Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

DPO zdvojnásobuje úklid tramvají

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dopravní podnik Ostrava (DPO) uzavřel nové smlouvy pro úklid interiéru všech vozidel a zavedl rozšířené služby čištění MHD. Například u tramvají je nově od května měsíčně zdvojnásoben počet tzv. kompletních úklidů. Nově probíhá každých 10 dní, stejně jako u autobusů a trolejbusů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

U tramvají od května měsíčně probíhá tzv. kompletních úklid každých 10 dní. Běžný úklid probíhá denně | foto: Dopravní podnik Ostrava a.s.

Zvýšená četnost mytí interiéru vozidel, rozšíření počtu tramvajových smyček, kde se provádí úklid tramvají v provozu ze tří na pět (Vřesinská, Hlavní nádraží, Hranečník, nově Dubina a Hlučínská), čištění parními čističi u nepřístupných míst nebo používání ekologických přípravků pro úklid. To jsou další novinky, které DPO zavádí. Vozidla DPO jsou navíc pod kontrolou manažerů čistoty, zaměstnanců DPO, kteří denně dohlížejí jak na běžný, tak i na vyšší stupeň úklidu vozidla.

„Čistota vozidel je pro nás stejně důležitá jako bezpečnost. Čistotu karoserií vozidel v DPO zajišťuje pět moderních mycích linek, o interiéry pečují dvě externí firmy. Vozidla čistíme v několika stupních. Denně probíhá běžný úklid, tj. vymetení, vysbírání odpadků na konečné nebo při odstavení vozidla. Denně nebo dle potřeby jsou u všech vozidel čištěna madla a další dotykové plochy. Nově jsme zvýšili u tramvají četnost kompletního úklidu vozidla „od stropu až k podlaze“. Při jednání s dodavateli nám záleželo i na možnosti objednání hloubkového čištění podlah nebo dezinfekce vozu při mimořádných situacích. Důležitá pro nás byla i možnost digitalizace jednotlivých procesů úklidu,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Čistotu karoserií vozidel v DPO zajišťuje pět moderních mycích linek

„Věříme, že zintenzivnění úklidu vozidel MHD cestující ocení. DPO zajišťuje úklid téměř 570 vozidel a více než 200 nástupišť tramvajových zastávek včetně přístřešků, laviček, proskleného zábradlí a odpadkových košů. Udržování čistoty MHD vnímáme jako veřejný zájem všech Ostravanů,“ dodává Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

Dalšími novinkami jsou také parní čističe a výhradně ekologické prostředky

Nabídková cena za soutěženou zakázku je přes 116 milionů korun na období čtyř let. Výsledná cena za úklidové služby se ale bude odvíjet od množství poptaných prací.

„Získání zakázky na čištění tramvajových a trolejbusových vozů DPO vnímáme jako prestižní projekt, který pro nás představuje velkou výzvu i zodpovědnost. Jsme si jisti, že tuto zakázku zvládneme splnit na nejvyšší úrovni, a přispět tak k čistému a příjemnému cestování pro všechny Ostravany,“ vyjádřil se Michal Pifka, obchodní ředitel TSC Group. „Při běžném úklidu používáme výhradně certifikované ekologické čisticí prostředky, které nezatěžují životní prostředí a jsou šetrné k lidskému zdraví. Díky tomuto důkladnému přístupu si cestující DPO mohou užívat komfortní a čisté cestování,“ dodal.

„Zakázku na čištění autobusů považujeme za významný projekt, který je pro nás nejen důležitou výzvou, ale i velkou odpovědností. Jsme přesvědčeni, že díky zkušenostem a důkladnému přístupu dokážeme splnit a dostát našim závazkům. Našim cílem je přispět k čistému a příjemnému prostředí pro cestující a veřejnost,“ uvedl obchodní ředitel Ivan Kohut ze společnosti ZENOVA services s.r.o. „Naše společnost má dlouholeté zkušenosti v oblasti úklidových služeb a čištění dopravních prostředků. V současnosti realizujeme několik obdobných zakázek, což dokládá naši schopnost obstát a dodávat služby v požadované kvalitě. Naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni a důsledně se řídí zavedenými standardy, aby zajistili, že každý úkol bude proveden precizně a efektivně,“ doplnil manažer kvality a kontroly ZENOVA services s.r.o. Petr Hotovec.

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...