Doporučujeme

Studium MBA a dalších programů trvá 12 až 14 měsíců.

Studium MBA a dalších programů trvá 12 až 14 měsíců. | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA: novoroční předsevzetí, se kterým budete lepší

Většina lidí si na přelomu starého a nového roku dává nějaké předsevzetí, například že se začne vzdělávat nebo začne hubnout. U mnohých předsevzetí se za pár měsíců vše vrátí do starých kolejí a jen malé procento svůj závazek splní. Zažitou představu teď nabourávají zjištění u absolventů studia MBA.

Cílem průzkumu, který provedl pražský Ústav práva a právní vědy, bylo zmapovat zvyky a postoje absolventů studia MBA týkající se předsevzetí – nejen těch novoročních. Nejdůležitějším výsledkem je, že tři čtvrtiny osob, které si daly závazek, že si rozšíří vzdělání, jej do jednoho roku splní. Dalším ze zajímavých závěrů průzkumu je, že v dodržování svých osobních plánů jsou úspěšné všechny věkové kategorie.

Pozvánka na Den otevřených dveří

Šetření na vzorku absolventů ukázalo, že více než čtyři pětiny lidí, kteří si dali předsevzetí studovat, má za cíl získat nové znalosti. Následuje touha po vyšším platu (78 %), zájem pochlubit se titulem (75 %) a získání lepších pracovních nabídek (65 %). Ženy si častěji než muži dávají předsevzetí získání nových znalostí, o kterém se domnívají, že jim pomůže v kariérním posunu a vyniknutí v práci. Mužům jde zase hlavně o to držet krok před nově příchozí konkurencí a udržet si pozici v zaměstnání. 

Ústav práva a právní vědy připravil na úspěch více než 1500 absolventů.

Ústav práva a právní vědy připravil na úspěch více než 1500 absolventů.

Muži napřou síly, ženy umí být vytrvalé

Muži obecně řeší další vzdělávání o něco méně než ženy. Když se ovšem do studia pustí, bývají zarputilí a úspěšní. Dokládají to i zkušenosti JUDr. Luďka Lisse, Ph.D., LL.M., MPA, ředitele Ústavu práva a právní vědy. „V praxi se setkávám s muži, kteří studium zvládnou bez problémů za rok a často studují dokonce i v tandemu ve dvou či ve třech s tím, že si studium MBA nadělili jako motivační vzpruhu,“ říká Luděk Lisse.

Ženy zase mají mnohem častěji pocit, že bez dalšího studia nedosáhnou postupu na vyšší pozice. „Ženy uspokojuje pocit z lepšího vlastního já, když si stanoví nějaký cíl a ten dodrží. Na tom, jestli studium zvládnou za rok nebo si jej o pár měsíců prodlouží, jim až zas tolik nezáleží,“ dodává Luděk Lisse.

Některé výzkumy tak optimistické s dodržováním předsevzetí nejsou. Například podle jedné britské studie z roku 2014 je úspěšných jen 12 % z těch, kteří si nějaký závazek dali. A výzkum z USA dokonce hovoří jen o 10 %. Psychologové to ovšem vysvětlují tím, že si mnozí lidé dávají nerealistické cíle a navíc v oblastech, kde motivace často rychle vyprchá. Vzdělávání se to ale příliš netýká.

JUDr. Luděk Lisse, Ph.D., LL.M., MPA, ředitel Ústavu práva a právní vědy.

JUDr. Luděk Lisse, Ph.D., LL.M., MPA, ředitel Ústavu práva a právní vědy.

Dělat věci naplno a myslet na budoucnost

Pracovat na svém osobním rozvoji má smysl, pokud budete dělat věci naplno. A určitě je realističtější dosáhnout úspěchu ve studiu než v odříkání nejrůznějších hříchů nebo hubnutí o desítky kil. Permanentka do posilovny vyprší, v horším případě skončí zahrabaná někde v pracovním stole. U diplomu s profesním titulem nic takového nehrozí, naopak. Vložené úsilí se zhodnotí dlouhodobě.

Pokud přemýšlíte dlouhodobě o svém osobním rozvoji a o kroku, který vám rozšíří obzory, pak nastala ta pravá chvíle. Investovat do sebe a do vzdělání je nejlepší novoroční předsevzetí. Věnujte více času sami sobě a zamyslete se nad tím, v čem se chcete zlepšit. Studium MBA může být tou správnou volbou. 

Slavnostní promoce absolventů studia se koná v pražském Rudolfinu.

Slavnostní promoce absolventů studia se koná v pražském Rudolfinu.

Pokud nemáte jasno, přijďte na nejbližší Den otevřených dveří, kde se dozvíte víc. Lákavou motivací může být i novoroční cenová akce na školné.

Další informace najdete na www.ustavprava.cz.

  • Nejčtenější

S Kaufland Card můžete vyhrát Škodu Karoq

Opel odstartuje další „čtyřiadvacítku“

Šifrované disky - dokonalá ochrana vašich dat

Čeští manažeři chtějí MBA s respektem

Kvalitní dřevěné podlahy. Jak vybírat?

Parfémy Vittorio Bellucci: naučte se hýčkat