V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý z nás se už stoprocentně setkal se společností Hauser. A mnozí z nás se s ní potkávají denně. Že ne? Věřte, že opak je pravdou. Po poslední investici 200 miliónů korun do rozšíření výroby navíc firma nabízí 100 nových pracovních míst.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz. | foto: Hauser

Společnost Hauser s hlavním sídlem v rakouském Linci-Urfahr je celoevropským úspěšným dodavatelem kompletních řešení chladicího nábytku a chladicí techniky do velkých obchodních potravinářských řetězců. Když si tedy bereme z regálu v obchodě například jogurt, sýr nebo saháme do pultu pro nanuk, jsme s firmou ve velmi těsném kontaktu. A představte si, že tento chladící a mrazící nábytek, který znají nejen po celé Evropě, ale od loňska už i u protinožců, vzniká na jihu Čech. V Kaplici.

Právě kaplickou výrobní halu loni opustilo neuvěřitelných čtyřicet kilometrů chladících a mrazících pultů, regálů či vitrín. Ty se rozutekly do světa, lidé se s nimi setkávají v supermarketech velkých obchodních potravinářských řetězců.

„Našim mezinárodním zákazníkům nabízíme vše z jedné ruky. A to jak inovativní energeticky úsporná chladicí řešení, tak i kompletní řízení projektu a servis po celý životní cyklus zařízení,“ uvedl jednatel firmy Hauser spol. s r.o., Pavel Mrzena.

V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz.

Společnost Hauser vyrábí chladící nábytek a techniku. Rozmanité chladící regály, z nichž si vybíráme sami potraviny. Chladící vitríny, u nichž je obsluha, která nám požadované potraviny navažuje. A také mrazící vany nebo stěny, v nichž nacházíme mražené výrobky. Filosofií firmy Hauser je nejen vyrábět dílčí komponenty, ale dodávat kompletní technologie potravinářským řetězcům do jejich prodejen. Vše montuje po celé Evropě vlastními silami nebo s pomocí partnerských firem.

Spojení bohatých dlouholetých zkušeností a inovace a vysoký standard kvality charakterizují všechny produkty a služby společnosti Hauser. Ta vychází vstříc individuálním požadavkům zákazníků. K jejím zvláště silným stránkám patří krátké dodací lhůty díky flexibilnímu způsobu výroby. Při tom má neustále na zřeteli i nákladové hledisko a minimalizuje celkové náklady zařízení. Pokud zákazník hledá spolehlivého systémového dodavatele pro chladicí zařízení, je u firmy Hauser správně.

Nezřídka je chladící a mrazící nábytek ušitý zákazníkovi na míru. A všem svým produktům a technice odborníci z Hauseru zajišťují doživotní servis. Ve všech zemích má Hauser vybudovanou spolehlivou servisní síť. Své zákazníky si společnost s bohatými zkušenostmi opravdu hýčká.

V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz.

„Reagujeme na podněty našich zákazníků, u kterých hraje z požadavků a přání prim především energetická úspora. Proto se snažíme, aby naše produkty byly v tomto směru co nejméně náročné. Neustále tak inovujeme a snažíme se vše více a více vyvíjet. Přitom všem neopomíjíme samozřejmě ani důležitou ochranu životního prostředí. Snažíme se, aby naše výrobky nezatěžovaly ekologii, proto používáme přírodní chladiva,“ vysvětlil jednatel společnosti.

Pavel Mrzena je ve funkci už dlouhých třináct let, v mezinárodní rakouské společnosti se sedmdesátiletou tradicí ale působí od jejího zrodu v České republice. V Čechách byla firma rakouskou společností založena v roce 1991. První a jediný závod byl postaven o rok později právě v jihočeské Kaplici. „Tady začala výroba, nebo spíše montáž drobného chladícího nábytku pro menší potravinářské prodejny. Začínali jsme s pětadvaceti lidmi. Postupně, jak se firmě na trhu dařilo, tak se závod rozšiřoval. V dnešní době má společnost Hauser v České republice výrobní halu a obchodní zastoupení o 330 zaměstnancích. Z toho je 220 lidí přímo ve výrobě, v hale v Kaplici. A ta už dnes dosahuje velikosti téměř čtyřiceti tisíc metrů čtverečních,“ prozradil Pavel Mrzena.

„Věřím, že naše expanze v rozšiřování výrobního závodu v Kaplici nekončí,“ podotkl zkušený jednatel společnosti Hauser a tím, že budoucnost firmy Hauser je velice slibná. V této souvislosti jednatel připomněl expanzi do Austrálie, kde loni otevřeli první ochody s kompletním chladícím zařízením dodané společností Hauser. A podobné expanze má Hauser v plánu i do dalších zemí mimo Evropu. Plány máme veliké. A ty se netýkají jen celé skupiny, ale i kaplického výrobního závodu. Nebudeme proti, když se nám podaří během dalších let výrobní kapacity až zdvojnásobit. Potenciál na trhu je,“ dodal Mrzena.

V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz.

Loni společnost Hauser, jejíž mateřskou zemí je Rakousko, investovala 200 milionů korun do výstavby nové výrobní haly v Kaplici, kterou zdobí moderní automatická linka na zpracování plechů. „Tam vyrábíme veškeré plechové díly, které potřebujeme pro konstrukci chladícího nábytku. Linka se skládá z vysekávacích plně automatických, CNC řízených lisů, centrálního skladu s automatickou obsluhou, z tvářecích a ohýbacích automatických strojů a podavačů. Linka je sladěná tak, že když je v chodu, je téměř bezobslužná. Proces od zpracování plochého formátu plechu až po naohýbaný výrobek na této moderní lince probíhá bez zásahu člověka,“ upřesnil Mrzena.

Pořízení této supermoderní linky společnosti ohromně zvedlo efektivitu práce a podstatně zvýšilo produktivitu a kapacitu. To ale přináší nároky na obsluhu strojů, jejich seřízení a naprogramování. Moderní automatické linka tak rozhodně nevzala lidem práci. V kaplické výrobní hale společnosti Hauser je tomu nyní právě naopak. A to je skvělá zpráva pro Kaplicko a okolí.

„Nabízíme práci technologům, seřizovačům, programátorům a lidem, kteří se starají o přípravu výroby. Pro další rozšíření firmy potřebujeme obsadit rozmanité pracovní pozice. Jen tento rok nabídneme 100 nových pracovních míst. Hledáme konstruktéry, vývojáře, jak z oboru elektro, tak strojírenství. Hledáme ale i zručné zámečníky pro montáž, elektrikáře, svářeče, obsluhu strojů. Prostě potřebujeme obsadit veškeré strojní profese, lidmi, kteří se starají nejen o samotný chod strojů, ale potřebujeme i lidi, kteří strojům práci připraví,“ uvedl Pavel Mrzena.

V Kaplici vzniká nábytek, který zajišťuje potřebný chlad a mráz.

Společnost Hauser lidem nabízí práci ve stabilní organizaci, která nepokulhává mzdami za ostatními firmami. „Lidé si u nás mohou opravdu slušně vydělat. A pro naše pracovníky máme celou řadu zajímavých benefitů. Například lidem z Kaplice nabízíme bezplatný odvoz do práce, lidem z větších vzdáleností na dojíždění připlácíme na dopravu. Nabízíme závodní stravování dotované firmou, přidáváme lidem na životní či penzijní připojištění. A také se našim zaměstnancům dostává stabilizačních příplatků, které mohou být až ve výši 120 procent měsíční mzdy. Benefitů je celá řada a chystáme v tomto směru další novinky. Chceme, aby naši lidé byli spokojeni ve všech směrech,“ upřesnil Pavel Mrzena.

Pokud vás zajímá, jak to vůbec v moderní výrobní hale v Kaplici vypadá a nebo se jen chcete podívat kde vaši nejbližší nebo známí či kamarádi pracují, máte jedinečnou možnost v pondělí 8. května. Společnost Hauser totiž na tento květnový svátek připravila den otevřených dveří. Program začne už v 10 hodin dopoledne a potrvá až do 16 hodin. „Chceme nejen lidem z Kaplice, ale z celého regionu představit blíže firmu a ukázat jim výrobu. Akce nebude ale spojena jen s prohlídkou závodu, ale připraven je i kulturní program a občerstvení. A to pro velké i malé. Srdečně tak zvu všechny Kapličáky a lidi z okolí k nám. Jen prozradím, že vystoupí kapela Žlutý pes, více neřeknu, to si necháme jako překvapení,“ zve Pavel Mrzena na návštěvu kaplické výrobní haly společnosti Hauser, která se může pyšnit i vlastní autobusovou zastávkou přímo u závodu.

Více na www.hauser.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Co všechno řeší dědické právo? A na koho se obrátit?

Co všechno řeší dědické právo? A na koho se obrátit?

Právo jako takové je vskutku široký pojem, přičemž jednou z jeho oblastí je dědické právo. To určuje, kdo a za jakých...

Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Zlatá půluncová medaile Karel Gott – Zpěvák

Na sérii pamětních medailí s tváří Karla Gotta, které jsou k dostání ve stříbrné i zlaté variantě, jedná se o tři různé...

Najdete na iDNES.cz