Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA

Komerční sdělení   9:09aktualizováno  9:09 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Postgraduální studijní program, který pomůže k získání manažerských dovedností. Tak bychom mohli ve zkratce charakterizovat MBA (Master of Business Administration). Nejedná se sice o levnou investici, získáním titulu ale výrazně zvýšíte své šance na karierní posun a zvýšení platu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA | foto: Cambridge Business School

Studium MBA je vhodné pro podnikatele, právníky, manažery soukromých firem, státních podniků i neziskových institucí a všechny zájemce, kteří aspirují na pozice ve vrcholovém managementu.

Díky studiu MBA si rozšíříte obzory – výuka je zaměřená prakticky a lektoři přednášenou problematiku průběžně demonstrují na konkrétních příkladech z praxe. Ve studijní skupině se navíc setkáte se studenty – kolegy z vašeho i příbuzných oborů. Nad problémy se diskutuje, potažmo tak získáváte znalosti napříč obory, čímž zlepšujete svou konkurenceschopnost oproti ostatním uchazečům o povýšení či pracovní pozici.

Praktické případy a užitečné kontakty

Pokud se pro studium MBA rozhodnete, je potřeba mít ukončené vysokoškolské vzdělání minimálně na bakalářském stupni, příp. v rámci programu BBA, nebo prokazatelnou několikaletou praxi v oboru. Od té se odvíjí samotná výuka. Pod vedením kvalifikovaných lektorů z nejvyšších manažerských pozic probíráte témata a příklady, s nimiž jste se osobně v praxi setkali. Společně pak hledáte a nacházíte ta nejlepší možná řešení. Mezi studenty získáte nové kontakty, které se mohou hodit v budoucnu ať už v rámci stávající firmy nebo při podnikání.

Od leadershipu po soft skills

Předpokladem pro získání kvalitního vzdělání, na které personalisté rozhodně nahlížejí, je správný výběr školy. Určitě je dobré sledovat, kteří přednášející na dané škole působí a jaké obory se vyučují. Například na Cambridge Business School s.r.o. (dále CBS) lze studovat obecněji zaměřené programy, jmenovitě mj. Strategický management, nebo Management a leadership, který se dotýká všech oblastí potřebných pro byznys od ekonomického přes krizové, finanční až po personální řízení. Studovat lze i specificky zacílené programy zahrnující management se zaměřením na obchod či personalistiku, management v orgánech veřejné správy, nebo tzv. měkké dovednosti (soft skills), které by měl každý manažer zvládat.

Na CBS je na výběr z celkem dvanácti programů MBA, jednoho DBA (Doctor of Business Administration), jednoho programu LLM (Master of Laws) a jednoho BBA (Bachelor of Business Administration).

Prezenčně i online

Ačkoliv název školy může evokovat britské prostředí, CBS sídlí v Praze a výuka probíhá v češtině (závěrečné práce jsou akceptovány také ve slovenštině).

Výuku lze tak uzpůsobit flexibilně vašim časovým možnostem. Studovat lze také pouze online. Na konci studia je nutno odevzdat závěrečnou práci.

Titul MBA vám povýšení ani vyšší plat automaticky samozřejmě nezajistí. Pro stávajícího či potencionálního zaměstnavatele se však stává jasným signálem, že jste ochotni na sobě pracovat, rozvíjet své znalosti a mezioborové dovednosti. Pokud podnikáte, jistě uvítáte praktické případové studie a nové kontakty z oboru, které vám pomohou dále rozvíjet váš byznys.

Nejbližší ročník začíná na Cambridge Business School 20. října 2018 a ke studiu se můžete přihlásit online.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

GDELS podepsala dohody s výzkumnými pracovišti, školami a podniky

GDELS podepsala dohody s výzkumnými pracovišti, školami a podniky

Na mezinárodním veletrhu IDET 2019 se představili všichni kandidáti, kteří se účastní výběrového řízení Ministerstva...

MBA: firmy oceňují titul z kvalitní školy

Jan Brodský

European Business School byla založena v roce 2009 s vizí prestižní vzdělávací instituce, která bude nabízet širokou...

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Interiérové dveře jsou klíčovou součástí domu či bytu. Hrají funkční i designovou roli. Rekonstrukce i stavby...

Najdete na iDNES.cz