Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zvlhčovače a čističky vzduchu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zatuchlý vzduch, plísně, bakterie a roztoči – to vše zhoršuje kvalitu moderního bydlení a pracovního prostředí. Mojeklima.cz nabízí řešení. Čističky a zvlhčovače umí vzduch v kancelářích a domácnostech zlepšit. 

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní čističky vzduchu obsahují kromě klasických HEPA filtrů i jiné alternativní způsoby filtrace. | foto: Elektrotechna.CZ s.r.o.

1. Zvlhčovače vzduchu – zejména během zimního období

Během topné sezóny se často objevují problémy s vysušeným vzduchem zejména v panelákových bytech a novostavbách, které jsou často dobře zaizolovány. Relativní vlhkost vzduchu zde může klesnout i pod 30 %.

Pro lidský organismus je přitom optimální vlhkost mezi 50 a 55 %. Nižší vlhkost znamená vysušenou sliznici a pravděpodobnější vznik nemocí dýchacích cest. Zvýšení vlhkosti vzduchu nabízejí zvlhčovače.

Zvlhčovače pomáhají nejen astmatikům, ale každému, kdo se chce preventivně zvyšovat schopnost svého organismu bránit se proti bakteriím a virům nejen během zimní sezóny.

Na Mojeklima.cz najdete moderní ultrazvukové zvlhčovače, které disponují i vodními a bakteriálními filtry. Díky nanočásticím stříbra ochrání i stojatou vodu v nádobě zvlhčovače před množením mikroorganismů.

Elektrotechna. - kostky ledu

2. Čističky vzduchu na prach, cigaretový kouř a nepříjemné pachy

Jedním z nejúčinnějších filtrů, jenž obsahují čističky vzduchu z nabídky Mojeklima.cz, je tzv. HEPA filtr, název vznikl ze slovního spojení High Efficiency Particulate Air Filter. Vyznačuje se účinností až 99,97 % a je schopen zachytit částice od velikosti 0,3 mikronu. HEPA filtr se hodí zejména pro odstraňování nejjemnějšího prachu, vzduch však efektivně zbaví i spór plísní či smogu.

V kombinaci s HEPA filtrem bývá často pro čističky vzduchu využíván také uhlíkový filtr. Ten je určen k pohlcování nepříjemných pachů a funguje na bázi aktivovaného uhlí. Čističky vzduchu efektivně zbaví vaši domácnost kuchyňských pachů, cigaretového kouře nebo pachu domácích zvířat.

3. Čističky vzduchu s alternativními způsoby filtrace

Moderní čističky vzduchu obsahují kromě klasických HEPA filtrů i jiné alternativní způsoby filtrace. Jedním z nich jsou UV-lampy spolupracující s Nano-fotokatalyzátorovým filtrem. Znečištěný vzduch je vystaven intenzivnímu ultrafialovému záření z UV-lampy, které účinně likviduje viry, bakterie a plísně, ale i další nečistoty organického původu.

Zároveň pomáhá odstraňovat nebezpečné plyny. Nano-fotokatalyzátorové filtry jsou určeny k ničení nebezpečných plynů, které rozkládají bez druhotného znečištění. Jsou až třistakrát účinnější než klasické uhlíkové filtry.

Navíc se vyznačují samoregenerační schopností. Hlavní účinnou látkou u tohoto typu filtrů je oxid titaničitý (TiO2), který v přítomnosti ultrafialového záření funguje jako fotokatalyzátor. Dochází tak k přirozenému rozkladu znečišťujících látek.
Elektrotechna. - okna
Více o čištění a zvlhčování vzduchu se dozvíte na www.mojeklima.cz/clanky

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Přichází Backend Stories, příběhy ze světa IT budoucnosti

Přichází Backend Stories: příběhy ze světa IT budoucnosti.

V pátek 20. října zažil literární svět velký třesk. Vznikla nová edice Backend Stories zaměřená na vědeckofantastickou...

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Najdete na iDNES.cz