Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sháníte kvalitní zaměstnance pro vaši firmu, ale momentálně jsou nedostatkovým zbožím? Chcete získat dobré řemeslníky, aniž byste je museli shánět v zahraničí nebo sáhnout hluboko do kapsy?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ | foto: RHK

Vychovejte si je sami už od jejich učňovských let. Nebojte se intenzivnější spolupráce se středními školami. Jak a jaké další výhody díky tomu můžete čerpat?

V podstatě je to velmi jednoduché. Spolupracujete se školami, nabídnete studentům zajímavou praxi, učíte je řemeslu. Současně poznáváte mladé a schopné lidi, z nichž si postupně můžete vybírat své budoucí zaměstnance. Těm nejlepším samozřejmě po skončení studia nabídnete místo. Tento systém však může mít ještě další zajímavé benefity pro vaši firmu.

Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ

Za zaučení studentů si můžete uplatňovat daňové odpočty na pořízení majetku nebo na podporu výdajů souvisejících se vzděláváním a učňovskou praxí. Pro své žáky obdržíte stipendium nebo motivační příspěvky. Ušetříte také na odpočtech DPH. Navíc dostanete šanci zažádat si o další dotace.

Vzrůstající zájem o učňovské obory prokázal i nedávno pořádaný Festival vzdělávání a XXIV. ročník Veletrhu středních odborných škol na Brněnském veletržním výstavišti. Festival se uskutečnil ve dnech 22. až 24. listopadu díky významné podpoře Jihomoravského kraje. Součástí akce byla cukrářská soutěž Řemeslo sladce a hravě pořádaná Regionální hospodářskou komorou Brno. Soutěž se setkala s velkým ohlasem jak mezi účinkujícími , tak i návštěvníky festivalu, kterých letos bylo kolem deseti tisíc. Soutěžící dodali nádherné výrobky a hodnotící porota měla náročný úkol. Nakonec označila za nejhezčí a nejchutnější výrobky studentů ze Střední školy Charbulova, Brno.

Zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle představ

Podpora učňovského vzdělávání je aktivitou v rámci nadnárodního projektu Interreg-Danube, Learning by Doing. Projekt je financován z fondů EU (ERDF, IPA). Learning by Doing znamená „učit se praxí“, jde o zesílení spolupráce mezi odbornými školami a firmami. Firmy nabízejí učňům praxi při studiu a zároveň je profesně vychovávají ve svém podniku jako své budoucí zaměstnance.

Tento systém je v zahraničí dlouhodobě prakticky prověřen a má skvělé výsledky. Absolventi jsou připravení splňovat současné požadavky trhu, těsná spolupráce mezi studenty, rodiči, školou a firmami je prospěšná pro všechny zúčastněné strany. Více informací o projektu Learning by Doing, který v Jihomoravském kraji podporuje Regionální hospodářská komora Brno, se dozvíte na webu http://www.interreg-danube.eu/learning-by-doing nebo www.remeslosevyplati.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Na zmrzlině se dá vydělat už za půl roku

Na zmrzlině se dá vydělat už za půl roku

Záleží samozřejmě na atraktivitě místa, dobrém produktu a dodržování propracovaného know-how. To všechno svým...

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Více muziky za méně peněz

Více muziky za méně peněz

ERGO pojišťovna přišla s nabídkou nového cestovního pojištění za ještě výhodnějších podmínek. Mezi novinky patří kromě...

Najdete na iDNES.cz