Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. prosince 2022 Vratislav

U pražského Anděla vzniká výjimečné bydlení

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Krásný dům u lesa není jen nemovitost, je to stav mysli. Taková parafráze citátu anglického spisovatele Douglase Adamse se nabízí při pohledu na vizualizace bytového domu, který v zákrutu ulice U Blaženky na pražském Smíchově postaví developerská společnost GARTAL.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prémiové byty Praha 5. Bytový dům Pod Bertramkou. Developer GARTAL

Jedinečná architektura, lokalita ze tří stran obklopená lesem a zároveň kousek od centra města, nadstandardní materiály, moderní technologie, které usnadňují život, ale i šetří životní prostředí. Projekt Pod Bertramkou v sobě snoubí všechny přednosti, které by mělo mít prémiové bydlení v Praze.

Dům na první pohled upoutá svým architektonickým provedením. „Tamní zástavba nemá určující téma, není tam ani určující uliční čára, je to v oblouku ulice v zalesněné krajině. Jeden z mých prvních nápadů byl, že by to nemusel být jednoduchý objekt, ale objekt trošku hmotově rozdělený. Výsledkem jsou dvě hmoty do V, které jsou i materiálově rozdílné a které by ve výhledu z okolí mohly dělat zajímavou siluetu,“ říká k architektonickému návrhu Martin Kotík, autor nového stadionu Slavie ve Vršovicích, České spořitelny na Pankráci, střediska řízení letového provozu v Jenči, ale i řady rezidenčních projektů. Zároveň zdůrazňuje, že každá stavba má především dobře sloužit. „Chtěl jsem, aby ten dům byl přívětivý, aby se v něm dobře bydlelo, aby zapadnul do dané lokality a aby dobře působil. To jsme se pokusili udělat formou, materiálem, vnitřní dispozicí,“ dodává Martin Kotík.

Projekt Pod Bertramkou nabídne v šesti podlažích 45 bytů od dispozice 2+kk po 4+kk a také 45 parkovacích stání ve třech patrech podzemních garáží. Každé z nich má svůj vjezd, takže není třeba autovýtahů nebo vnitřních průjezdů z patra do patra. Obyvatelům bude rovněž sloužit oplocený areál okolo domu, komunitní zahrada, tři místa pro parkování návštěvníků a podle přání budoucího sdružení vlastníků jednotek dětské hřiště nebo grill point.

Developerská společnost GARTAL si je vědoma výjimečnosti lokality i architektonického návrhu, a proto zvolila svůj nejvyšší standard materiálů a zařízení zvaný Premium. „Kdybych měl použít přirovnání ze světa celebrit, je to náš VIP projekt,“ říká projektový manažer developerské společnosti Vít Brainhof.

Fasádu budou z velké části tvořit obkladové cihlové pásky, které dodávají budově výraz a nádech industriálního stylu. Množství i rozměry oken hmotu objektu vizuálně odlehčují a spolu se zvolenou orientací bytů zajistí velmi dobré prosvětlení obytných prostor. Jejich špičkové provedení s hliníkovými rámy a třemi skly pak slibuje výbornou tepelnou i hlukovou izolaci.

Dům rovněž nabídne řadu progresivních technologií. Byty budou připraveny na zřízení „chytré“ domácnosti. „V nabídce bude elektronický zabezpečovací systém nebo ovládání světel a vytápění z mobilní aplikace prostřednictvím internetem propojených vypínačů a termostatických hlavic radiátorů. Stejným způsobem půjde ovládat i předokenní rolety, pokud o ně klient požádá,“ vypočítává Vít Brainhof.

Čerstvé klima uvnitř zajistí systém trvalého odvětrání, kdy ventilační systém vysává vydýchaný vzduch a vznikajícím mírný podtlakem proudí přes akustické štěrbiny v oknech vzduch čerstvý. „Vše pohání ventilátory jedoucí na nízké otáčky, člověk v bytě nic nepozná, mírně se vyvětrává teplo, ale s okny dokořán je to nesrovnatelné,“ vysvětluje Brainhof.

Byty v horním patře budou mít zároveň přípravu na klimatizace, protože klimatizační jednotky lze umístit na střechu. „V nižších patrech tato možnost není, ale obálka budovy je natolik kvalitní, že by ani tam nemělo být v létě parno,“ slibuje projektový manažer společnosti GARTAL. Zateplení bude provedeno minerální vatou, která výborně tepelně izoluje a zároveň dýchá. V kombinaci s vápenosádrovými omítkami a konstrukcí zdiva, které dobře pracuje s vnitřní vlhkostí, pomůže příjemnému prostředí v bytech.

Vjezd do garáží se otevře na SPZ vozidla, nebudou potřeba žádné čipy či kartičky. Společné prostory ohlídá kamerový systém s nahráváním, projekt zároveň počítá se zřízením recepce s ostrahou, případně virtuální recepce podle přání vlastníků bytů.

Garáže budou umožňovat dobíjení elektroaut a klient si může vybrat mezi jednodušší variantou – třífázovou zásuvkou, do níž se zapojí dobíjecí kabel od výrobce automobilu, nebo komfortnější možností – nástěnnou dobíjecí stanicí o výkonu 11 kilowatt. „Kalkulujeme se zhruba pětinou parkovacích míst s dobíjením. Pokud by nebyla všechna využita a někdo chtěl naopak vyšší výkon dobíjecí stanice, jsme schopni to v rámci klientských změn zajistit. Záležet ale bude také na platných protipožárních a dalších předpisech v době kolaudace,“ říká Vít Brainhof.

Veškerá dešťová voda se využije pro závlahu a splachování na WC, protože okapové svody ji budou odvádět do akumulační nádrže o objemu 22 krychlových metrů. Při jejím naplnění bude přebytek odtékat přepadem do vsakovací retenční nádrže, aby všechna voda zůstala na pozemku.

Výzvy pro stavitele

Stavbu bytového domu Pod Bertramkou svěřil developer kvůli maximální kvalitě provedení sesterské firmě ze skupiny GARTAL – společnosti GARTAL Stavební. „Je to pro nás vlajková loď v oblasti výstavby rezidenčních projektů. Práce bychom měli zahájit v listopadu, výstavba je plánována na přibližně 20 měsíců tak, abychom ji dokončili ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023,“ říká ředitel GARTAL Stavební Jan Vrba. Stavba časově překlene dvě zimy, což je vždy obtížnější pro plánování prací. „Věříme v to nejlepší počasí, připravujeme se na to nejhorší, aby se práce nezastavily,“ vysvětluje Vrba.

Výjimečný projekt podle něj přináší i další stavební výzvy. Protože je dům na kraji lesa v poměrně velkém svahu, tou první je zajištění stavební jámy a vybudování opěrných stěn proti sesuvům půdy. Výkop půjde u horní hrany až do hloubky deseti metrů. Na dně pak stavaři položí mohutnou 40 centimetrovou základovou desku. Spodní stavba, která zůstane pod úrovní terénu, bude provedena technologií bílé vany, kdy základovou desku i obvodové stěny tvoří vodonepropustná směs betonu se speciálními přísadami. „Sama technologie bílé vany je náročnější než využití běžné hydroizolace, proto je důležité dodržení technologické kázně při provádění,“ říká Jan Vrba.

Konstrukce domu bude z klasického betonového skeletu s cihlovými vyzdívkami, díky čemuž lze stavět rychleji, efektivněji a bezpečněji. Vysoké nároky na provedení kladou obkladové cihlové pásky použité na fasádě. Náročnější na manipulaci a práci jsou i další nadstandardní materiály jako velkoformátové nebo naopak maloformátové dlažby a obklady nebo dřevěné podlahy, s nimiž se v projektu počítá. „Je to pracnější a dražší řešení, ale o to lepší je výsledný vizuální i užitný efekt,“ říká Jan Vrba.

  • Nejčtenější

Klimatizace vytopí celý dům levněji než plyn, potvrzují studie

Komerční sdělení Multisplitová klimatizace dokáže chladit, nebo vytápět až 5 místností najednou. Jde vlastně o tepelné čerpadlo...

Plastové platební karty brzy už jen v muzeu

Komerční sdělení mBank jako první banka na českém trhu virtualizovala celé portfolio platebních karet. „Lze předpokládat, že trend...

Karta jen pro internetové platby je chytré řešení, říká Karol Suchánek

Komerční sdělení Ambasador mBank v oblasti kyberbezpečnosti a držitel bezpečnostní prověrky NATO Karol Suchánek radí, jak se zorientovat...

Mýty a fakta – depilace nebo epilace a jak se ne/holit

Komerční sdělení Jaké chyby děláme při holení dnes a denně? Jak předejít zarůstání chloupků a jak se jich zbavit natrvalo? A hlavně,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chcete vědět o každém zazvonění, i když nejste doma?

Komerční sdělení Běžný domovní zvonek či videotelefon? Bydlíte v rodinném nebo bytovém domě? Chcete vidět každého člověka, který...

Děti na prodej. Za tři stovky. Jak bují dětská prostituce v Česku

Premium Prostituce je v Předlicích naprosto běžná. Jenže i ta dětská. Obyvatelé místního ghetta popisují, jak se děti prodávají...

Takoví slušní lidé, říkali o nich. Rodině přitom vládl teror a nechutnosti

Premium Muž, který ten prosincový den přišel na místní oddělení VB Strašnice, vypadal velmi rozpačitě. „Ono se to bude zdát asi...

RECENZE: Vzal to Radegast. Největší dar přináší konečně zase pohádku

Premium Ani světácky se tvářící fantasy jako Princezna zakletá v čase 2, ani rozjímání o smrti jako Princ Mamánek. Příběh...

Dvojka na světě v prodeji televizorů a vítěz soutěže POPAI Awards 2022

Komerční sdělení Navzdory turbulentní době dosáhla letos společnost Hisense historického maxima v počtu dodaných televizorů a je dvojkou...

Vánoční Olomouc vás okouzlí

Komerční sdělení Vánoční strom u olomouckého orloje jako středobod všeho adventního dění dostal letos jméno po cukroví – Perníček. K...

Kvalitní výrobky šetrné k přírodě zaručí ekoznačky

Komerční sdělení Popularita tzv. ekoproduktů v posledních letech roste a zákazníci je stále častěji vyhledávají na pultech obchodů....

Karta jen pro internetové platby je chytré řešení, říká Karol Suchánek

Komerční sdělení Ambasador mBank v oblasti kyberbezpečnosti a držitel bezpečnostní prověrky NATO Karol Suchánek radí, jak se zorientovat...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Založili si rodinnou farmu, dnes jejich obrat míří k deseti milionům

K podnikání je přivedla společná láska k dobrému a zdravému jídlu. Přestože mají manželé Kuderovi dvě malé děti,...