Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Českou republiku zasáhl v minulém roce obrovský zájem o instalace solárních elektráren. Ten měly hlavně domácnosti, které si však na instalaci musely počkat klidně i rok, a někteří dodavatelé navíc situaci na trhu neustáli. Ti stabilní ale napnuli své síly a nyní už jsou lhůty na trhu zase v normálu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie | foto: E.ON

Například od E.ONu budou mít klienti řešení na střeše za tři až čtyři měsíce. Klienti se nemusejí bát instalace FVE řešení, jen by měli dobře zvážit, komu svou zakázku svěřit.

I přes pokles cen elektřiny je její cena stále na vyšších úrovních, než byla před energetickou krizí. Návratnost investice do fotovoltaiky je tak teď i díky nižší pořizovací investici a stále vysokým cenám energií relativně krátká. „U velké části našich zákazníků, kteří využívají k fotovoltaice i virtuální baterii, se můžeme dostat i na sedm let,“ vysvětluje Ondřej Hájek, vedoucí oddělení Zákaznických řešení společnosti E.ON, který potvrdil i oblíbenost tohoto produktu, který využívá 90 % zákazníků, kterým společnost E.ON elektrárnu instaluje. Využití virtuální baterie se ukazuje i čím dál tím výhodnější ve srovnání s klasickým výkupem elektřiny, kde se cena aktuálně naopak snižuje.

„S rychlým nárůstem instalovaných fotovoltaických elektráren dochází během dlouhých slunečních dní, kdy fotovoltaika vyrábí nejvíce energie k jejímu přebytku na trhu a její cena tak logicky klesá, někdy i do záporných hodnot,“ dodává Ondřej Hájek.

Fotovoltaik v Česku výrazně přibylo

Fotovoltaik v České republice výrazně přibylo. Jen distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, v letošním roce připojila do distribuční sítě než 26 000 fotovoltaických zdrojů, což je více než dvojnásobek toho, co loni. Drtivá většina z nich byla právě na střechách rodinných domů.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

I proto přibývá míst, kde už je současná kapacita sítě vyčerpaná a aktuálně nejdou připojit zdroje s přetokem do sítě, protože proces posilování a výstavby sítě je dlouhodobý. V takových případech je pro klienta dobrou volbou tzv. bezpřetoková elektrárna. „Elektráren, kdy distributor neumožní posílat přebytky do distribuční sítě, přibývá,“ potvrzuje i Ondřej Hájek. „Rozhodně to ale pro zákazníka neznamená, že FVE nemá smysl a že se investice nevrátí. Jen je nutné klást důraz na správné navržený instalovaný výkon a konfiguraci fotovoltaické elektrárny, kdy není vhodné systém předimenzovat,“ radí zájemcům o FVE řešení jednu ze základních věcí.

Důležité je vybrat správného dodavatele

V souvislosti s tím, co se aktuálně děje na trhu s fotovoltaickými elektrárnami, kdy se někteří dodavatelé dostali do problémů, by měli zájemci o své vlastní energetické řešení dobře vybrat spolehlivého dodavatele.

Prvním ukazatelem o spolehlivosti dodavatele je například členství v Solární Asociaci a dodržování jejich zásad, protože ta pracuje na udržení vysoké kvality v oboru. „To je důležité i pro nás, a proto jsme do ní v letošním roce vstoupili. Zároveň jsme se zavázali, že budeme dodržovat všechny zásady, které vyplývají z etalonu solární asociace, který jsme podepsali,“ doplňuje Ondřej Hájek.

Mezi varovné signály pro zákazníky naopak může aktuálně patřit požadovaná výše zálohy vyšší než 50 % celkové ceny. E.ON například nyní požaduje po klientech jen zálohu ve výši 10 % ceny. Zbytek doplatí až po dokončení díla. Dobrý dodavatel nebude klienta přesvědčovat k pořízení co největší elektrárny, ale individuálně posoudí situaci a navrhne nejlepší řešení a vše za klienta vyřídí.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

Nutností je myslet na servis

„Fotovoltaika je investicí na desítky let a je potřebné zvolit dodavatele, který zvládne elektrárnu také servisovat v budoucnu. My aktuálně chystáme servisní produkt, který chceme po nějakou dobu poskytnout našim zákazníkům zdarma, jako součást jejich řešení. Jedná se o pravidelný servis a kontrolu, zda vše funguje, jak má,“ přibližuje Ondřej Hájek s tím, že do budoucna by měli klienti i zvažovat, co všechno bude fotovoltaická elektrárna umět v rámci chytré domácnosti. „Například fotovoltaika s našim chytrým řízením bude brzy schopná předpovídat, kolik následující den vyrobí, efektivně fungovat s našim tepelným čerpadlem či dobíjecí stanicí a nastavit si pracovní režimy tak, aby ještě prodloužila životnost baterií. Cílem je maximálně zefektivnit fungování FVE tak, aby zákazník dokázal ještě více ušetřit,“ dodává Ondřej Hájek.

  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

Nejlepší destinace na světě: Jak v Dubaji zabavit ty nejmenší?

29. února 2024

Komerční sdělení Dubaj je jediným městem na světě, které potřetí za sebou získalo ocenění nejlepší světové destinace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Buďte kreativní s revolučním notebookem ASUS Zenbook DUO

26. února 2024

Komerční sdělení ASUS právě přináší na český trh revoluční notebook Zenbook DUO UX8406, který budete milovat, ať už...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...