Doporučujeme

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zelená už nestačí, připravte se na éru modrozelené

Ploché střechy budov by v budoucnu mohly sloužit k akumulaci dešťové vody a jako zelené oázy měst.

Dopady globálního oteplování jsou v posledních letech vidět všude kolem nás. Na jedné straně svět trápí rostoucí letní teploty a s nimi spojené sucho, na druhé straně se stále častěji objevují silné přívalové deště, které způsobují mnoho škod, zejména ve městech a zastavěných oblastech. Města byla až dosud navrhována tak, aby dokázala co nejrychleji odvést veškerou dešťovou vodu do kanalizace a zlikvidovat ji. Protože však v důsledku klimatických změn hrozí, že do roku 2050 bude celosvětově ve městech vody nedostatek, hledají se způsoby, jak s dešťovou vodou hospodárně nakládat. Jednu z cest by mohly v budoucnu představovat modrozelené střechy, které snoubí výhody retenčních nádrží a zelených střech.

Voda patří zpět do přírody

Úkolem retenčních nádrží je zachycovat srážkovou vodu a v ideálním případě umožnit její návrat do přírody – zasakováním do okolní půdy nebo využitím pro zalévání zahrad či parků. Zelené střechy pak pomáhají bojovat s klimatickými změnami hned několika způsoby. Kromě toho, že dokáží absorbovat 40-99 % srážkové vody, čímž umožní její odpaření zpět do ovzduší, mohou v letních měsících působit i jako izolace a regulátor teploty, a navíc slouží jako místo k odpočinku, protože nahradí zahrádku nebo dvorek i v husté městské zástavbě.

Modrozelené střechy chrání vodu a přináší do měst více zeleně

Modrozelené střechy jdou o krok dál a do stavebnictví přinášejí stěžejní inovaci. Nejen, že dokáží zachytit dešťové vody a opětovně je využít pro chlazení budov nebo zavlažování, ale zároveň uprostřed měst vytváří zelené oázy, které pomáhají zlepšit kvalitu ovzduší, zejména snížit množství oxidu uhličitého a dalších škodlivých látek v ovzduší. Nádrže, které tvoří základ modrozelených střech, mohou být osazeny senzory a dešťovými radary, dle nichž se řídí hladina vody a její využití v reálném čase, jde tedy o bezpečné a maximálně efektivní řešení budoucnosti.

Jak modrozelenou střechu navrhnout a zkonstruovat? Jaký je současný stav na českém trhu, jaká je poptávka a jaký lze předpokládat její vývoj v dalších letech?

Na tyto a další otázky odpoví odborníci z řad architektů, projektantů a produktových expertů na online konferenci, kterou pořádá dne 18.5. od 14,00 hodin společnost Wavin Czechia, dodavatel produktových řešení a technologií pro zelené i modrozelené střechy. Tématem závěrečné prezentace bude provázanost nových produktových řešení Wavin pro technologie modrozelených střech s praxí, možnosti technické podpory, spolupráce s architekty, projektanty a realizačními firmami.

Vstup na konferenci je zdarma, registrace a více informací naleznete ZDE