Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání, je tu pro vás SSOŠ a Gymnázium BEAN. Vzdělávání se věnuje 24 let a nabízí denní, dálkové i pomaturitní studium, čímž doplňuje nabídku veřejných středních škol v daném regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory | foto: Soukrmá Střední odborná škola a Gymnázium BEAN, s.r.o.

Studium v malém kolektivu umožňuje individuální přístup

Zvláštností výchovně vzdělávacího procesu školy Bean je, že výuka, zvláště u denního studia jednotlivých oborů, probíhá v menších třídních kolektivech. Pedagogové se tak mohou plně věnovat jednotlivým studentům a také jim pomáhat v rámci podpůrných opatření a individuálních plánů.

„Pokud hodnotíme výsledky vzdělávání a především výsledky maturitních zkoušek, myslím, že jsou velmi dobré. Právě ve výsledcích se odráží shora uvedená forma výuky na naší škole a věnovaná péče o studenta. Máme také úspěchy v oblasti vzdělávání dospělých, kde se snažíme o kvalitní výuku, což se odráží ve výsledcích,“ říká ředitelka Ing. Marie Bastlová.

Praktické obory a příležitosti doplnit si vzdělání

K 1. 9. 2017 byla zahájena výuka oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, a to dálkovou formou. Umožňuje tak doplnění předepsané kvalifikace pro zaměstnance mateřských škol a školních družin především v malých obcích plzeňského regionu. O tento obor je v regionu velký zájem.

Také v oblasti rekvalifikace si mohou zájemci doplnit kvalifikace, a to především u oboru kominík a elektromechanik. Rovněž o tuto formu vzdělávání je velký zájem. 

Studenti slaví úspěchy také mimo školu

Ing. Marie Bastlová kladně hodnotí také výsledky výchovně vzdělávací činnosti v oblasti mimoškolní aktivity: „Ač je naše škola počtem studentů denního studia menší, úspěchy se dostavují i tady.“

Ve školním roce 2018/19 se studenti jediné soukromé střední odborné školy v okrese Domažlice zúčastnili krajské přehlídky soutěže ve zpěvu a recitaci ruských autorů – ARS POETICA na Západočeské univerzitě v Plzni, umístili se na prvním místě a postoupili do celostátní soutěže.

Studenti si poprvé jeli vyzkoušet soutěž v neznámém prostředí, ve velké konkurenci dalších škol Plzeňského a Karlovarského kraje, navíc v jazyce, který se učí jen ze zájmu v kroužku. Ale i přes tyto výzvy se je čím pochlubit. V sólové recitaci pro žáky středních škol získal Erich Pross, student 2. ročníku gymnázia, krásné třetí místo.

Rovněž bronzové místo v okresním kole soutěže v anglickém jazyce a čtvrté místo v krajském kole soutěže v anglickém jazyce je úspěchem. Studenti se také zúčastnili okresního kola v německém jazyce, kde se jedna ze studentek umístila na třetím místě.„To jsou úspěchy, které nás těší a potvrzují hodnotu naší pedagogické práce,“ hodnotí Ing. Marie Bastlová.

Školní hudební skupina pak ve své kategorii zvítězila a postoupila do celostátního kola v Praze – a to ve složení: Petr Obdržálek a Michala Boříková, studenti 4. ročníku gymnázia, Vlada Román, studentka 2. ročníku gymnázia, a Víťa Havrylyak, student 2. ročníku obchodní akademie.

Zmíněná kapela, ještě rozšířená o další studenty, byla potěšit i seniory v Černovicích, kam ostatně v měnícím se složení jezdí dvakrát ročně - obvykle před Vánoci a kolem Velikonoc - už řadu let, aby studenti potěšili a rozveselili starší spoluobčany svými adventními, vánočními i velikonočními pásmy her, říkadel a zejména písní a koled.

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Nové obory, nové možnosti

Co je v plánu do budoucna? Podněcovat zájmy studentů, rozšiřovat jejich obzory a připravit je na jejich budoucí studijní i profesní dráhu v soukromé škole s možností individuálního přístupu ke každému studentovi.

Zejména je však připravena zajímavá novinka. Od 1. 10. 2019 bude fungovat Konzultační středisko Staňkov Fakulty veřejnosprávních a ekonomických studií v Uherském Hradišti, jejíž je Bean partnerem. Bude se jednat o bakalářské a magisterské studium oborů z oblasti správy a ekonomiky - kombinovanou formu studia podle zájmu veřejnosti. Konzultace u kombinovaného studia se budou konat o sobotách a nedělích.

Kontakt

Soukromá Střední odborná škola a Gymnázium BEAN s. r. o.

Trnkova 125

345 61 Staňkov

tel: +420 773 971 313

e-mail: bastlova@bean.cz

www.obchodniakademie.cz

Nejčtenější

HANÁK New Collection

Nový matný lak antracit a přírodní dýha dubu rustikal hnědého

HANÁK NÁBYTEK představuje novou kolekci nábytku, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Toužíte po něčem...

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Jak šetřit s vodou? Jak zamezit vysychání půdy? Jak si udržet zelený trávník? A jak přitom ušetřit energii? To jsou...

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

V příjemném prostředí na břehu Hlučínského jezera nedaleko Ostravy leží unikátní dětský ranč, který se stal za léta...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Nejsledovanější zápas podzimu na české prvoligové scéně je tu. Na Letné si to rozdají dva nesmiřitelní rivalové Sparta...

Další z rubriky

Kde získat bezpečné zhodnocení financí ve výši 2,65 % p.a.

Kde získat bezpečné zhodnocení financí ve výši 2,65 % p.a.

Jak bezpečně porazit inflaci? Nejvýhodnější je termínovaný vklad. Řada lidí naspoří nemalý objem financí a přemýšlí,...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Hledáte spolehlivého partnera v oblasti laserových technologií?

Hledáte spolehlivého partnera v oblasti laserových technologií? Jsme tu pro vás!

Potřebujete laserově svařit určité druhy plastů, kovů, gravírovat laserem do hloubky nebo jen označit vaše výrobky...

Pergola ARTOSI z dílny společnosti ISOTRA

Pergola ARTOSI z dílny společnosti ISOTRA

Pergoly představují v zahradě či na terase malou oázu klidu, kterou občas potřebuje každý z nás. Vytváří elegantní...

Najdete na iDNES.cz