Doporučujeme

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata?

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata? | foto: Záhoří Rudel

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata?

Technologie dovedou divy. Pomáhají člověku a posouvají možnosti civilizace. Lékařští nanoboti a samořídicí auta jsou téma současnosti. Na některé oblasti se při vývoji pozapomnělo, a přitom bývají také důležité: včetně ochrany před klíšťaty. Dnes je už naštěstí k dispozici ultrazvukový repelent.

Netradiční využití ultrazvuku

Ultrazvuk se nejčastěji uplatňuje v medicíně, a to od roku 1942, kdy neurolog Karl Dussick nechal zobrazit mozkové komory.

V novém miléniu však chytré hlavy přicházejí na inovativní využití této technologie. Ostatně sonograf se původně nevyužíval k lékařským procedurám, nýbrž k odhalování nedostatků v kovových odlitcích. Zjistěte, k čemu dnes ultrazvuk slouží.

3D odlitky s ultrazvukem urychlují hojení kostí

Minulá dekáda ukázala, že 3D tisk nemá hranic. Lze vytisknout i „pavučinu“, která fixuje kosti, čímž zastává funkci sádry. Do tohoto odlitku jsou zavedeny ultrazvukové sondy vysílající vlnění o takové délce, které podle studií pomáhá urychlit růst kostí.

Tato technologie se vylepšuje a přináší dobré výsledky. Proto se jednou pravděpodobně stane integrální součástí medicíny.

Sonarové tyčky, které pomáhají vést nevidomé

Hůlky pro nevidomé jsou zavedenou praxí. Skýtají však několik do očí bijících nevýhod. Cokoli nad úrovní pasu je obtížné zaznamenat, nemluvě o předmětech ve výšce hlavy.

Profesor Meenakshi Balakrishnan proto přišel se SmartCane, které využívají ultrazvuk pro jasné zmapování překážek v blízkosti nevidomého. Skener vysílá signály pod úhlem 45 stupňů a prostřednictvím vibrací vrací informace do rukojeti hole. Vibrující pravá část rukojeti znamená překážku na pravé straně.

Zjištění stáří hvězd

Ve světě astronomie se časové osy mohou prodloužit na miliardy let. Vědci pomocí ultrazvuku odhalili u nových hvězd specifické vnitřní pulzy. S postupujícím stářím hvězdy se rychlost těchto vibrací zvyšuje. Jev dal vzniknout nové metodě pro odhalení věku hvězd.

Bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení je snem od doby expanze baterií mezi spotřebitele. Přestože v současnosti tato technologie již představuje realitu, skýtá řadu nevýhod.

uBeam využil ultrazvukové vlnění jako nosiče energie pro bezdrátové nabíjení. Vše spočívá v převodu elektřiny na zvukové vlny, které se v cílovém zařízení konvertují zpět na elektřinu.

Společnost slibuje, že tato inovace přinese stejnou svobodu jako WiFi. Příjem energie se stane dostupným pro veškerá zařízení v dané místnosti. Ač tato technologie znamená efektivní řešení pro nabíjení telefonů, stále je co vylepšovat.

Jaká další inovativní využití skýtá ultrazvuk?

Ultrazvuk nabízí využití v mnoha odvětvích. Mezi další inovace tohoto typu patří:

  •  Haptický displej, který vám umožní osahat si obraz
  •  Dron schopný automaticky zvolit tu nejlepší dráhu letu
  •  Vysavač pro opravdu důkladné čištění

Sonograf je osvědčený. Proto se ho netřeba obávat.

Využijte potenciál ultrazvuku ve svůj prospěch: pořiďte si některý z ultrazvukových repelentů značky Tickless: třeba Tickless human, vhodného pro ochranu člověka v přírodě, nebo Tickless pet, kterým ulevíte vašemu mazlíčkovi.

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata?

Zázrak, z něhož můžete profitovat celý den, spočívá ve vysílání ultrazvukových impulzů, které ruší všudypřítomná klíšťata a zabraňují jim v napadení nositelů ultrazvukového repelentu. Tento signál je přitom nepostřehnutelný a neškodný člověku i zvířatům. Značka Tickless vám tedy poskytuje efektivní a bezpečnou ochranu před klíšťaty.

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata?

Ultrazvukový repelent Tickless: opravdu funguje?

Pozitivní účinky Tickless technologie byly prokázány již roku 2012 laboratoří mikrobiologie a infekčních nemocí Univerzity v Camerinu (Itálie). Lékařské autority, jako je Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nebo Americká akademie porodnictví a gynekologie, navíc považují ultrazvuk za bezpečný pro člověka i zvířata.

„Bezva! Konečně řešení bez chemie. Od té doby, co ho beru na zásahy a do přírody celkově, jsem na sobě nenašel klíště. A to už používám druhý odpuzovač v pořadí.“

- Mirek Vojtíšek, člen Horské služby

Ultrazvukový repelent: novinka bezpečná pro lidi i zvířata?

On-line svět pohlcuje ten skutečný, kdy za poslední dekádu stoupla o 256 % doba, kterou trávíme na internetu. Ve víru IT novinek nezapomeňte ani na jiné inovace, které vám mohou usnadnit život: třeba právě ultrazvukový repelent Tickless, schopný zajistit ochranu před klíšťaty i blechami.

Klíšťata nepodceňujte: oproti předešlým rokům byl zaznamenán vzestup případů boreliózy, ehrlichiózy, neoehrlichiózy i babesiózy.