Doporučujeme

Vylepšete obrábění kovů – precizní japonské obráběcí nástroje Tungaloy.

Vylepšete obrábění kovů – precizní japonské obráběcí nástroje Tungaloy. | foto: Tungaloy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vylepšete obrábění kovů – precizní japonské obráběcí nástroje Tungaloy

Tungaloy – to jsou obráběcí nástroje vyvinuté těmi nejlepšími japonskými inženýry. Náš úspěch vychází z neustávajících investic do výzkumu a vývoje. V Tungaloy pomáháme výrobním firmám růst a zvyšovat jejich produktivitu. A to vše s ohledem na ekologii. Vylepšete své aplikace obrábění s námi!

Společnost Tungaloy je jedním z nejstarších světových výrobců řezných nástrojů na bázi slinutého karbidu a jeden z největších výrobců kovoobráběcích nástrojů v Japonsku. Historie společnosti začala v roce 1928 pod křídly koncernu Toshiba. V následujícím roce se pak rozběhla výroba nástrojů pod značkou Toshiba Tungaloy. Od této doby došlo k výraznému růstu společnosti a několika zásadním změnám.

V roce 2004 byla divize nástrojů Tungaloy vyčleněna z koncernu Toshiba a vznikla samostatná společnost Tungaloy Corporation s hlavním sídlem ve městě Kawasaki poblíž Tokia. Po krátkém období samostatnosti se Tungaloy v roce 2008 začlenil do skupiny IMC Group, která je vlastněna finanční skupinou Berkshire Hathaway vedenou Warrenem Buffetem.

a

Tungaloy/T-CBN_HP breaker

V současnosti společnost Tungaloy výrazně expanduje nejen v Japonsku, ale i ve světě, a to investicí do vybudování sítě dceřiných zastoupení, ke kterým patří i Tungaloy Czech s.r.o. v Brně odpovědné za prodej a servis produktů v České republice a na Slovensku.

Od roku 2008 navýšila společnost Tungaloy svoji výrobu a prodej přibližně 10x. To je dáno hlavně velkým počtem nových produktů z vývoje japonských inženýrů a také díky tomu, že je součástí skupiny IMC group a může využívat koncernových patentů a společného vývoje.

b

Tungaloy/Deep Tri-Drill_for cross hole

Produktová nabídka byla v průběhu 10 let kompletně inovována a rozšířena o velký počet nových položek. Základ nabídky tvoří nástroje na bázi vyměnitelných břitových destiček ze slinutého karbidu, cermetu, keramiky, kubického nitridu bóru (CBN) a polykrystalického diamantu (PCD). Právě výroba CBN a PCD je „třešničkou na dortu“ výrobního portfolia, protože jejich výroba je velmi složitá a vyrábí je pouze několik společností na světě. Ty je pak dodávají všem ostatním výrobcům na světě! Jednou z posledních aktivit je restart výroby dělových vrtáků a BTA vyvrtávacích systémů. V současné době je v nabídce společnosti Tungaloy kompletní sortiment kovoobráběcích nástrojů pro třískové obrábění.

Hlavní výrobní závod, vývoj a vedení společnosti sídlí od roku 2011 ve městě Iwaki, asi 200km severně od Tokia, v prefektuře Fukushima. Jedná se o největší výrobní závod společnosti. Probíhá zde zejména výroba standardních položek. Nachází se zde i další důležité divize, jako je logistika, zákaznická podpora, školicí středisko pro zákazníky a obchodně technické týmy. V neposlední řadě jsou zde také finanční a plánovací týmy. Mimo části výroby (asi 10%), která je vyráběna v sesterských společnostech IMC Group (Izrael, Jižní Korea, USA, Německo) se vyrábí celá produktová řada v dalších pěti závodech napříč celým Japonskem. Tungaloy se prezentuje tím, že z důvodů zachování kvality dobrého jména značky nevyrábí v Číně, Indii a dalších „nízkonákladových“ zemích.

c

Tungaloy/DoForceTri_07

V České republice bylo založeno zastoupení v roce 2007, a to v Praze s působností pro Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko s cílem koordinace a podpory distributorů. Od roku 2009 sídlí společnost Tungaloy Czech s.r.o. v Brně a jejím hlavním úkolem je prodej a podpora koncových zákazníků a podpora distributorů. Tungaloy Czech má v současné době 15 zaměstnanců a zajišťuje prodej, technickou podporu a logistiku v České republice a na Slovensku. Vzhledem k tomu, že v oboru řezných nástrojů je velká konkurence, je 9 obchodních zástupců (6 CZ a 3 SK) každý den u zákazníků a řeší s nimi projekty, nové aplikace a technologie třískového obrábění. V neposlední řadě je důležitou činností společnosti prezentace nových produktů nejen u zákazníků a distributorů, ale i na Mezinárodních strojírenských veletrzích v Brně a Nitře.

6

Tungaloy/T9215

V současné hektické době přicházejí stále nové trendy nejen ve vývoji nových materiálů obrobků, ale i strojního vybavení a nových technologií. To vyžaduje neustálé inovace, nové nástroje a řezné materiály. Není jednoduché tento trend sledovat a držet s ním krok, popřípadě i nové trendy prezentovat. Společnosti Tungaloy se to daří! Vždyť každý nový obráběný materiál, popřípadě optimalizace výroby a zkrácení výrobních časů vyžaduje nové a nové nástroje. Proto společnost Tungaloy uvádí na trh několik desítek nových, případně optimalizovaných produktů ročně. Největšími výzvami a trendy současné doby je nástup elektromobility a „přezbrojování“ výrobních technologií v automobilovém průmyslu, dále pak energetika, letecký a kosmický průmysl, těžký průmysl, těžba surovin a výroba pro zdravotnictví. Nezapomínáme ani na trend PRŮMYSL 4.0 a standardy pro ekologii, životní prostředí a znečišťování ovzduší. Všechny japonské výrobní závody splňují normu ISO 14001!

d

Tungaloy/DoTwistBall

Cílem společnosti Tungaloy je být mezi nejlepšími v oboru a uvádět na trh sofistikované produkty odpovídající potřebám trhu a našich zákazníků, nejen co se týká nástrojů, ale i prodejní podpory. Prodej přes E-shop, on-line aplikace ATLAS, což je katalog s intuitivním vyhledáváním, či aplikace Dr.Carbide s možností podpory při výběru správného typu nástroje a nastavení řezných parametrů jsou dalšími podpůrnými informacemi pro tvorbu technologií. Spokojený zákazník je tím nejlepším vysvědčením pro společnost.

Trend posledních deseti let ukazuje, že jsme na správné cestě, i když je to velmi náročné. Naše firemní heslo „Step by step, but fast“ a touha být mezi nejlepšími v oboru výrobců nástrojů nás posouvá stále dál a to se nám daří!

Petr Galuška, Tungaloy Czech