Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Termín podávání přihlášek na střední školy se blíží. Možná že zrovna uvažujete o tom, kam dát své dítě po základní škole. Která škola je nejlepší? A bude mít vaše dítko uplatnění, až ji dostuduje? Kdysi platilo, že na učňovských oborech končí podprůměrní žáci, kteří se jinam nedostanou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla | foto: RHK

Vzrůstající zájem o učňovské obory prokázal i nedávno pořádaný Festival vzdělávání a XXIV. ročník Veletrhu středních odborných škol na Brněnském veletržním výstavišti. Festival se uskutečnil ve dnech 22. až 24. listopadu díky významné podpoře Jihomoravského kraje. Součástí akce byla cukrářská soutěž Řemeslo sladce a hravě pořádaná Regionální hospodářskou komorou Brno. 

Soutěž se setkala s velkým ohlasem jak mezi účinkujícími, tak i návštěvníky festivalu, kterých letos bylo kolem deseti tisíc. Soutěžící z Mikulova, Cvrčovic, Znojma, Bzence i Brna dodali nádherné výrobky a hodnotící porota měla náročný úkol. Nakonec označila za nejhezčí a nejchutnější výrobky studentů ze Střední školy Charbulova, Brno.

Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla

Dobrých řemeslníků je v dnešní době jako šafránu, ať už jde o cukráře, pekaře, číšníky, kuchaře, řezníky, automechaniky, truhláře, švadleny, instalatéry nebo zedníky. Takže jsou nejen skvěle placení, ale navíc si můžou práci vybírat. Studenti si vydělají už během studia, dílny jsou vybaveny těmi nejnovějšími technologiemi a firmy se o studenty dost často přetahují nejen během praxe, ale i po absolvování školy.

Poptávka po kvalitních lidech s výučním listem neustále roste, tím pádem se studenti nemusejí bát začít ani s vlastním podnikáním. Jde jen o to, aby si vybrali takový obor, který je bude bavit. Co bude dál, závisí především na nich, jejich talentu a chuti. Řemesla v současné době zažívají zlatou éru, která vzhledem k nedostatku odborníků v těchto oblastech nejspíš ještě dlouho potrvá.

Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla

Podpora učňovského vzdělávání je aktivitou v rámci nadnárodního projektu Interreg-Danube, Learning by Doing. Projekt je financován z fondů EU (ERDF, IPA). Learning by Doing znamená „učit se praxí“, jde o zesílení spolupráce mezi odbornými školami a firmami. Firmy nabízejí učňům praxi při studiu a zároveň je profesně vychovávají ve svém podniku jako své budoucí zaměstnance. 

Tento systém je v zahraničí dlouhodobě prakticky prověřen a má skvělé výsledky. Absolventi jsou připravení splňovat aktuální požadavky trhu, těsná spolupráce mezi studenty, rodiči, školou a firmami je prospěšná pro všechny zúčastněné strany. 

Více informací o projektu Learning by Doing, který v Jihomoravském kraji podporuje Regionální hospodářská komora Brno, se dozvíte na webu www.interreg-danube.eu/learning-by-doing nebo www.remeslosevyplati.cz .

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Podáváte žádost na Pražský voucher? Vyhněte se těmto 5 chybám

Podáváte žádost na Pražský voucher? Vyhněte se těmto 5 chybám!

Je to tady! V pondělí 18. 3. se přesně o půlnoci oficiálně otevřel příjem žádostí na Pražský voucher. Z minulého článku...

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminál společnosti Sazka je stále vnímán hlavně jako vstupenka k milionům třeba ze Sportky nebo Eurojackpotu. Některá...

Pět důvodů, proč si vybrat českého výrobce laserů

Pět důvodů proč si vybrat českého výrobce laserů

V době obrovské expanze společností a zboží z východu je důležité zachovat si vlastní standardy a vsadit na osvědčenou...

Najdete na iDNES.cz