Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ztrácíte se v odborných finančních termínech? FINEMONEY, SE vám pomůže

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Netušíte, co znamenají všechna ta neznámá slova jako p.a., RPSN, zástava nemovitosti nebo americká hypotéka? Tyto odborné termíny jsou opravdu důležitou součástí každého půjčování peněz, a tak byste je rozhodně měli znát.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ztrácíte se v odborných termínech z oblasti financí? FINEMONEY, SE, vám je vysvětlí. | foto: FINEMONEY, SE

Co je p.a. úrok?

Velmi často se setkáte u úrokové sazby se zkratkou p.a. Co tato zkratka vlastně znamená? Zkratka p.a. latinsky „per annum“ v překladu znamená ročně, je to tedy roční úrok. Úroková sazba vyjadřuje hodnotu, kterou zaplatíte navíc nad částku úvěru.

Zkratka RPSN

Nejběžnějším termínem je RPSN, neboli roční procentní sazba nákladů, je to číslo, které vyhodnocuje výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru. RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který spotřebitel zaplatí poskytovateli úvěru za období jednoho roku na poplatcích a dalších výdajích spojených s čerpáním úvěru. 

„Chcete-li si být jistí, že uzavíráte ten nejvýhodnější úvěr pro vás, určitě si nezapomeňte RPSN vypočítat. Tato hodnota vyjadřuje úrokovou míru, pro kterou se rovná čistá současná hodnota získaných půjček čisté současné hodnotě výdajů, jakou jsou splátky nebo poplatky. Kritériem každého úspěšného úvěru je nízké RPSN u celé doby fixace úvěru“, radí Ing. Milan Čáp, ředitel FINEMONEY, SE.

Zástava nemovitosti

Zástavní právo slouží k zajištění pohledávky pro případ, že nebude včas a řádně splněna vůči poskytovateli – tedy splacena. Poskytovatel se tímto chrání před případným rizikem, že mu dlužná částka nebude vrácena.

Pojem americká hypotéka

Dalším termínem, se kterým se v oblasti půjčování peněz můžete setkat, je americká hypotéka. Tímto výrazem se označuje hypoteční úvěr, který není účelově vázán. 

Ing. Milan Čáp, ředitel FINEMONEY, SE, americkou hypotéku vysvětluje takto: „Je to neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Podmínkou není pouze nákup nemovitosti, pozemku, rekonstrukce a jiné. Tyto prostředky mohou být využity i k jiným účelům. Je jenom na vás, na co americkou hypotéku využijete.“

FINEMONEY, SE

FINEMONEY, SE

Opatrnost je na místě

Ředitel společnosti FINEMONEY, SE, Ing. Milan Čáp radí: „Zeptejte se na všechno, co vám není jasné. Vždy je lepší se zeptat na tu samou věc vícekrát, než pak později zjistit, že výrazům ve smlouvě nerozumíte. Naši úvěroví poradci jsou kvalifikovaní profesionálové a můžete se na ně obrátit s každým dotazem. Žádný dotaz našich klientů pro nás není hloupý a nikdo nad vámi rozhodně nebude ohrnovat nos. Obezřetnost je totiž v případě půjčování peněz na místě,“ uzavírá.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete mimo jiné i CRISPR produkty od výrobce Creative Diagnostic.

Najdete na iDNES.cz