10 důvodů proč navštívit Rožnov pod Radhoštěm

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rožnov pod Radhoštěm je malebné město v Beskydech, které láká návštěvníky nejen svou krásnou přírodou, ale také bohatou historií a zajímavými atrakcemi. Pokud ještě váháte, zda se vydat zrovna sem, máme pro vás 10 důvodů, proč navštívit Rožnov pod Radhoštěm právě na jaře:

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna | foto: archiv města Rožnov p.R.

1. Krásná příroda - Rožnov pod Radhoštěm se nachází v srdci Beskyd, což znamená úchvatné horské scenérie, malebné lesy a především čistý vzduch. V samotném centru města najdete městský park, kde si můžete nejen oddechnout, ale také si zasportovat anebo si užít hudební produkci, která se v letních měsících pořádá v okolí hudebního altánu. Park je krásný za každého období, ale obzvlášť na jaře, kdy tady kvetou nejen ovocné stromy, ale i magnólie.

Panorama Beskyd v okolí Rožnova p.R. | foto: archiv města Rožnov p.R.

2. Historie a kulturní dědictví - Město má bohatou historii, což potvrzuje jedno z nejstarších muzeí svého druhu ve střední Evropě - Valašské muzeum v přírodě. Branami Valašského muzea ročně projde přes 300 tis. návštěvníků. Na své si přijdou malí i velcí, dřevem vonící stavby obklopené valašskou přírodou vás okouzlí a vrátí o několik desítek let zpět. Valašské muzeum v přírodě je nejen nositelem valašských tradic a zvyků, ale je také největším pořadatelem tradičních folklorních i kulturních akcí ve městě.

Kostel sv. Anny ve Valašském muzeu v přírodě | foto: archiv města Rožnov p.R.

3. Folklor - Rožnov pod Radhoštěm proslul svými tradičními folklórními akcemi, jako je například mezinárodní Jánošíkov dukát či Ondrášova Valaška. Na jaře se ve Valašském muzeu v přírodě konají Velikonoce na Valašsku, které Vám otevřou bránu do místní kultury a tradičních zvyků. Popadněte diář a piště si termíny těch nejzajímavějších akcí: Velikonoce na Valašsku 30. 3.–1. 4., 7.–9. 6. Ondrášova Valaška, 5.–7. 7. Zvonečkový jarmark, 9.-11. 8. Jánošíkov dukát či 17.–18.8. Starodávný jarmark. Tak přijeďte zajuchat s námi!

Folklorní akce ve VMP_Velikonoce na Valašsku | foto: archiv VMP

4. Významné turistické cíle – Mezi nejvýznamnější turistický cíl, který najdete v sedle radhošťského masivu v nadmořské výšce 1.018 metrů, patří bezesporu Pustevny. Na Pustevnách můžete obdivovat dřevěné stavby navržené architektem Dušanem S. Jurkovičem v lidovém slohu. Za návštěvu rozhodně stojí opravený Libušín. Fascinující výhledy zažijete na stezce Valaška a k neodmyslitelným symbolům Radhoště patří socha pohanského boha Radegasta. Po červené turistické značce dojdete až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje a pokud máte vytrénované nožky, můžete sejít až do Rožnova pod Radhoštěm.

Pustevny na Radhošti | foto: archiv města Rožnov p.R.

5. Turistika - Beskydy nabízí skvělé možnosti pro turistiku, ať už jste začátečník nebo zkušený horal. Pokud máte rádi pohodové trasy, ale zároveň chcete objevovat to nejlepší z Beskyd, můžete z Rožnova p. R. vyrazit na vrchol Velkého Javorníku anebo si za svůj cíl vyberte 1. nedalekou Soláň. Rožnov p. R. je ideálním výchozím bodem pro řadu turistických výletů a zároveň nepřijdete o výhody, které město nabízí. Pokud cestujete s malými dětmi nebo vám ke štěstí stačí krátká procházka, vydejte se po naučné stezce Po stopách D. S. Jurkoviče až k Jurkovičově rozhledně.

Přestože jde o novou stavbu (r. 2012), překvapí vás svým neskonalým půvabem. Z náměstí k rozhledně dorazíte za 45 minut i s malými dětmi nebo terénním kočárkem. Jurkovičova rozhledna je otevřena v rámci velikonočního období (tj. od 29. 3. do 1. 4. od 10 do 16 hodin). Pokud chcete vyzkoušet další nenáročnou trasu na Rožnovsku, vyrazte po naučné stezce Hradisko, která vás dovede až ke zřícenině hradu.

Hradisko - zřícenina středověkého hradu kousek nad městem | foto: archiv města Rožnov p.R.

6. Cykloturistika - Pro zájemce o cykloturistiku je zde spousta cyklostezek a tras s krásnými výhledy do okolí. Pro pohodové výlety s celou rodinou doporučíme Cyklostezku Bečva, ale i zkušení bikeři si najdou své. Pokud chcete vyzkoušet e-kolo, můžete si jej od 1. května za skvělou cenu zapůjčit v rožnovském „íčku“.

Cyklostezka Bečva protíná město | foto: archiv města Rožnov p.R.

7. Wellness – Nejen v lázních si můžete dopřát zasloužený odpočinek a relaxaci. Řada hotelů disponuje wellness centry a bazény. Vyzkoušejte např. wellness centrum v hotelu Horal s nově otevřenou venkovní wellness zónou anebo si dopřejte nevšední zážitek v Rožnovských pivních lázních.

Užijte si wellness v Rožnově | foto: archiv města Rožnov p.R.

8. Ubytování – na Rožnově je skvělé, že zde neztratíte výhody města, ale do přírody je to jen krůček. Ať už hledáte ubytování v hotelu, apartmánu, kempu nebo v chatce, v Rožnově pod Radhoštěm si určitě vyberete. Souhrn ubytování najdete na webu visitroznov.cz v sekci ubytování a gastronomie.

Tip: Ušetřete s Beskydy Valašsko Card. Díky kartě můžete čerpat výhody od více než stovky zapojených subjektů na vstupné do muzeí, galerií, zámků, památek, na služby wellness, vstupy na koupaliště apod. Zážitkovou kartu získáte zdarma u ubytovacích partnerů při ubytování na dvě a více nocí, nebo za 295,- (dětská 195,-) v Turistickém informačním centru.

9. Regionální gastronomie - Vyzkoušejte tradiční valašské speciality v místních restauracích a hospůdkách. V Rožnově si na dobrotách pochutná kdejaký labužník. Pohodovou atmosféru dokreslí návštěva některé z místních kaváren, které patří mezi nejlepší v regionu. V místních obchůdcích si můžete koupit domácí produkty anebo navštivte některou z místních farem.

Oblíbený valašský frgál | foto: archiv města Rožnov p.R.

10. Přátelská atmosféra - Rožnov pod Radhoštěm je malebné a přívětivé město, kde se budete cítit jako doma a budete se k nám rádi vracet s celou rodinou. Váš výlet na míru vám sestaví usměvavá děvčata z informačního centra, kde si jistě vyberete originální suvenýr pro vás nebo vaše blízké. Aktuální otevírací dobu a další informace najdete na turistickém webu visitroznov.cz

Tradiční akce ve VMP_Rožnov pod Radhoštěm | foto: archiv VMP

Tak neváhejte a vydejte se na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde na vás čeká spousta zajímavých zážitků a radostných okamžiků. Dáte nám za pravdu, že jeden den k návštěvě nestačí.

  • Nejčtenější

Látky a láska k šití mě z mateřské vystřelily do světa podnikání

9. dubna 2024

Komerční sdělení Podnikání mě odjakživa lákalo. Mateřská dovolená byl impuls začít a vnukla mi i směr. Chtěla jsem...

Co se chystá na gastronomické události roku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2?

9. dubna 2024

Komerční sdělení Jedinečné setkání špiček české gastronomie a milovníků jídla MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 otevře své...

O Magic Cup: Křižovatka naděje a talentu ve FIFA E-sportu

11. dubna 2024

Komerční sdělení O Magic Cup, největší amatérský turnaj ve FIFA fotbale, slaví úspěšné zakončení třetího ročníku, v...

Chrášťany u Prahy v bublině dezinformací a plné negativních emocí

12. dubna 2024

Komerční sdělení Vypjatá a emotivní situace kolem realizace casina v Chrášťanech u Prahy je nepřehledná a plná...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak na jarní restart obýváku

10. dubna 2024

Komerční sdělení Cítíte, že by to s nástupem jara chtělo nějakou změnu ve vašem obývacím prostoru? Líbí se vám nové...

Brno má první chirurgický robotický systém Versius v České republice.

16. dubna 2024

Komerční sdělení Lékaři brněnské soukromé nemocnice SurGal Clinic začali jako první v České republice využívat...

Kolagen, opravdová pomoc, nebo další podvod?

15. dubna 2024

Komerční sdělení Kolagen? Reklama na každém kroku. Také si pokládáte otázku, proč to tak je? Skutečně funguje, nebo...

Jak zlepšit svůj život díky skvělým tipům

15. dubna 2024

Komerční sdělení V dnešním článku si představíme pár možností, jak během chvíle zlepšit svůj život. Text se věnuje...

Čerpadla pro všechna použití najdete ve firmě MATEP

15. dubna 2024

Komerční sdělení Tradiční česká společnost MATEP se již 26 let zabývá velkoobchodem a dodávkami kompletního...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...