iDNES.cz

Problémy s rouškami a dezinfekcí: experti doporučují bariérové krémy

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nošení roušek, časté opakované dezinfikování rukou, bezpečný odstup a čas který strávíme v davu, se stal nedílnou součástí běžného života každého z nás. I když poznatky lékařů a vědců se neustále vyvíjejí, prevence zůstává hlavní metodou, jak nákaze čelit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Problémy s rouškami a desinfekcí: experti doporučují bariérové krémy. | foto: DERMAGUARD CZ, spol. s r.o.

Delší doba, která uběhne od samotného nakažení k nějakým viditelným projevům nemoci, a také to, že velká část nakažených je bezpříznaková, vyžaduje velkou osobní odpovědnost. Můžeme být totiž nevědomky nosiči viru.

Prevence je otázkou rozumu, ne příkazů

Riziko přenosu se minimalizuje dodržováním bezpečné vzdálenosti 2 m a časového limitu 15 minut. Soudí se, že při takovém setkání s nakaženým je přenos vzácný. Rouška v uzavřených prostorách snižuje možnost nákazy o 60 %, má-li jí jak zdravý, tak nakažený člověk. I v případě vdechnutí kapének přes roušku je množství viru výrazně menší. To pak může pozitivně ovlivnit průběh onemocnění. Dezinfekce rukou při vstupu i výstupu z uzavřených prostor by měla být samozřejmostí.

Je třeba znát výhody i rizika

Objevují se i problémy. Mnoho lidí trápí nepříjemné kožní problémy spojené s nošením roušek a s dezinfikováním. Ač riskují onemocnění, roušky i dezinfekci odmítají. Není se co divit.

Hlavním problémem při dlouhodobém nošení roušky je teplo a vlhko. Úrodná půda pro plísně, kvasinky i bakterie. Výsledkem mohou být opruzeniny, vyrážky, podráždění, rozvoj akné. 

Problémy s rouškami a desinfekcí: experti doporučují bariérové krémy.

Dezinfekce, které likvidují vir, zase narušují i buněčnou stěnu pokožky. Kůže se vysušuje. U citlivé kůže dochází k pálení a popraskání a k rozvoji alergických ekzémů.

Jak předejít problémům?

Kanadská organizace NSWOCC vypracovala doporučení, jak předejít poškozením pokožky. Účinným prostředkem je bariérový krém s dimethiconem. Tento silikonový mikrofilm dokáže povrch pokožky chránit jako štít před vznikem podráždění. Brání i množení bakterií na pokožce. V České republice takový bariérový krém reprezentuje Dermaguard. Jde o špičkový výrobek z Velké Británie. Mezi jeho výhody patří výborná účinnost ověřená lékařskými klinickými studiemi provedenými v ČR.

Aplikovat se doporučuje ráno a odpoledne. To postačí k celodenní ochraně pokožky. Dermaguard lze aplikovat na jakoukoliv část těla mimo sliznic. K omezení zápařky je doporučován pod ochranné obleky, latexové rukavice a respirátory. Využití najde také v provozech, kde dochází ke kontaktu s alergizujícími látkami.

Krém je na objednání dostupný v lékárnách a na e-shopu dovozce.

Více na https://www.derma.cz

zpět na článek