně vybavovány operační sály, jednotky intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitační oddělení a standardní lůžková oddělení po celém světě. Společnost dále zajišťuje dodávky a kompletaci zdrojů medicinálních plynů, tedy kyslíkových generátorů, kompresorových, vakuových, redukčních a odpařovacích stanic. A jaká je naše historie? Sahá až do roku 1957 kdy byla založena firma Montážní závody Liberec, do roku 1967 se datuje vznik sekce rozvodů medicinálních plynů. V roce 1992 společnost oslavila 300. komplexně realizovaný projekt. V roce 2002 vstoupila firma na zahraniční trhy a v roce 2013 jsme otevřeli již zmíněný výrobní a vývojový komplex v Rudníku u Vrchlabí. Následovalo otevření školicího centra pro naše partnery v roce 2014. Koncem roku 2021 do společnosti MZ Liberec vstoupil nový 100% vlastník, je jím česká rodinná firma – investiční skupina LIF Group z Liberce.

Nyní tedy společnost vstupuje do nové éry – má nové vlastníky. Jaké máte plány?

Máme nové vlastníky, skupinu LIF z Liberce, která nás chce v rozvoji společnosti maximálně podpořit. Rádi bychom dostali naše výrobky na nové, nám zatím neznámé trhy. Rádi bychom začali udávat technologický trend v naší branži a získali pomocí inovovaných výrobků a technologií větší tržní podíly na stávajících a nových trzích.

Budete investovat do modernizace a inovací?

Z dlouhodobého hlediska je to naší strategií. Plánujeme velké investice do vývoje, zaměstnanců, výrobní technologie tak, aby MZ Liberec udával trend v oblasti výroby a dodávek lékařské technologie. Investice půjdou například do inovací strojového parku, jako jsou CNC stroje či roboty, ale i do další mechanizace. Rádi bychom taktéž navýšili vývojové kapacity a navázali spolupráci s předními českými průmyslovými designéry.

Odkud jsou vaši zákazníci, chcete případně někam expandovat?

Aktuálně dodáváme do 59 zemí světa. Samozřejmostí je Česko a Slovenko. Silnou pozici máme také v zemích, jako je Kazachstán, Uzbekistán, Polsko a další. Právě teď realizujeme zajímavé projekty v Africe. Nově chceme expandovat na trhy jihovýchodní Asie a také Indie. Přibližně 70 % našeho obratu je export technologie do zahraničí.

Vyrábíte technologie pro zdravotní péči. Jste schopni vyjít zákazníkům vstříc třeba i s nestandardními požadavky?

Zakázkové řešení a různé modifikace jsou naší konkurenční výhodou. Umíme naše výrobky uzpůsobit téměř všem reálným požadavkům zákazníka. Je to dáno především ochotou a zkušeností našich zaměstnanců, kteří nemají problém vyrábět nestandardizované výrobky. Naší výhodou je i silné technologické zázemí.

Hledáte v současnosti nové kolegy?

Ano, nové kolegy aktuálně hledáme. Chceme posilovat konstrukci a vývoj, obchod, nákup, výrobu – CNC obrobnu, montáže a mnoho dalších pracovišť. Kompletní seznam volných míst najdou zájemci na našich webových stránkách. U všech pozic se jedná o jednosměnný provoz v atmosféře rodinné firmy.

Nabízíte brigády či placené stáže?

Brigády nabízíme celoročně. Placené stáže jsou něčím, co chceme více rozvíjet, nalákat nadané studenty k nám do firmy, ať se svými nápady zapojí do rozvoje společnosti. Rádi bychom navázali spolupráci se středními školami, ale i vysokými školami.

Nemocnice Náchod

VÝBĚR ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ FIRMY

Česká republika

Dodávka stropních stativů na „prosklené“ hybridní operační sály nemocnice IKEM. Komplexní dodávka technologií pro oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Motol

Polsko

Společnost MZ Liberec dodávala do wrocłavské nemocnice stropní stativy OK07 (chirurgické a anesteziologické) v rámci projektu „Dodávka, montáž a uvedení do provozu dvouplošinového kardioangiografu na Oddělení přístrojové diagnostiky a terapie dětských vrozených srdečních vad“. Jedná se o vysoce moderní technologický celek, který umožňuje poskytovat tu nejmodernější lékařskou péči.

Nigérie

V rámci rozvojových aktivit byla realizována dodávka lékařské technologie. Předmětem dodávky byly ukončovací prvky rozvodů medicinálních plynů, jejichž součástí byl zdrojový most a zdrojový sloup z Liberce

Velká Británie

Nemocnice The Grange University Hospital je moderním a vysoce specializovaným zdravotnickým zařízením pro děti a dospělé. K poskytování high-tech medicíny přispěl MZ Liberec dodávkou svých technologií. Jednotky intenzivní a urgentní péče jsou vybaveny stropními stativy (OK07-28 s hlavou L10/12) v ergonomickém tandemovém uspořádání včetně příslušenství. Celkem byla nemocnice vybavena 180 stropními stativy.

banner
  • Nejčtenější

Látky a láska k šití mě z mateřské vystřelily do světa podnikání

9. dubna 2024

Komerční sdělení Podnikání mě odjakživa lákalo. Mateřská dovolená byl impuls začít a vnukla mi i směr. Chtěla jsem...

Co se chystá na gastronomické události roku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2?

9. dubna 2024

Komerční sdělení Jedinečné setkání špiček české gastronomie a milovníků jídla MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 otevře své...

O Magic Cup: Křižovatka naděje a talentu ve FIFA E-sportu

11. dubna 2024

Komerční sdělení O Magic Cup, největší amatérský turnaj ve FIFA fotbale, slaví úspěšné zakončení třetího ročníku, v...

Chrášťany u Prahy v bublině dezinformací a plné negativních emocí

12. dubna 2024

Komerční sdělení Vypjatá a emotivní situace kolem realizace casina v Chrášťanech u Prahy je nepřehledná a plná...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak na jarní restart obýváku

10. dubna 2024

Komerční sdělení Cítíte, že by to s nástupem jara chtělo nějakou změnu ve vašem obývacím prostoru? Líbí se vám nové...

Brno má první chirurgický robotický systém Versius v České republice.

16. dubna 2024

Komerční sdělení Lékaři brněnské soukromé nemocnice SurGal Clinic začali jako první v České republice využívat...

Kolagen, opravdová pomoc, nebo další podvod?

15. dubna 2024

Komerční sdělení Kolagen? Reklama na každém kroku. Také si pokládáte otázku, proč to tak je? Skutečně funguje, nebo...

Jak zlepšit svůj život díky skvělým tipům

15. dubna 2024

Komerční sdělení V dnešním článku si představíme pár možností, jak během chvíle zlepšit svůj život. Text se věnuje...

Čerpadla pro všechna použití najdete ve firmě MATEP

15. dubna 2024

Komerční sdělení Tradiční česká společnost MATEP se již 26 let zabývá velkoobchodem a dodávkami kompletního...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...