Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Advent s vůní perníku provoní kromě kaváren také vánoční trhy

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pravou vánoční atmosféru přinese i letos do Pardubic oblíbená akce Advent s vůní perníku. Místní kavárny, cukrárny a nově i restaurace budou provoněné touto tradiční a oblíbenou pochutinou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Trhy na Pernštýnském náměstí

Trhy na Pernštýnském náměstí | foto: Statutární město Pardubice

Po celý předvánoční čas tak opět bude možné ochutnávat perníkové speciality v lokálních podnicích, každé místo si pro své hosty připravilo něco originálního. Advent s vůní perníku se ale letos přesouvá z kaváren i do širokého centra – nový perníkový kabát budou letos mít také adventní trhy.

Trhy na Pernštýnském náměstí

„Perníkový advent je už několik let oblíbenou značkou našeho města v předvánočním čase a jsem rád, že vůně sladkého pečiva tolik typického pro Pardubice se letos přesune z kaváren do centra. Letos jsme ho spojili s trhy, které jsou v produkci nového pořadatele. Vánoční trhy Pardubice najdete na Pernštýnském náměstí, třídě Míru, Příhrádku, Zelené bráně, Zámku Pardubice a v Automatických mlýnech. Věřím, že letošní advent přinese samé příjemné zážitky pro návštěvníky i obyvatele našeho města,“ zve na trhy primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Trhy na Pernštýnském náměstí

Adventní trhy začnou v sobotu 2. prosince, o první adventní neděli se tradičně slavnostně rozsvítí vánoční strom na Pernštýnském náměstí. „Letošní strom na historické náměstí přijede z Jezbořic a poprvé se rozsvítí v neděli 3. prosince v 17 hodin. Novinkou je, že si ho obyvatelé města budou moci sami pojmenovat. Návrhy mohou už nyní psát na Instagram a Facebook stránky „Advent s vůní perníku“, formulář najdou i na webu města a o třech nejlepších jménech se pak bude hlasovat. Jméno stromu zveřejníme krátce před rozsvícením na Pernštýnském náměstí,“ představuje novinku náměstkyně primátora Jiřina Klčová, která je zodpovědná za kulturu, a dodává, že první adventní neděle se i letos ponese v charitativním duchu. „Radnice propůjčila hudební sál charitativnímu vánočnímu jarmarku Andělka pomáhá, koupí ručně dělaných výrobků podpoří jeho návštěvníci onkologicky nemocné děti. O dva týdny později, v sobotu 16. prosince podpoříme vážně nemocné děti ještě jednou, a to charitativní akcí v rámci adventních trhů na Pernštýnském náměstí s názvem Dobročinný šálek. Všechny peníze poputují na transparentní účet Nadačního fondu Šance onkoláčkům,“ dodala náměstkyně Klčová.

Trhy na Pernštýnském náměstí

A co nás všechno o letošním adventu čeká? „Pernštýnské náměstí, historické srdce města, se stane středem vánočního veselí. Každý den zde budou otevřené adventní trhy nabízející široký výběr tradičních vánočních dárků, řemeslných výrobků a lahodných dobrot. Těšit se můžete na adventní městečko s pestrým vánočním sortimentem, adventní pódium s bohatým programem, výstavu Světla vyprávějí, vyhlídkové kolo, Ježíškovu dílnu, kolotoč, vánoční stezku pro děti a mnoho dalšího,“ zve na letošní adventní trhy pořadatel Radek Mašík z Máša agency.

Trhy na Pernštýnském náměstí

Advent s vůní perníku je však již známou značkou, která v Pardubicích vznikla v roce 2020, kdy se pardubické kavárny prvně spojily a začaly nabízet návštěvníkům perníkové dobroty v rozličných podobách. Místní nabídka je i letos pestrá a lákavá. „V pardubických kavárnách, cukrárnách a nově i restauracích si již tradičně můžete pochutnat na lahodných perníkových dobrotách speciálně vytvořených právě pro adventní období a dalších lokálních jídlech, které rozhodně rozveselí chuťové buňky. Letos se do našeho projektu zapojilo už 33 provozoven, což nás velmi těší,“ uvedla Miloslava Christová, ředitelka Turistického informačního centra Pardubice. V nabídce nebude chybět perníkový cheesecake, rumové perníčky, perníkový nanuk, Porter dort a mnoho dalších perníkových dezertů. Z nápojů určitě ochutnejte kávu a horkou čokoládu s perníkovým kořením nebo perníkovým likérem či netradiční, a o to lahodnější Gin-gin bread a Perníkovou mimózu. „Kavárny, které se do akce zapojily, poznáte podle vylepeného označení „Advent s vůní perníku“ na dveřích. Věříme, že si provoněnou předvánoční atmosféru v Pardubicích užijete,“ láká Miloslava Christová.

Malí návštěvníci si užijí návštěvu Pardubic dvojnásobně. Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí, Zelená brána a výstavní prostor Mázhaus připravily pro návštěvníky čekající na příchod Ježíška vánoční dílničky, kde si budou moci děti vytvořit vlastní vánoční ozdoby, přáníčka nebo vlastnoručně ozdobit perníček. Zámek Pardubice poskytne na valech prostor výstavě s názvem „Světla vyprávějí“ ohromující velkými iluminačními sochami a instalacemi, které okouzlí všechny návštěvníky. Procházka kolem zámku bude dobrodružstvím plným světelného umění a vánočního ducha. Milovníci zážitků se mohou z věže Zelené brány potěšit úžasnými pohledy na Pernštýnské náměstí a přilehlé okolí, které rozhodně stojí za to zachytit na fotografiích, a nejlépe i sdílet. Stejně tak bude lákadlem jízda na velkém vyhlídkovém kole před Automatickými mlýny.

Trhy na Pernštýnském náměstí

Jedinečnou tradicí je od roku 1998 pardubická Štědrovečerní procházka, která se stala pro mnoho rodin neodmyslitelným završením Štědrého dne. „Se svými blízkými a přáteli se opět můžete setkat ve 23 hodin na Pernštýnském náměstí, kterým se rozezní slavnostní tóny České mše vánoční J. J. Ryby v podání Pardubického dětského sboru. O půlnoci se mohou lidé připojit k tradičnímu společnému zpívání vánočních koled ve Východočeském divadle. Každoročně na Štědrý večer láká návštěvníky do svých historických prostor též pardubický zámek, který bude zpřístupněn od půl desáté do půlnoci,“ láká na procházku o Štědrém večeru vedoucí oddělení kultury Jana Fiedlerová. O Štědrém dni a noci se otevírají též pardubické kostely, kde se konají sváteční bohoslužby, při kterých se mohou lidé v klidu zastavit a zamyslet nad významem Vánoc. To všechno tvoří neopakovatelnou atmosféru a poskytuje příležitost pro rodinné setkání a sdílení radosti z vánočního období. Noční putování svátečně nazdobeným historickým centrem Pardubic mohou návštěvníci zakončit v některé z kaváren či restaurací, které budou mít i v tento sváteční čas otevřeno.

Trhy na Pernštýnském náměstí

Skvělou adventní nabídku chystá také Zámek Pardubice, Automatické mlýny a Krajská knihovna. Kompletní program trhů a doprovodného programu s přehledem kaváren a restaurací s perníkovou nabídkou naleznete na adventsvuniperniku.cz a na Facebooku či Instagramu akce.

Trhy na Pernštýnském náměstí
  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...