Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA

Komerční sdělení   9:09aktualizováno  9:09 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Postgraduální studijní program, který pomůže k získání manažerských dovedností. Tak bychom mohli ve zkratce charakterizovat MBA (Master of Business Administration). Nejedná se sice o levnou investici, získáním titulu ale výrazně zvýšíte své šance na karierní posun a zvýšení platu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA | foto: Cambridge Business School

Studium MBA je vhodné pro podnikatele, právníky, manažery soukromých firem, státních podniků i neziskových institucí a všechny zájemce, kteří aspirují na pozice ve vrcholovém managementu.

Díky studiu MBA si rozšíříte obzory – výuka je zaměřená prakticky a lektoři přednášenou problematiku průběžně demonstrují na konkrétních příkladech z praxe. Ve studijní skupině se navíc setkáte se studenty – kolegy z vašeho i příbuzných oborů. Nad problémy se diskutuje, potažmo tak získáváte znalosti napříč obory, čímž zlepšujete svou konkurenceschopnost oproti ostatním uchazečům o povýšení či pracovní pozici.

Praktické případy a užitečné kontakty

Pokud se pro studium MBA rozhodnete, je potřeba mít ukončené vysokoškolské vzdělání minimálně na bakalářském stupni, příp. v rámci programu BBA, nebo prokazatelnou několikaletou praxi v oboru. Od té se odvíjí samotná výuka. Pod vedením kvalifikovaných lektorů z nejvyšších manažerských pozic probíráte témata a příklady, s nimiž jste se osobně v praxi setkali. Společně pak hledáte a nacházíte ta nejlepší možná řešení. Mezi studenty získáte nové kontakty, které se mohou hodit v budoucnu ať už v rámci stávající firmy nebo při podnikání.

Od leadershipu po soft skills

Předpokladem pro získání kvalitního vzdělání, na které personalisté rozhodně nahlížejí, je správný výběr školy. Určitě je dobré sledovat, kteří přednášející na dané škole působí a jaké obory se vyučují. Například na Cambridge Business School s.r.o. (dále CBS) lze studovat obecněji zaměřené programy, jmenovitě mj. Strategický management, nebo Management a leadership, který se dotýká všech oblastí potřebných pro byznys od ekonomického přes krizové, finanční až po personální řízení. Studovat lze i specificky zacílené programy zahrnující management se zaměřením na obchod či personalistiku, management v orgánech veřejné správy, nebo tzv. měkké dovednosti (soft skills), které by měl každý manažer zvládat.

Na CBS je na výběr z celkem dvanácti programů MBA, jednoho DBA (Doctor of Business Administration), jednoho programu LLM (Master of Laws) a jednoho BBA (Bachelor of Business Administration).

Prezenčně i online

Ačkoliv název školy může evokovat britské prostředí, CBS sídlí v Praze a výuka probíhá v češtině (závěrečné práce jsou akceptovány také ve slovenštině).

Výuku lze tak uzpůsobit flexibilně vašim časovým možnostem. Studovat lze také pouze online. Na konci studia je nutno odevzdat závěrečnou práci.

Titul MBA vám povýšení ani vyšší plat automaticky samozřejmě nezajistí. Pro stávajícího či potencionálního zaměstnavatele se však stává jasným signálem, že jste ochotni na sobě pracovat, rozvíjet své znalosti a mezioborové dovednosti. Pokud podnikáte, jistě uvítáte praktické případové studie a nové kontakty z oboru, které vám pomohou dále rozvíjet váš byznys.

Nejbližší ročník začíná na Cambridge Business School 20. října 2018 a ke studiu se můžete přihlásit online.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Hisense na veletrhu CES představuje nejnovější průlomové technologie

Hisense na veletrhu CES představuje nejnovější průlomové technologie

Společnost Hisense vstupuje s radikálně novou zobrazovací technologií a inovativními koncepty připojených zařízení do...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Najdete na iDNES.cz