Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Českou republiku zasáhl v minulém roce obrovský zájem o instalace solárních elektráren. Ten měly hlavně domácnosti, které si však na instalaci musely počkat klidně i rok, a někteří dodavatelé navíc situaci na trhu neustáli. Ti stabilní ale napnuli své síly a nyní už jsou lhůty na trhu zase v normálu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie | foto: E.ON

Například od E.ONu budou mít klienti řešení na střeše za tři až čtyři měsíce. Klienti se nemusejí bát instalace FVE řešení, jen by měli dobře zvážit, komu svou zakázku svěřit.

I přes pokles cen elektřiny je její cena stále na vyšších úrovních, než byla před energetickou krizí. Návratnost investice do fotovoltaiky je tak teď i díky nižší pořizovací investici a stále vysokým cenám energií relativně krátká. „U velké části našich zákazníků, kteří využívají k fotovoltaice i virtuální baterii, se můžeme dostat i na sedm let,“ vysvětluje Ondřej Hájek, vedoucí oddělení Zákaznických řešení společnosti E.ON, který potvrdil i oblíbenost tohoto produktu, který využívá 90 % zákazníků, kterým společnost E.ON elektrárnu instaluje. Využití virtuální baterie se ukazuje i čím dál tím výhodnější ve srovnání s klasickým výkupem elektřiny, kde se cena aktuálně naopak snižuje.

„S rychlým nárůstem instalovaných fotovoltaických elektráren dochází během dlouhých slunečních dní, kdy fotovoltaika vyrábí nejvíce energie k jejímu přebytku na trhu a její cena tak logicky klesá, někdy i do záporných hodnot,“ dodává Ondřej Hájek.

Fotovoltaik v Česku výrazně přibylo

Fotovoltaik v České republice výrazně přibylo. Jen distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, v letošním roce připojila do distribuční sítě než 26 000 fotovoltaických zdrojů, což je více než dvojnásobek toho, co loni. Drtivá většina z nich byla právě na střechách rodinných domů.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

I proto přibývá míst, kde už je současná kapacita sítě vyčerpaná a aktuálně nejdou připojit zdroje s přetokem do sítě, protože proces posilování a výstavby sítě je dlouhodobý. V takových případech je pro klienta dobrou volbou tzv. bezpřetoková elektrárna. „Elektráren, kdy distributor neumožní posílat přebytky do distribuční sítě, přibývá,“ potvrzuje i Ondřej Hájek. „Rozhodně to ale pro zákazníka neznamená, že FVE nemá smysl a že se investice nevrátí. Jen je nutné klást důraz na správné navržený instalovaný výkon a konfiguraci fotovoltaické elektrárny, kdy není vhodné systém předimenzovat,“ radí zájemcům o FVE řešení jednu ze základních věcí.

Důležité je vybrat správného dodavatele

V souvislosti s tím, co se aktuálně děje na trhu s fotovoltaickými elektrárnami, kdy se někteří dodavatelé dostali do problémů, by měli zájemci o své vlastní energetické řešení dobře vybrat spolehlivého dodavatele.

Prvním ukazatelem o spolehlivosti dodavatele je například členství v Solární Asociaci a dodržování jejich zásad, protože ta pracuje na udržení vysoké kvality v oboru. „To je důležité i pro nás, a proto jsme do ní v letošním roce vstoupili. Zároveň jsme se zavázali, že budeme dodržovat všechny zásady, které vyplývají z etalonu solární asociace, který jsme podepsali,“ doplňuje Ondřej Hájek.

Mezi varovné signály pro zákazníky naopak může aktuálně patřit požadovaná výše zálohy vyšší než 50 % celkové ceny. E.ON například nyní požaduje po klientech jen zálohu ve výši 10 % ceny. Zbytek doplatí až po dokončení díla. Dobrý dodavatel nebude klienta přesvědčovat k pořízení co největší elektrárny, ale individuálně posoudí situaci a navrhne nejlepší řešení a vše za klienta vyřídí.

Návratnost solární elektrárny zrychlí virtuální baterie

Nutností je myslet na servis

„Fotovoltaika je investicí na desítky let a je potřebné zvolit dodavatele, který zvládne elektrárnu také servisovat v budoucnu. My aktuálně chystáme servisní produkt, který chceme po nějakou dobu poskytnout našim zákazníkům zdarma, jako součást jejich řešení. Jedná se o pravidelný servis a kontrolu, zda vše funguje, jak má,“ přibližuje Ondřej Hájek s tím, že do budoucna by měli klienti i zvažovat, co všechno bude fotovoltaická elektrárna umět v rámci chytré domácnosti. „Například fotovoltaika s našim chytrým řízením bude brzy schopná předpovídat, kolik následující den vyrobí, efektivně fungovat s našim tepelným čerpadlem či dobíjecí stanicí a nastavit si pracovní režimy tak, aby ještě prodloužila životnost baterií. Cílem je maximálně zefektivnit fungování FVE tak, aby zákazník dokázal ještě více ušetřit,“ dodává Ondřej Hájek.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Nádobí, které není třeba mýt? Využívají ho nejen restaurace nebo kempy

21. července 2024

Komerční sdělení Jednorázové tácky, kelímky, krabičky na jídlo a další nádobí ocení jak gastronomické provozy, tak i...

Nakopněte se v letních horkých dnech

20. července 2024

Nechte se inspirovat zivina.cz skvělými produkty na léto, které vás nakopnou v těchto horkých...

Vavřincovo Gastro léto přivítá kuchaře, kuchařské influencery i vinaře

20. července 2024

Komerční sdělení Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech

Herec Johnny Depp (61) byl po bouřlivém rozvodu s herečkou Amber Heardovou (38) často vídán s mladou blondýnkou. Před...