Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení celého problému. Opravdu dojde k uzavření Krkonoš, které ročně navštíví přibližně 12 milionů turistů? Celý dopis předkládáme v článku v plném znění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory? | foto: Správa Krkonošského národního parku Vrchlabí

Na vině jsou šiřitelé odpadkoušů. Zákaz má platit od 1. 8. 2019

Správa v KRNAP nedávno spustila osvětovou kampaň Není zvěř jako zvěř, kde hovoří o volně pohozených odpadcích jako o čeledi odpadkoušovitých a dává jim zvířecí názvy. Z nejčastěji se vyskytujících druhů v Krkonoších lze jmenovat zejména petlahvoně odhozence, vlhčence ubrouskového, sáčkovce šustilku nebo obalíka sušenkovitého. Dokonce do prostor Krkonoš byli vysláni zoologové, kteří mají výskyt uvedené čeledi monitorovat. Právě o odpadkouších, jejich extrémnímu počtu a škodlivosti pro Krakonošův revír se detailněji píše v dopisu. Na vině jsou ale hlavně ti, kteří odpadkouše ve volné přírodě šíří. Oni jsou důvodem, proč nám Krkonoše s největší pravděpodobností zavřou své brány od 1. 8.

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Dopis v plném znění

Milý člověče, vyslechni mocného pána hor:

Já, Krakonoš, hodlám od 1. 8. 2019 uzavřít Krkonoše pro všechno lidské.

Mé rozhodnutí chápej jako trest za darebácké chování některých návštěvníků, kteří svou zlotřilostí vydají za několik Trautenberků. Kdyby se alespoň dokázali postavit mému hněvu tváří v tvář, ale na to jsou moc zbabělí. Vlastní ruce si špinit nehodlají. Místo toho tu zhurta rozšiřují odpadkouše – tu bídnou škodnou hor. Ti naopak až příliš troufale a bez bázně přede mnou ničí tento revír. Pro záchranu Krkonoš nemám jinou možnost, než je neprůchodně mlhou uzavřít i tobě, slušný člověče. Není totiž v mé moci odhalit zlořáda předem. A to ani s pomocí mé sojky zpravodajky.

Možná si, člověče, ani neuvědomuješ, co jsou odpadkouši zač, když je tu tak vehementně vypouštíš. Mají setsakramentsky tuhý kořínek a přežívají dlouhá léta, ba věky. Nic na ně neplatí. Zkoušel jsem domluvu, výhružky, hromy, blesky, vichřice, bouře… Všechno marné, nevadí jim horko ani zima, vlhko ani sucho. Drží tu jako přikovaní! Žádná část hor před nimi není v bezpečí – jsou na zemi, pod zemí, ve vodě, někteří dokáží i létat.

A škodí! Oškliví zdejší přírodu. Špiní vodu, potoky a říčky. Jsou postrachem také pro má zvířátka. Dokud tady krakonošuju, nechci potkávat petlahvoně místo užovky, sáčkovce místo sojky nebo vlhčence místo ježka. Snad to pochopíš, člověče. Přec není zvěř jako zvěř! A sám víš, pro kterou z nich budou hory vždycky otevřené a pro kterou ne.

Sám asi víš, že to nedělám s nadšením. Mám hodné lidi v lásce a budou mi tu chybět. Vím, že hodně z nich se tu chová slušně a s úctou k přírodě. Pro takové bych se rozdal – koneckonců Anče, Kuba a hajnej by mohli vyprávět. Znáš to přeci z mých pohádek, kde se všechno v dobré obrátilo. Snad tomu bude i tentokrát.

Zjišťujeme více informací

Situaci považujeme za natolik závažnou, že se jí budeme v nejbližších dnech intenzivně věnovat a zároveň přinášet aktuální informace o jejím vývoji. Pokoušíme se získat exkluzivní vyjádření samotného Krakonoše a čekáme také na reakci státních činitelů a kompetentních orgánů.

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Zakázková výroba pergolových zástěn, stínících a zakrývacích plachet

Zakázková výroba pergolových zástěn, stínících a zakrývacích plachet

Vyrobíme pro vás na míru plachty z odolných materiálů (PVC/PES textilie) s ochranným faktorem proti slunečnímu záření...

ALAVIS MAXIMA - lidé si zaslouží to nejlepší!

ALAVIS MAXIMA - lidé si zaslouží to nejlepší!

Jsme přesvědčeni, že vstupem značky ALAVIS™ mezi humánní doplňky stravy v oblasti aktivní a sportovní výživy zvýšíme...

Najdete na iDNES.cz