Trigema dokončila unikátní Fragment v Karlíně a vrací život na Smíchov

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Projekty developera Trigema propojují architekturu, umění, technologie a udržitelnost. Důkazem je unikátní nájemní dům Fragment v Karlíně i projekt Lihovar, který vrátí život smíchovskému brownfieldu. Originální stavby mění charakter čtvrtí a jejich obyvatelům poskytují ten nejvyšší komfort.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohled na sochu Lilith od Davida Černého | foto: Trigema a.s.

Developer, který dělá věci jinak

Rezidenční i nájemní projekty Trigemy propojují architekturu, technologie i udržitelnost. Výjimečná architektura, která oslavuje originalitu umění a krásu designu. Chytré technologie, které usnadňují každodenní život. A v neposlední řadě udržitelnost – uvědomujeme si vlastní odpovědnost nejen k prostředí, ve kterém podnikáme a žijeme.

Fragment, nájemní dům unikátní (nejen) svou architekturou

Fragment představuje novou kapitolu nájemního bydlení a je výsledkem spolupráce developera Trigema s architektonickým studiem Qarta architektura a sochařem Davidem Černým. Za netradiční fasádou stavby vytvořenou z dynamicky členěných rozpixelovaných bloků je k dispozici 140 designově zařízených bytů k pronájmu s dispozicemi od 1+kk až po velkorysé mezonety se střešními terasami.

Kromě plně vybavených bytů nabízí nájemní bydlení ve Fragmentu i naprosté pohodlí a žádné starosti spojené s domácností. Nájemci mohou využít nejen služeb recepce a správy objektu, ale i obstarání dalších potřeb, jako je běžná údržba bytu, větší opravy, úklid nebo třeba doručování zásilek. „Fragment má ambici přepsat kapitolu nájemního bydlení v Česku. Svým propojením umění a designu jak v exteriérech, tak v interiérech, přidanými službami a vysokým standardem široce přesahuje hranici „obyčejného“ rezidenčního bydlení a je vlajkovou lodí našeho konceptu Developer of Different, který představuje snoubení architektury, umění, technologií a udržitelnosti,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Trigema dokončila unikátní Fragment v Karlíně a vrací život na Smíchov

Podmanivý parter nabízí mix obchodů a služeb, jako je kavárna The Miners s pekárnou, fitness club Next.Move, restaurace Bowlers, květiny, drogistický řetězec DM a mnoho dalšího.

Dům podpírají čtyři monumentální ikonické sochy od sochaře Davida Černého – ruka, noha, dlaň a žena. Sochy jsou vyrobeny z ušlechtilé chromniklové nerezavějící oceli se zrcadlově leštěným povrchem a ve spojení s budovou Fragmentu symbolizují lidské společenství, jeho schopnost vzájemně se podepřít a sílu, kterou má lidská sounáležitost. „Naší vizí bylo od začátku propojit prostřednictvím projektu Fragment kvalitní architekturu a moderní umění s každodenním životem a dostat metropoli opět na výsluní novodobého stavitelství. Chceme dělat originální, funkční a užitné stavby, které zanechají poselství budoucím generacím a možná taky trochu provokují. Provokace v architektuře je potřeba a výjimečná lokalita Rohanského nábřeží si o unikátní počin přímo říkala,“ vysvětluje Marcel Soural.

Projekt nájemního bydlení Fragment vyniká nejen architekturou a službami, ale i důmyslným řešením dispozic a technologickým vybavením v souladu s vysokými standarty konceptu Developer of Different. Bydlení ve Fragmentu se nese v duchu těch nejmodernějších řešení pro maximální komfort. Technologické vybavení všech jednotek zahrnuje vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení. Celý objekt maximálně využívá moderní řešení pro výstavbu. Využité technologie tak zahrnují například tepelná čerpadla země–voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby a zelené střechy s vegetací.

Lihovar vdechne život Smíchovu

Zatímco Fragment je po šesti a půl letech hotový, na Smíchově Trigema dokončuje hrubou stavbu severní etapy nového multifunkčního areálu LIHOVAR, který bude fungovat jako vstupní brána do celého Smíchova. V rámci ní vzniká celkem 245 bytů, celý komplex pak ve dvou etapách nabídne na 535 bytů s dispozicemi od malých 1 + kk až po luxusní velkorysé 5 + kk, včetně nadstandardních dispozic, mezonetových bytů či bydlení v ikonickém komíně. Byty zde budou na prodej i na pronájem.

Trigema dokončila unikátní Fragment v Karlíně a vrací život na Smíchov

Součástí první etapy projektu je i průchozí zelený parkový vnitroblok, který hravě využívá artefakty minulosti, mateřská škola, streetballové hřiště i umělecká galerie Musoleum známého českého sochaře Davida Černého, která otevírá prostor modernímu umění. V druhé etapě naváže řada retailových jednotek a velký foodcourt – dvůr s restauračními zařízeními. Ten by měl být jedním z největších v Praze. Celý komplex tak svým konceptem široce přesahuje oblast „pouhého“ bydlení a má ambici stát se originální kulturní a společenskou čtvrtí s autentickou atmosférou připomínající londýnský Kings Cross, který byl areálu inspirací.

„Lihovar je v rámci Prahy ojedinělým a charismatickým místem. Nevnímáme ho jen jako pouhý obytný prostor, na kterém vybudujeme více než 530 bytů, ale necháváme se vést lokalitou a ambicí projektu, který se nebojí měnit status quo a nabízí koncept, jenž bude rezidentům i návštěvníkům přinášet gastronomický, kulturní či společenský zážitek. Lokalita jižní části Smíchova je navíc jednou z dynamicky se rozvíjejících oblastí, kterou v blízké budoucnosti čeká proměna v moderní evropskou čtvrť,“ říká Marcel Soural.

Architektura LIHOVARU, za kterou stojí architektonické studio Black n’ Arch, připomíná slavnou industriální minulost bývalého provozu a navazuje na ni. Komplex tvoří soubor domů s cihlovými fasádami a všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy svých obyvatel.

  • Nejčtenější

Látky a láska k šití mě z mateřské vystřelily do světa podnikání

9. dubna 2024

Komerční sdělení Podnikání mě odjakživa lákalo. Mateřská dovolená byl impuls začít a vnukla mi i směr. Chtěla jsem...

Co se chystá na gastronomické události roku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2?

9. dubna 2024

Komerční sdělení Jedinečné setkání špiček české gastronomie a milovníků jídla MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 otevře své...

O Magic Cup: Křižovatka naděje a talentu ve FIFA E-sportu

11. dubna 2024

Komerční sdělení O Magic Cup, největší amatérský turnaj ve FIFA fotbale, slaví úspěšné zakončení třetího ročníku, v...

Chrášťany u Prahy v bublině dezinformací a plné negativních emocí

12. dubna 2024

Komerční sdělení Vypjatá a emotivní situace kolem realizace casina v Chrášťanech u Prahy je nepřehledná a plná...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak na jarní restart obýváku

10. dubna 2024

Komerční sdělení Cítíte, že by to s nástupem jara chtělo nějakou změnu ve vašem obývacím prostoru? Líbí se vám nové...

Brno má první chirurgický robotický systém Versius v České republice.

16. dubna 2024

Komerční sdělení Lékaři brněnské soukromé nemocnice SurGal Clinic začali jako první v České republice využívat...

Kolagen, opravdová pomoc, nebo další podvod?

15. dubna 2024

Komerční sdělení Kolagen? Reklama na každém kroku. Také si pokládáte otázku, proč to tak je? Skutečně funguje, nebo...

Jak zlepšit svůj život díky skvělým tipům

15. dubna 2024

Komerční sdělení V dnešním článku si představíme pár možností, jak během chvíle zlepšit svůj život. Text se věnuje...

Čerpadla pro všechna použití najdete ve firmě MATEP

15. dubna 2024

Komerční sdělení Tradiční česká společnost MATEP se již 26 let zabývá velkoobchodem a dodávkami kompletního...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...