Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Štědrý večer „dětí ulice“

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
26 let se Projekt Šance snaží pomáhat „dětem ulice“ – jsou to mladí lidé, kteří po ukončení pobytu v dětském domově nebo po rozvratu vztahu jejich rodičů skončili v Praze úplně sami, na ulici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na úplném počátku jim zakladatel Projektu Šance László Sümegh začal pomáhat tak, že jim s igelitkou v ruce roznášel základní věci pro přežití a také empaticky naslouchal jejich drsným životním příběhům… Založit sdružení Projekt Šance a další jeho centra pro tyto zanedbané a zapomenuté lidi už byly jen logické kroky, jak se jim ještě více přiblížit a účinně pomáhat.

Vánoce, a Štědrý večer speciálně, bývají každoročně tím nejtěžším a nejsmutnějším časem, kdy nejvíc bolí rány na duši, které „děti ulice“ musí nést. Projekt Šance se jim snaží rodinu nahradit.

Možná si říkáte, jak se vlastně mají, jak žijí „děti ulice“?

Často si ani neuvědomují, že se mohou mít lépe. Mají špatné sociální/životní/pracovní návyky a v mnoha směrech jsou zanedbané a v důsledku toho jsou častými oběťmi komerčního sexuálního zneužívání. Když se sebou chtějí něco dělat a spolupracují s Projektem Šance na svém životě, daří se nám to krok za krokem měnit. Tak či tak se o ně snažíme hezky starat, ale bez jejich součinnosti nám někdy nezbývá, než trpělivě odpovídat na dotazy a radit, upozorňovat, „očkovat“ rozum a čekat, zda jej dostanou :). Postupně tak začínají tušit, jak jít životem dál.

Pomalu, ale jistě narůstá počet klientů s vrozeným mentálním omezením nebo s narušenou psychickou rovnováhou. Jedná se o zanedbané generace, kdy už i rodiče našich klientů vyrůstali ve špatném prostředí bez základních funkčních hodnot společnosti a ovlivněni různými návykovými látkami. To nám snižuje možnost takto postiženým plnohodnotně pomoci, ale i tak se pro ně vždy snažíme dělat maximum.

Někteří klienti, kterým jsme před lety pomáhali, se nám ozývají s poděkováním, že kdysi nezůstali na své problémy sami. Někdy je to až dojemné, zvláště když se jim podaří rozvíjet to, co sami neměli. Vlastní rodinu. Většina klientů, kteří v minulosti zvládli úspěšný „přestup“ mezi ulicí a prací, si svůj úspěch dodnes drží. Některé z nich stále zpovzdálí dle potřeby podporujeme a usnadňujeme jim nový život, aby jej zvládali.

Fotoarchiv Projektu Šance – Robin takový začátek v Praze nečekal. Spal pod mostem. Když jsme mu říkali, že tam je od projíždějících aut velký hluk, s klidem nám sdělil, že večer jich už tolik nejezdí…

Jak to vlastně začíná?

Velkými sny o možnostech života ve velkoměstě a po čase… ulice. Někteří klienti svůj život místo v rodině zahájili v ústavní péči. Nebo v ní končí… Jsou dokonce i klienti, kteří mají vzdělání, rodiče, rodinu. Důvody, proč skončili na ulici, jsou různé, od mezilidských vztahů přes sociální problémy až k osobním omezením. V Projektu Šance dostanou šanci začít jinak.

Streetcentrum

Takzvaně nízkoprahové centrum, kde je více služeb než podmínek vstupu. Funguje zde program PRVNÍ POMOC V NOUZI, a tím jsme řekli vlastně všechno. Od vložek pro holky zde klienti najdou také pračky, sušičky na prádlo, poštovní kontakt, sprchu a vytoužené JÍÍÍÍDLÓÓÓ, které nemá daleko k tomu od maminky. Stejně ale nejvíc touží po sladkostech. Po těch se mohou utlouct – někdy doslova:). Hlavně zde najdou člověka, který jim naslouchá a snaží se jim poradit… třeba i k návratu domů. Pokud klienti mají zájem o kvalitativní změnu svého života, nabízíme jim pracovní terapii v Domě Šance.

Dům Šance

To je příběh na zvláštní kapitolu. Zmíníme jen, že vznikl v roce 2003 v Městské části Praha 5 a fungoval úspěšně do té doby, než nás místo povolení rekonstrukce na vlastní náklady tehdejší starosta JUDr. Milan… i s klienty vyhodil. Kam? Na ulici! Smutné, ale realita. Kauza oslovila média. Volali jsme o pomoc SOS dopisy a navzdory nezájmu jsme se nevzdali. Dům Šance jsme párkrát po Praze přestěhovali. Hledali jsme místo a skončili v nouzovém provozu v Praze 1 v komerčním nájmu. Není to lehké, ale můžeme dál pomáhat. Najít pro klienty práci, pomoct jim s bydlením, to jsme vždy zvládali, ale mnoho klientů po pár týdnech, no spíš po pár dnech:(, v práci skončilo a důvody byly dle jejich mínění různé… Ale jednoduše – byli bez nezbytných návyků a na každodenní práci nebyli připraveni. Proto vznikla PRACOVNÍ TERAPEUTICKÁ DÍLNA v Domě Šance. Pozor! Není to chráněná dílna. Klienti Projektu Šance postiženi jsou, ale to jejich postižení není na první pohled vidět.

Fotoarchiv Projektu Šance – Lászlovi volala Robinova probační pracovnice, že on je jeho poslední šancí. Jinak skončí ve vězení. Od dětství se permanentně zklamával v lidech, a proto ani přijetí pomoci v Domě Šance pro něj nebylo snadné. Vlastně poprvé s ním v životě začal někdo pracovat k jeho prospěchu, což na začátku těžce přijímal a snažil se zachovat si svou nezávislost. Lászla je ale těžké nachytat, ač se o to klienti často snaží:).

Pro ty klienty Projektu Šance, kteří nechtějí kolovat mezi ulicí a vězením, žít jako věční potřební na okraji společnosti a mají skutečný zájem i odvahu „od podlahy“ kvalitativně změnit svůj život, a jen nevědí, jak na to, je u nás připravena pracovní terapie v Domě Šance, skrze kterou se k překvapení samotných klientů dějí i zázraky, ač nám to společně někdy trvá: jeden zázrak = i několik let. :) Jednoduše pomáháme „dětem ulice“ postavit se na vlastní nohy.

Klienti montují propisky, dělají svíčky z včelího vosku a nejvíc práce jim v příštím roce dá tvořit štěstí, přesněji „KNOFLÍKY PRO ŠTĚSTÍ“.

Fotoarchiv Projektu Šance – Knoflík pro štěstí. POZOR! Průměr 9 cm. Tedy pořádný kus štěstí. K dispozici na www.ProjektSance.cz v e-shopu. Máme jich jen 500 ks, tak nám je prosím nevykupte všechny:) Spíš než knoflík je to skvělý podtácek:):):).

A to je ve zkratce skoro všechno, i když máme mezitím na starosti… cca milion blech, ale když se klienti snaží, tak to dopadá třeba takhle:

Fotoarchiv Projektu Šance – Robin pracující v hotelu Hilton Prague. Výtahem na cestě za svými sny a ke spokojenému životu.

Jako správná neziskovka nemůžeme skončit jinak než prosbou, a protože budou Vánoce, tak to bude rovnou prosba štědrovečerní.

Každý rok pořádáme pro klienty Projektu Šance Štědrý večer 24. 12. od 12:00 do 22:00 hodin. S jídlem nám pomáhají odborníci ze Zátiší group a my s nadsázkou říkáme, že ti, kteří během roku krmí ty nejbohatší, pomáhají na Vánoce krmit ty nejchudší. Naštěstí tím pomoc Zátiší group a pana Sanjiva Suriho nekončí… Štědrý večer tedy letos zvládneme, jestli nám do něj nehodí vidle zase nějak ten COVID (v minulém roce jsme rozdávali alespoň štědrovečerní balíčky s jídlem), ale letos se všichni těšíme, že Štědrý večer s klienty oslavíme u společného štědrovečerního stolu a bude spousta pohádek, které se pouští podle výběru klientů (hlavně Popelka:).

Naše prosba proto směřuje spíš k našemu fungování v roce 2022. Pokud se vám zdá naše úsilí smysluplné a je ve vašich možnostech podpořit nás, tak vám samozřejmě rádi vystavíme potvrzení o daru. Podpořit nás můžete na číslo transparentního účtu: 123 – 735810207 / 0100 s variabilním symbolem dle vašeho výběru. Máte-li zájem o potvrzení o daru, napište nám na info@projektsance.cz a uveďte variabilní symbol, který jste zvolili. Pomoci nám můžete ale už i tím, že si na POMÁHEJTE MAILEM zaregistrujete svůj e-mail, a třeba vás časem naší usilovnou prací přesvědčíme, že má smysl si s námi občas trochu zapomáhat.

Můžete nám i zavolat. Pavel, asistent Projektu Šance, vám na vaše dotazy rád odpoví. Mobil: 721 270 250.

A ještě jednou dáme prostor Robinovi, aby vám v audiu řekl, jak to měl o Vánocích…:(

Děkujeme vám.

http://www.ProjektSance.cz – aktuality nejen z letošního roku najdete na www.sance.info

  • Nejčtenější

Royal Jerky: zájem o oblíbené snacky vzrostl více než dvacetinásobně

Komerční sdělení Inflace se zvyšuje a podle ekonomů se ještě zvyšovat bude, spořící produkty bank ani přes rostoucí úrokové sazby ztrátu...

Zvýhodněná hypotéka na byty Central Group s garancí vrácení peněz

Komerční sdělení Česko se potýká s rekordní inflací a zdražováním půjček na bydlení. Největší český rezidenční stavitel Central Group v...

Elegantní střecha, která vyrábí elektřinu. Neviditelně!

Komerční sdělení Lindab, přední světový designér, výrobce a prodejce střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli,...

Nejmodernější síť propojí váš byznys s budoucností už dnes

Komerční sdělení Síť páté generace 5G ovlivní způsob, jakým lidé po celém světě žijí a pracují, a bude mít také velký podíl na rozmachu...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sklo za kuchyňskou linku – moderní a vkusné řešení obkladu

Komerční sdělení Skleněné obklady vynikají svou čistotou, precizností, luxusním vzhledem. Jsou velmi praktické, co se omyvatelnosti...

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  • Další z rubriky

Zdražují auta a s nimi i povinné ručení, o kolik si připlatíte?

Komerční sdělení Uplynulý rok byl v automobilovém průmyslu ve znamení nedostatku náhradních dílů, který mj. zapříčinil nižší produkci. S...

Řešení prodeje použité techniky výhodně a bez starostí – online aukcí

Komerční sdělení Ekonomika ožívá a řada živnostníků a firem neví, kam dřív skočit. Často tak odkládají i činnosti, které by jim mohly...

Royal Jerky: zájem o oblíbené snacky vzrostl více než dvacetinásobně

Komerční sdělení Inflace se zvyšuje a podle ekonomů se ještě zvyšovat bude, spořící produkty bank ani přes rostoucí úrokové sazby ztrátu...

Digitalizace účetnictví s Jake&James

Možná řešíte stejný problém ve vaší firmě. Chybí vám podklady pro účetní, nevíte, kdo a jakým způsobem účtenky předal....

Mysleli, že mám miliony. A já žila na ubytovně, vzpomíná Nicol Lenertová

Premium Na biologického otce si Nicol Lenertová už nevzpomíná, jen říká, že byl pro ni i její mámu nebezpečný. Během dětství...

Survivor: Nahota i pomlouvání Pazderkové za jejími zády, že je labilní

Po odstoupení zpěváka Vojtěcha Drahokoupila kvůli psychickým potížím ze show Survivor se diváci dočkali i prvních...

Do Česka poprvé připlula loď naložená uhlím z Austrálie. Má pomoci Ostravsku

Do Děčína v sobotu ráno poprvé připlula po Labi loď naložená černým uhlím z Austrálie, informovala Česká televize a...

Devadesátky: Hlavně nehraj jako já, řekl Vetchý Bartošovi o společné postavě

Postavu Tomáše Kozáka v Případech 1. oddělení hraje Ondřej Vetchý. V mladší verzi policisty v Devadesátkách se proměnil...

Tereza Ramba prozradila pohlaví i jméno druhého miminka

Herečka Tereza Ramba (32) a tanečník Matyáš Ramba (32) se před pár dny stali rodiči. Novinku se jim podařilo utajit a...