iDNES.cz

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst je stále k dispozici celkem přes 160 km sjezdových tratí, na kterých leží 20-50 cm sněhu, někde ale i přes 80 cm. České hory si můžete v řadě středisek užít i ke konci jarních prázdnin.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory | foto: Asociace horských středisek ČR o.s.

Teploty posledních týdnů významně omezily provoz skiareálů, neplatí to však pro všechny. Stále jsou místa, kde jsou podmínky pro lyžování příznivé. Výhodou českých horských středisek je zejména cenová dostupnost oproti těm v zahraničí, kde jsou náklady na zimní dovolenou o třetinu až polovinu vyšší. Především rodiny s dětmi ocení bezpečné a známé prostředí s dostatkem lyžařských kurzů a programů v mateřském jazyce. Výhodou je i krátký dojezdový čas, kratší cesta navíc znamená nižší zátěž pro životní prostředí. Můžete se tak spontánně rozhodnout a vyrazit si zalyžovat do nejbližšího skiareálu bez většího plánování.

České hory nabízejí kromě lyžování a snowboardingu široké sportovní a zábavné vyžití. Potřebné vybavení zajistí dostatek půjčoven, odpočinek a regeneraci zase kvalitní služby a wellness.

Technický sníh je jen voda a vzduch

Klimatické změny sice přinášejí výraznější výkyvy teplot a úbytek přírodního sněhu, ale moderní česká střediska nabízejí v podstatě jistotu díky technickému sněhu a špičkové úpravě sjezdových tratí. Technické zasněžování – s využitím stále efektivnějších a energeticky úspornějších technologií - je už dnes základní infrastrukturou lyžařského areálu, což platí jak u nás, tak i v Alpách.

Ve veřejném prostoru se objevují úvahy o možných dopadech zasněžování na přírodu, jde však pouze o vodu a vzduch a dočasné zadržování vody v krajině. Poslední dvě velké studie prokázaly, že technický sníh má na životní prostředí a vodní zdroje zanedbatelný vliv. „Provoz všech aktivit v horských střediscích – nejen lyžování, ale i ubytování, stravování a další navazující služby – nemůže záviset pouze na tom, zda napadne dostatek přírodního sněhu. Drtivá většina areálů by přestala fungovat jak u nás, tak i v Alpách, což by mělo výrazný dopad nejen na lyžaře, ale také na ekonomiku a sociální stabilitu horských regionů, v nichž jsou horská střediska často jediným atraktivním zaměstnavatelem,“ komentuje Libor Knot, ředitel Asociace horských středisek.

Lyžování není jen pro vyvolené

Lyžování má v Česku dlouhou tradici, dokonce je u nás jedním z pěti nejoblíbenějších sportů. Rodiče by měli své děti k pohybu na horách vést a napomáhat jim v tom. Horská střediska podporují školní lyžařské kurzy, které přinášejí dětem mnoho benefitů. V zimním období je pohyb na čerstvém vzduchu zcela normální a přirozený, aktivní odpočinek je jedině zdraví prospěšný.

Aktuální informace o 100 hlavních střediscích na českých horách zájemci naleznou na portálu holidayinfo.cz, kde se kromě množství sněhu a kilometrů upravených sjezdových tratí podívají i na webkamery z horských středisek.

zpět na článek