iDNES.cz

Nákup ojetin: Je v bazaru výhodnější pojistka, než najdu na internetu?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na nové auto nemáte dostatečně našetřeno, spokojíte se s tím z bazaru. Proč ne? Než s ním ale poprvé vyjedete na silnici (myšleno už z bazaru), musíte mu sjednat alespoň povinné ručení. Možná vám ho nabízí už v bazaru, vy se ale ptáte, zda je výhodné?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nákup ojetin: Je v bazaru výhodnější pojistka, než najdu na internetu? | foto: ČTK

Když se řekne autopojištění

Autopojištění se dělí na povinné a nepovinné, jedno si musíte sjednat ze zákona a nesmíte bez něj na pozemní komunikaci, rozhodnutí o sjednání toho druhého je jen na vás. Pojištění je ale i vaše ochrana, proto dobře zvažte, zda si to dobrovolné přece jen nesjednat.

Povinné ručení je nutností, havarijní pojištění být nemusí

Když je řeč o pojištění, které si sjednat musíte, myslí se tím povinné ručení, které vás kryje pro případ, že způsobíte škodu na zdraví, životě, či majetku někoho dalšího. Jeho sjednání ukládá zákon, někdy se také označuje jako zákonné pojištění vozidla nebo pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla.

Nepovinným pojištěním vozidla pak je havarijní pojištění, které si můžete sjednat pro případ, že vaším zaviněním dojde ke škodám na vašem vozidle. Pokud totiž způsobíte nehodu, škody třetí osobě pokryje povinné ručení, na škody na vašem autě se ale nevztahuje. Takže si je buď zaplatíte ze svého, nebo máte sjednané havarijní pojištění.

Nákup ojetin: Je v bazaru výhodnější pojistka, než najdu na internetu?

Jak si vybrat to nejvýhodnější autopojištění?

Dřív jsme kvůli pojištění museli osobně na pobočku vybrané pojišťovny, dneska je cest víc, některé jsou dokonce komfortnější a výhodnější. Pojištění si můžeme sjednat:

  • Přímo v autobazaru, kde nepůjde o tu nejlepší nabídku, nebudete ale muset nic řešit ani vybírat.
  • Online z pohodlí domova a dostat se tak k výhodnějším nabídkám, někdy dokonce i těm neveřejným. Díky online sjednání pojištění tak můžete výrazně ušetřit.

A jak při online sjednání pojištění postupovat?

  • Připravte si chytré zařízení s přístupem na internet, otevřete si stránky https://www.klik.cz/povinne-ruceni-a-havarijni-pojisteni/.
  • Rozhodněte se, zda si chcete sjednat jen povinné ručení, nebo povinné ručení i havarijní pojištění.
  • Vyplňte SPZ vozidla, pár základních informací o pojistníkovi a vozidle, připište, pokud to víte, počet bonusových měsíců za jízdu bez nehody.
  • Během chvíle se vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven.
  • U havarijního pojištění si rozmyslete, zda si chcete sjednat variantu all-risk, která se vztahuje na všechna rizika, nebo jen proti vybraným rizikům.
  • U povinného ručení zvažte nastavení pojistných limitů, u havarijního pojištění pak výši spoluúčasti. Za minimum se u pojistných limitů považuje 50 milionů korun, není ale vůbec na škodu sjednat si limit i ve výši 100 milionů korun. Jde totiž o maximální částku, kterou pojišťovna poškozeným vyplatí. Když přijde na spoluúčast, ta udává, jakou měrou se na škodě budete podílet vy sami. Čím je vyšší, tím je nižší pojistné, na druhou stranu ale ze svého v případě škodní události zaplatíte větší částku. Sjednat si můžete nulovou spoluúčast, spoluúčast 5 % nebo 5 000 Kč, či 10 % anebo 10 000 kč.
zpět na článek