Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Uran v lázních: Neutralizace geopatogenních zón i terapeutické účinky

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vyrazí-li si člověk do lázní, pak většinou proto, že ho něco bolí a potřebuje rehabilitovat. Léčebné pobyty máme spojené nejen s pitím pohárků minerálních pramenů, ale také s různými procedurami, jako jsou masáže, inhalace, rehabilitace či koupele ve všem možném. Od rašeliny až po pivní lázně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uran v lˇ¦¦ˇ¦¨§˘znˇ¦¦ˇ¦¨§Şch: Neutralizace geopatogennˇ¦¦ˇ¦¨§Şch zˇ¦¦ˇ¦¨§®n i terapeutickˇ¦¦ˇ¦¨§¦ ˇ¦¦ˇ¦¨§˛činky | foto: Somavedic technologies

Netušíme sice přesně, jak mnohé sofistikované techniky přesně účinkují, ale když už nic jiného, pořádně si odpočineme a přijdeme na jiné myšlenky. To platí jak pro nemocné, tak pro zdravé návštěvníky, kteří se přijeli pouze osvěžit.

Lázeňství jako rekreace. Ale jaké jsou léčebné účinky?

Trendem posledních let v evropském lázeňství je totiž především rozšiřování wellness služeb. Bazény i vířivky často s minerální vodou lákají daleko širší škálu turistů a například v Rakousku nebo Německu bývá medicínský aspekt zcela přehlušen právě wellnessovou složkou. A i když cestou investic do relaxační části lázeňských služeb kráčí z ekonomických důvodů i české lázeňství, uchovává si oproti zahraničním lázním jednu velkou konkurenční výhodu – léčebný potenciál stvrzuje nejvyšší počet certifikací kvality Evropského svazu lázní ze všech členských zemí EU i velký zájem zahraničních návštěvníků právě o tyto služby.

Přesto pokud bychom nechtěli jet do lázní jen odpočívat, ale potřebovali bychom nějakou záruku nebo vybrat správnou proceduru na konkrétní zdravotní problém, narazíme na poměrně neprobádané území. Víme sice, že máme dlouhou lázeňskou tradici, krásné kolonády i zpívající fontánu, ale to je tak všechno.

Uran v lˇ¦¦ˇ¦¨§˘znˇ¦¦ˇ¦¨§Şch: Neutralizace geopatogennˇ¦¦ˇ¦¨§Şch zˇ¦¦ˇ¦¨§®n i...

Balneologie prozradí, jak léčivé vody působí na náš organismus

Na tuto problematiku se zaměřuje ve své práci i František Och, který již před osmi lety založil Výzkumný ústav balneologický v lázních v Mšeném. Šlo o vůbec první instituci tohoto druhu u nás, která si určila balneologii, tedy nauku o léčivých vodách, lázních a jejich účincích na lidský organismus jako hlavní náplň své činnosti.

Přesněji řečeno, ještě před rokem 1989 tady balneologický ústav byl a Češi udávali tomuto oboru směr. Jenže po listopadových změnách byl nepříliš prozíravě ústav zrušen. České lázně sice stále z této práce čerpají, ale podle Františka Ocha se již nevyvíjejí.

„Lázeňská medicína se nijak nevyvíjí, ve srovnání s minulostí dokonce není uznávána jako obor. Tak se jede podle tradice. Z té se ale nedá žít věčně,“ prohlásil loni v rozhovoru pro Ústecký deník. „Jde nám především o rozvoj léčebného lázeňství na vědeckých principech medicíny založené na důkazech, podobně jako je tomu při hodnocení účinku léků. Lázeňský lékař by dnes vedle medicínského vzdělání a doškolení v lázeňské medicíně měl mít schopnost komunikovat i se specialisty jiných oborů. Nemůže to dělat prostě jen někdo, kdo s nadsázkou ví, že se pacientovi uleví, když mu dá bolavý kloub do rašelinového zábalu. Lázeňství u nás je v podstatě stále na úrovni léčitelství. Víme, že nám lázně dělají dobře, ale už nevíme, jak k tomu v organismu dochází.“

V roce 2018 vydal Výzkumný ústav balneologický publikaci Budoucnost lázeňství, kde se zabývá výhledem a potenciálem tohoto oboru v příštích padesáti letech.

Kam kráčí lázeňská medicína?

Právě v propojování medicíny založené na důkazech a přírodní medicíny či léčitelství se Výzkumný ústav balneologický řadí mezi progresivnější instituce, které se nebojí pouštět za horizont současných zvyklostí.

V současné době ale instituce rozjíždí i jiný výzkum podobného charakteru. V dubnu uzavřel Memorandum o spolupráci se Somavedic Technologies, společností z Ústeckého kraje, která se pohybuje v málo probádaných vodách. Výzkumný ústav balneologický se totiž pustil do zkoumání přístroje Somavedic Medic Uran na neutralizaci geopatogenních zón, elektrosmogu a úpravu vody, o jehož účincích Šifra též informuje. Celý výzkum skončí až 30. června 2020, ale již dnes jsou známy první výsledky.

Uran v lˇ¦¦ˇ¦¨§˘znˇ¦¦ˇ¦¨§Şch: Neutralizace geopatogennˇ¦¦ˇ¦¨§Şch zˇ¦¦ˇ¦¨§®n i...

Výchozí premisou studie je, že přístroj Somavedic Medic Uran generuje léčivé nízkofrekvenční záření, jehož terapeutické působení se Výzkumný ústav balneologický bude snažit vědecky změřit a prokázat. Navíc by mohlo, pokud vše půjde podle plánu, podpořit právě léčebné a wellnesové účinky při lázeňských procedurách.

Jak známo, lovosický léčitel Ivan Rybjanský v roce 2011 vyvinul a vyrobil přístroj, který je založen na řízeném uvolňování nízkofrekvenčního záření, kterému se také říká jemnohmotné. Na rozdíl od elektromagnetického záření má pozitivní vliv na lidský organismus, ale také na kvalitu vody či růst květin v jeho blízkosti a celkově harmonizuje okolní prostředí. Somavedic byl již testován v několika laboratořích, ať už české, slovinské, rakouské nebo německé.

Somavedic prokazuje terapeutické účinky a zlepšuje krevní tlak

K jakým výsledkům tedy prozatím došel Výzkumný ústav balneologický, který začal s testováním v dubnu a podrobil ho testům jak v laboratořích, tak i přímo na klientech v léčebných lázeňských zařízeních? Podle průběžné zprávy došlo ve všech sledovaných případech ke zlepšení zdravotního stavu, jak při porovnání dat před a po na přístrojích, tak i v subjektivním hodnocení pacientů. U testovaných osob se měřením oscilometrickou metodou bez dalších léků například zlepšil systolický i diastolický krevní tlak.

Uran v lˇ¦¦ˇ¦¨§˘znˇ¦¦ˇ¦¨§Şch: Neutralizace geopatogennˇ¦¦ˇ¦¨§Şch zˇ¦¦ˇ¦¨§®n i...

Předběžný závěr této dlouhodobé studie je podle Výzkumného ústavu balneologického dobrým základem pro pokračování výzkumu směrem ke klinickému hodnocení účinku přístroje Somavedic Medic Uran jako zdravotnického zařízení. Ti, kteří jej již vlastní a používají ať už na eliminaci škodlivin z okolního prostředí, tak například k harmonizaci vody, už mají takové malé lázně doma….

  • Nejčtenější

Pět tajemství Miss, jak udržet pleť i v zimě krásnou a zdravou

Zimní počasí příliš nesvědčí pleti. Chlad a vítr obličej poškozují a vysušené pokožce chybí živiny, které je třeba...

6 největších mýtů o avivážích a proč je aviváž Lila Fashion oblíbená

Znáte aviváže Dedra? Pokud jste žena od 30 do 50 let, tak určitě. Právě jsme se setkali s manažerem společnosti, který...

Originální architektura na jedinečném místě

Jak těžké je najít architektonicky oceňovaný dům obklopený přírodou? A aby měl zázemí města a skvělou dostupnost do...

Jak ušetřit? Na Výlovu zaplatíte při koupi 3 věcí jen za 2

Pokud se právě poohlížíte po vánočních dárcích a snažíte se ušetřit každou korunu, Výlov je ta pravá akce pro vás....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zahřejte se nejen v zimě řeckým sluncem s klenotem METAXA 12*

Představujeme vám neodolatelný jantarový nápoj METAXA 12*, který vám přinese hřejivý dotek prosluněného Řecka i během...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

7 věcí, které kryje kvalitní pojištění domácnosti

Každý vlastník domu nebo bytu i nájemce by si měl sjednat pojištění domácnosti a nemovitosti. Realita je ale taková, že...

Rychlá online půjčka šetří čas i námahu

K uzavření půjčky už dávno nemusíte do banky. Stačí se pohodlně usadit doma na gauči a připojit se k síti. Svět...

Chlamydie. Jakou paseku mohou napáchat v lidském těle?

Chlamydie má řada lidí spojené s pohlavní nemocí. Málokdo ale ví, že tyto bakterie napadají i dýchací ústrojí. Abyste...

Nejen v zimě vás zahřeje METAXA Private Reserve

Také se už s příchodem zimy těšíte na léto, kdy bude vše zalité sluncem? Pozvěte k sobě domů dotek řeckého ducha a...

Najdete na iDNES.cz