Whisky v rytmu swingu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V ruce držím sklenku whisky, která se v mých prstech smyslně kroutí v rytmu swingu. Poslouchám klasické LP s hudbou Franka Sinatry a whisky na mne svůdně mrká svým zlatým pohledem. Je jak krásná žena. Jen ji uchopit do náruče a protančit s ní celou noc. Třeba v Lucerně na dalším ročníku Sinatrology!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Whisky v rytmu swingu | foto: Remy Cointreau

Připadá vám to neobvyklé? Proč myslíte? Já si vzpomínám, když jsem při jedné z mnoha návštěv v palírně Glenfiddich stál v jejím starém skladu. Mlsně jsem se rozhlížel po těch tisícovkách sudů, v nichž již nějaký ten rok zrála nejprodávanější skotská single malt whisky na světě. A můj zrak v jednu chvíli padl na sud, na jehož čele se hrdě vyjímal rok 1963. Rok, kdy tato palírna dala na trh jako první na světě lahev skotské single malt whisky. Ano, ač to zní neuvěřitelně, do té doby kategorie single malt whisky neexistovala, neboť veškerá produkce z palíren sladové whisky se používal do tzv. blendů.

Whisky v rytmu swingu

Hned jsem vybavil několik okamžiků, které se s tímto rokem pojí. Jako první mě napadlo vyslání první ženy do kosmu; velká vlaková loupež v Anglii, tragická smrt Johna F. Kennedyho v Dallasu, první album skupiny Beatles a v neposlední řadě i vydání dalšího alba krále swingu Franka Sinatry. V duchu jsem viděl pravnuky zakladatele palírny Williama Granta, jak v onom roce 1963 pečlivě vybírají sudy, z nichž následně namíchají onen první destilát, onoho průkopníka, který vytvořil kategorii single malt whisky. Potom si zajdou do kina na premiéru Kleopatry a po návratu domů si dají sklenku svojí whisky a pustí si k tomu nejnovější desku Franka Sinatry - Sinatra’s Sinatra.

Whisky v rytmu swingu

A právě poslední spojení mě neskutečně bavilo. Frank Sinatra a whisky. Představa nádherné swingové hudby, kterou doplňuje lahodná chuť skotské whisky. A tak, když se před čtyřmi lety zpěvák Jan Smigmátor rozhodl uspořádat oslavu 100. výročí narození Franka Sinatry projektem Sinatrology, spojení s whisky se jevilo jako naprosto geniální nápad. A tak letos již počtvrté se v rámci projektu Sinatrology v pražské Lucerně ve dnech 22. a 23. prosince spojí hudba Franka Sinatry se skotskou whisky Glenfiddich.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Potřebujete mít jistotu?

Miroslav Ingeduld

Lidé odjakživa chtěli mít jistotu. Ta stoprocentní se v životě velmi těžko hledá, ale najít se v určitém ohledu dá,...

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Interiérové dveře jsou klíčovou součástí domu či bytu. Hrají funkční i designovou roli. Rekonstrukce i stavby...

Stavte hlavou s produkty Sika a vyhrajte až 1 000 000 Kč a jiné odměny

Stavte hlavou s produkty Sika a vyhrajte až 1 000 000 Kč a jiné odměny

Při stavbě nebo rekonstrukci chceme mít možnost vybrat si ze široké nabídky takové systémy, které vydrží celý život. Co...

Najdete na iDNES.cz