iDNES.cz

Zdraví může potrápit i psy a kočky. Od obtíží uleví veterinární dieta

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zatímco my lidé při zdravotních obtížích většinou saháme do lékárničky, čtyřnozí parťáci jsou v takovém případě odkázáni na naši pomoc. Na pilulky či sirupy si sice nepotrpí, ale cesta k uzdravování může být často mnohem pohodovější – například ve formě veterinárních diet v podobě granulí a pamlsků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

O dietách u lidí toho víme spoustu, o veterinárních dietách jste možná tolik neslyšeli. Jedná se o stravování našich chlupatých společníků formou suchého nebo vlhkého krmiva, které je sestavené tak, aby pomáhalo při veterinární léčbě, nebo udržovalo mazlíčka s chronickými zdravotními problémy v co nejlepším stavu.

„Výživa a úprava stravy jsou základem pro úspěšnou léčbu mnohých onemocnění. Díky speciální dietě můžeme zabránit zhoršení zdravotních obtíží, podpořit nastavenou terapii nebo také zdravotní problémy zcela odstranit. Veterinární lékař musí rozhodnout, která dieta je pro daného pacienta nejvhodnější, a je důležité, aby byl tento dietní režim pečlivě dodržován,“ říká Tereza Pecinová, veterinářka působící ve společnosti Calibra.

Složení stravy je při zdravotních problémech klíčové a pozornost je třeba věnovat především množství a poměru důležitých složek krmiva a nutričních aditiv. To se liší v závislosti na konkrétních onemocněních. Jaká jsou ta nejčastější, se kterými dokáže veterinární dieta pomoci?

Potravinová intolerance a alergie

Drbe se váš chlupáč víc než obvykle? Příčina může být v kožní nebo potravinové alergii. V takovém případě je vhodné nasadit hypoalergenní veterinární dietu. Hypoalergenní krmivo z řady veterinárních diet Calibra je připraveno z masa z lososa. Na základě odborných studií je totiž rybí maso pro psy minimálně alergizující. A pokud váš psí kamarád rád objevuje nové chutě, zkuste mu naservírovat do misky také recepturu s hmyzím proteinem, která je vhodná i pro eliminační dietu. Pozn.: eliminační dieta pomůže určit, na co v původní stravě může být alergie.

Pohybový aparát a nadváha

Udržení správné hmotnosti je důležité u psů náchylných k problémům s pohybovým aparátem nebo s onemocněním kloubů, například s artrózou. Veterinární dieta umožní podávat pravidelnou dávku všech vhodných podpůrných látek, a to bez výkyvů, a může pomoci čtyřnohému parťákovi třeba od bolesti. Aby i běžné chytání míčku bylo co nejveselejší, vyvinula Calibra veterinární dietu s vysokým podílem chondroprotektivních látek, která pomáhá podpořit zdraví chrupavek a kloubů.

Gastrointestinální trakt

S vyššími tuky se moc nekamarádí trávicí obtíže nebo problémy se slinivkou břišní. Pokud se váš mazlíček k misce dvakrát nehrne, nebo dokonce trpí průjmem či zvracením, pořiďte mu veterinární krmivo obohacené o prospěšná probiotika. Díky snadné stravitelnosti uleví trávicím procesům a zlepší vstřebávání živin z potravy.

Diabetes, močové cesty nebo srdeční problémy

Cukrovka je jednou z nejznámějších civilizačních chorob a bohužel se nevyhýbá ani psům a kočkám. Stejně tak je tomu u potíží s močovými cestami. Díky dietě lze omezit opakovanou tvorbu kamenů příp. u některých druhů je i pomoci rozpustit. Zejména starší psy často trápí také potíže se srdcem nebo ledvinami. Jakékoli změny tak proto neberte na lehkou váhu a poraďte se s veterinářem.

Kdy je na veterinární dietu čas?

Začínáte teď pociťovat nejistotu a přemýšlíte, zda i vašeho mazlíčka raději rovnou nekrmit veterinární dietou dříve, než začne náhodou trpět nějakou nemocí nebo neduhem? V žádném případě nenasazujte takovou stravu sami a vše nejprve konzultujte se svým veterinářem. Ten pejska nebo kočičku řádně vyšetří a doporučí případnou léčbu i úpravu jídelníčku, který tuto léčbu vhodně podpoří.

Nezapomeňte, že s výběrem správného krmiva vám pomůže i Calibra a její řada veterinárních diet a veterinárních pamlsků. Dopřejte psím i kočičím mazlíčkům to nejlepší! Pamatujte, že zdravé zvíře je šťastné zvíře!

zpět na článek