Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. února 2023 Nela

U pražského Anděla vzniká výjimečné bydlení

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Krásný dům u lesa není jen nemovitost, je to stav mysli. Taková parafráze citátu anglického spisovatele Douglase Adamse se nabízí při pohledu na vizualizace bytového domu, který v zákrutu ulice U Blaženky na pražském Smíchově postaví developerská společnost GARTAL.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prémiové byty Praha 5. Bytový dům Pod Bertramkou. Developer GARTAL

Jedinečná architektura, lokalita ze tří stran obklopená lesem a zároveň kousek od centra města, nadstandardní materiály, moderní technologie, které usnadňují život, ale i šetří životní prostředí. Projekt Pod Bertramkou v sobě snoubí všechny přednosti, které by mělo mít prémiové bydlení v Praze.

Dům na první pohled upoutá svým architektonickým provedením. „Tamní zástavba nemá určující téma, není tam ani určující uliční čára, je to v oblouku ulice v zalesněné krajině. Jeden z mých prvních nápadů byl, že by to nemusel být jednoduchý objekt, ale objekt trošku hmotově rozdělený. Výsledkem jsou dvě hmoty do V, které jsou i materiálově rozdílné a které by ve výhledu z okolí mohly dělat zajímavou siluetu,“ říká k architektonickému návrhu Martin Kotík, autor nového stadionu Slavie ve Vršovicích, České spořitelny na Pankráci, střediska řízení letového provozu v Jenči, ale i řady rezidenčních projektů. Zároveň zdůrazňuje, že každá stavba má především dobře sloužit. „Chtěl jsem, aby ten dům byl přívětivý, aby se v něm dobře bydlelo, aby zapadnul do dané lokality a aby dobře působil. To jsme se pokusili udělat formou, materiálem, vnitřní dispozicí,“ dodává Martin Kotík.

Projekt Pod Bertramkou nabídne v šesti podlažích 45 bytů od dispozice 2+kk po 4+kk a také 45 parkovacích stání ve třech patrech podzemních garáží. Každé z nich má svůj vjezd, takže není třeba autovýtahů nebo vnitřních průjezdů z patra do patra. Obyvatelům bude rovněž sloužit oplocený areál okolo domu, komunitní zahrada, tři místa pro parkování návštěvníků a podle přání budoucího sdružení vlastníků jednotek dětské hřiště nebo grill point.

Developerská společnost GARTAL si je vědoma výjimečnosti lokality i architektonického návrhu, a proto zvolila svůj nejvyšší standard materiálů a zařízení zvaný Premium. „Kdybych měl použít přirovnání ze světa celebrit, je to náš VIP projekt,“ říká projektový manažer developerské společnosti Vít Brainhof.

Fasádu budou z velké části tvořit obkladové cihlové pásky, které dodávají budově výraz a nádech industriálního stylu. Množství i rozměry oken hmotu objektu vizuálně odlehčují a spolu se zvolenou orientací bytů zajistí velmi dobré prosvětlení obytných prostor. Jejich špičkové provedení s hliníkovými rámy a třemi skly pak slibuje výbornou tepelnou i hlukovou izolaci.

Dům rovněž nabídne řadu progresivních technologií. Byty budou připraveny na zřízení „chytré“ domácnosti. „V nabídce bude elektronický zabezpečovací systém nebo ovládání světel a vytápění z mobilní aplikace prostřednictvím internetem propojených vypínačů a termostatických hlavic radiátorů. Stejným způsobem půjde ovládat i předokenní rolety, pokud o ně klient požádá,“ vypočítává Vít Brainhof.

Čerstvé klima uvnitř zajistí systém trvalého odvětrání, kdy ventilační systém vysává vydýchaný vzduch a vznikajícím mírný podtlakem proudí přes akustické štěrbiny v oknech vzduch čerstvý. „Vše pohání ventilátory jedoucí na nízké otáčky, člověk v bytě nic nepozná, mírně se vyvětrává teplo, ale s okny dokořán je to nesrovnatelné,“ vysvětluje Brainhof.

Byty v horním patře budou mít zároveň přípravu na klimatizace, protože klimatizační jednotky lze umístit na střechu. „V nižších patrech tato možnost není, ale obálka budovy je natolik kvalitní, že by ani tam nemělo být v létě parno,“ slibuje projektový manažer společnosti GARTAL. Zateplení bude provedeno minerální vatou, která výborně tepelně izoluje a zároveň dýchá. V kombinaci s vápenosádrovými omítkami a konstrukcí zdiva, které dobře pracuje s vnitřní vlhkostí, pomůže příjemnému prostředí v bytech.

Vjezd do garáží se otevře na SPZ vozidla, nebudou potřeba žádné čipy či kartičky. Společné prostory ohlídá kamerový systém s nahráváním, projekt zároveň počítá se zřízením recepce s ostrahou, případně virtuální recepce podle přání vlastníků bytů.

Garáže budou umožňovat dobíjení elektroaut a klient si může vybrat mezi jednodušší variantou – třífázovou zásuvkou, do níž se zapojí dobíjecí kabel od výrobce automobilu, nebo komfortnější možností – nástěnnou dobíjecí stanicí o výkonu 11 kilowatt. „Kalkulujeme se zhruba pětinou parkovacích míst s dobíjením. Pokud by nebyla všechna využita a někdo chtěl naopak vyšší výkon dobíjecí stanice, jsme schopni to v rámci klientských změn zajistit. Záležet ale bude také na platných protipožárních a dalších předpisech v době kolaudace,“ říká Vít Brainhof.

Veškerá dešťová voda se využije pro závlahu a splachování na WC, protože okapové svody ji budou odvádět do akumulační nádrže o objemu 22 krychlových metrů. Při jejím naplnění bude přebytek odtékat přepadem do vsakovací retenční nádrže, aby všechna voda zůstala na pozemku.

Výzvy pro stavitele

Stavbu bytového domu Pod Bertramkou svěřil developer kvůli maximální kvalitě provedení sesterské firmě ze skupiny GARTAL – společnosti GARTAL Stavební. „Je to pro nás vlajková loď v oblasti výstavby rezidenčních projektů. Práce bychom měli zahájit v listopadu, výstavba je plánována na přibližně 20 měsíců tak, abychom ji dokončili ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023,“ říká ředitel GARTAL Stavební Jan Vrba. Stavba časově překlene dvě zimy, což je vždy obtížnější pro plánování prací. „Věříme v to nejlepší počasí, připravujeme se na to nejhorší, aby se práce nezastavily,“ vysvětluje Vrba.

Výjimečný projekt podle něj přináší i další stavební výzvy. Protože je dům na kraji lesa v poměrně velkém svahu, tou první je zajištění stavební jámy a vybudování opěrných stěn proti sesuvům půdy. Výkop půjde u horní hrany až do hloubky deseti metrů. Na dně pak stavaři položí mohutnou 40 centimetrovou základovou desku. Spodní stavba, která zůstane pod úrovní terénu, bude provedena technologií bílé vany, kdy základovou desku i obvodové stěny tvoří vodonepropustná směs betonu se speciálními přísadami. „Sama technologie bílé vany je náročnější než využití běžné hydroizolace, proto je důležité dodržení technologické kázně při provádění,“ říká Jan Vrba.

Konstrukce domu bude z klasického betonového skeletu s cihlovými vyzdívkami, díky čemuž lze stavět rychleji, efektivněji a bezpečněji. Vysoké nároky na provedení kladou obkladové cihlové pásky použité na fasádě. Náročnější na manipulaci a práci jsou i další nadstandardní materiály jako velkoformátové nebo naopak maloformátové dlažby a obklady nebo dřevěné podlahy, s nimiž se v projektu počítá. „Je to pracnější a dražší řešení, ale o to lepší je výsledný vizuální i užitný efekt,“ říká Jan Vrba.

  • Nejčtenější

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Trendy v bydlení pro rok 2023. Nechte vašeho souseda puknout závistí

Komerční sdělení Nový rok je tu a s ním i nové trendy v bydlení. Popíšeme vám TOP barvy roku 2023, nadčasové vychytávky v rámci...

Častý mýtus? Rezistenci bakterií způsobuje veterinární medicína

Komerční sdělení Infekce způsobené bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům každý rok zabijí v rámci EU, Islandu a Norska víc než 35...

Náš obor pesimistický není, říká primář soudního lékařství

Komerční sdělení Bronzová medaile od krajského ředitelství policie v roce 2015, o pět let později stříbrná a v roce 2022 nově dokonce...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Analýza: Ceny nových bytů budou stabilní, starší byty zlevní

Komerční sdělení Hypotéky jsou nyní třikrát dražší, než byly nedávno. A to zásadně zpomalilo prodeje bytů, které jsou na nich závislé. U...

Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Ztracené bednění – betonové, nebo odlehčené?

Komerční sdělení Každý stavebník, který se chystá stavět, většinou volí klasické betonové ztracené bednění. Většina z nich totiž neví,...

Věděli jste, jak zinek pomáhá vaší imunitě?

Komerční sdělení V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je velmi pravděpodobné, že se nakazíme virem a naše imunita bude...

Jak a kde si srovnat nabídky pojistek

Komerční sdělení Nehod na silnici přibývá, stejně tak úrazů během výletů. Na dovolené si taky nemůžete být jisti, že nebudete muset...

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...