Zjednodušování administrativy fondů EU

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V pondělí 22. října 2018 odpoledne proběhne v prostorách Ministerstva pro místní rozvoj 5. Kulatý stůl k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020. Diskuze se tentokrát zaměří na otázku zjednodušování administrativní zátěže, se kterou se potýkají žadatelé a příjemci dotací z fondů EU.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zjednodušování administrativy fondů EU | foto: ČTK

Celou diskuzi bude možné sledovat on-line na webových portálech ČTK - www.ceskenoviny.cz a Ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz.

„V současné době se nacházíme v procesu vyjednávání podmínek politiky soudržnosti v programovém období 2021-2027, a proto je velice potřebné se setkat se zástupci různých pracovních skupin, platforem a institucí, kteří se zabývají čerpáním dotací z fondů EU, a zahájit intenzivní diskuze k tomuto tématu také na národní úrovni. Těší mě, že řada expertů či zástupců žadatelů a příjemců si našla čas na téma zjednodušení, které vnímáme jako jeden z předpokladů pro úspěšné využití prostředků v budoucím období. Cením si také toho, že mimo jiných pozvání přijal i Jan Gregor, člen Evropského účetního dvora,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská, která svým projevem zahájí program 5. Kulatého stolu.

Se svým příspěvkem vystoupí také Jiří Remr z Institutu evaluací a sociálních analýz (INESAN), který účastníkům přiblíží výsledky dotazníkového šetření k administrativní zátěži, které vzniklo v rámci veřejné konzultace s žadateli a příjemci prostředků z fondů EU. 

Z pohledu auditorů se na otázku zjednodušování zaměří ve své prezentaci náměstek pro řízení sekce Finančního řízení a auditu Ministerstva financí Tomáš Vyhnánek. Ředitelka odboru řízení a koordinace fondů EU Ministerstva pro místní rozvoj, Kateřina Neveselá, pak promluví mimo jiné o otázkách transparentnosti procesu získávání dotací a protikorupčních opatření.

5. Kulatý stůl bude přenášen živě a bude taktéž k dispozici ze záznamu na internetových stránkách www.ceskenoviny.cz a www.dotaceEU.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Změny v zemědělství, průmyslu i službách shrne konference

Změny v zemědělství, průmyslu i službách shrne konference

V konferenčním a informačním středisku České zemědělské univerzity v Praze se bude ve středu 23. ledna konat...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Najdete na iDNES.cz