Doporučujeme

Oskar Kokoschka, Praha - Pohled z křížovnického kláštera, 1934

Oskar Kokoschka, Praha - Pohled z křížovnického kláštera, 1934 | foto: Adolf Loos Apartment and Gallery s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá renomovaná aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery.

Novým rekordmanem se může stát mistrovský obraz Oskara Kokoschky s názvem Praha – Pohled z křížovnického kláštera. Toto impozantní plátno malíř namaloval po svém příchodu do Prahy v létě 1934 a představuje absolutní vrchol jeho pražských vedut. V říjnu 1934 byl obraz poprvé vystaven v Mánesu. Obraz se tak přesně po 75 letech vrací zpět do této slavné výstavní síně, tentokrát však na první aukční prodej.

Kokoschkovy obrazy malované z různých míst v Praze, např. ze Strahovského kláštera, z obou břehů Vltavy a dalších míst jsou dnes součástí významných zahraničních státních sbírek a NG Praha. Kokoschkův olej patří spolu s obrazy Praha – Karlův most a Praha – Hradčany a Petřín k jeho třem nejdůležitějším pražským vedutám. Díla jednoho z nejvýznamnějších malířů 20. století se na aukcích objevují jen vzácně, jedná se tak o neopakovatelnou aukční příležitost. Dílo jde do aukce s vyvolávací cenou 68 000 000 Kč.

Bedřich Havránek, Chalupa v lese u potoka (u tůně), 1875

Bedřich Havránek, Chalupa v lese u potoka (u tůně), 1875

Říjnová aukce také nabídne unikátní olej na plátně Bedřicha Havránka s názvem Chalupa v lese u potoka (U tůně) z roku 1875. Obraz je nejen ukázkou tehdejšího krajinářství, ale námět souvisí také s hledáním identity českého národa v polovině 19. století. Vyvolávací cena je 3 300 000 Kč.

Dalšími „chef d´oeuvre“ aukce budou dva špičkové oleje Josefa Šímy s názvem Brie z roku 1952 a Krajina (Champs/Pole) z roku 1965. Vyvolávací cena obrazu Brie je 2 800 000 Kč a obrazu Krajina (Champs/Pole) je 3 100 000 Kč.

Antonín Procházka je reprezentován obrazem s názvem Dívka v klobouku (1908). Vyvolávací cena je 1 900 000 Kč. Jindřich Prucha a jeho charismatický olej s názvem Podobizna ženy v klobouku (portrét přítelkyně Marie Dočekalové) z roku 1912 se vyvolává za 1 200 000 Kč.

Aukční síni se do aukce podařilo získat také větší soubor děl Olbrama Zoubka. Z roku 1974 pochází například tři metry dlouhá socha Zlatého Hada, která byla realizována pro kavárnu U Zlatého hada v Karlově ulici v Praze. Socha se vyvolává za 750 000 Kč.

Z dalších „highlightů“ aukce je nutné zmínit dnes již ikonické dílo jednoho z nejvýraznějších českých umělců Krištofa Kintery s názvem Mluvič z roku 1999.

Josef Šíma, Krajina (Champs / pole), 1965

Josef Šíma, Krajina (Champs / pole), 1965

Pozornost sběratelů a investorů nepochybně přitáhnou i další skvělá díla od Georgese Karse, Joži Uprky, Karla Teige, Aloise Kalvody, Františka Tichého, Jiřího Hilmara, Milana Kunce, Jana Kubíčka, Jiřího Koláře, Vladislava Mirvalda, Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, Joana Miró, Adrieny Šimotové a dalších. 

Všechna umělecká díla byla prověřena nejvýznamnějšími českými experty a zahraničními odborníky. Aukční síň poskytuje jako jediná v České republice doživotní záruku pravosti nabízených uměleckých děl.

Návštěvníci mohou shlédnout předaukční výstavu ve velké výstavní síni v Mánesu od 5. října do 19. října, vždy od 10 do 18 hodin. V neděli 20. října bude výstava přístupná až do konání aukce, tedy od 10 do 13.30 hodin.

Termín aukce:

  • 20. října 2019 od 14:00

Místo konání aukce:

  • Výstavní síň Mánes, Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1

Aukční katalog najdete na: http://aloos.cz/cs

Logo