Připojištění není zbytečným luxusem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak dobré máte autopojištění, zjistíte většinou až v okamžiku pojistné události. A to už může být pozdě. Jak tedy vybrat ten nejvhodnější produkt? Rady a tipy nám poskytl Tomáš Kabele z České pojišťovny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Připojištění není zbytečným luxusem | foto: Česká pojišťovna

Podle jakých kritérií by měli motoristé vybírat povinné ručení?
Při výběru povinného ručení by určitě neměla být tím hlavním kritériem pouze cena. Dobré je zvážit doplňkové služby, které jsou s povinným ručením spojeny například rozsah asistenčních služeb nebo přímá likvidace. Důležitá je i rychlost likvidace. V České pojišťovně uhradíme 85 % škod do dvou dnů od dodání podkladů, 77 % škod s kompletní dokumentací pak uzavřeme dokonce ve stejný den, kdy klient škodu doložil.

Jaká je optimální výše pojistných limitů?
Kvůli novému občanskému zákoníku dochází ke skokovému nárůstu výše plnění u škod na zdraví i na majetku a základní pojistný limit ve výši 35 milionů korun tak nemusí představovat dostatečný způsob ochrany. Bohužel řidiči si často neuvědomují, že za nehodami, které se stávají v běžném provozu, často zůstávají částky na odškodnění stoupající do desítek milionů korun. Mé doporučení je sjednat limit vyšší, ideálně 100 až 150 milionů korun.

Jaké druhy připojištění byste k povinnému ručení doporučil?
Zmínil bych především nadstandardní asistenční služby. Vedle pomoci při nehodě, která je dnes již v podstatě standardem, řidiči jistě ocení i pomoc při poruše či jiných defektech, jako jsou např. záměna nebo nedostatek paliva, vybití akumulátoru nebo proražená pneumatika. V souvislosti s jarními měsíci bych pak doporučil připojištění střetu se zvěří. Mezi nejrizikovějšími měsíci totiž bývají každoročně duben a květen. Loni Česká pojišťovna jen během těchto dvou měsíců řešila bezmála třináct set škod způsobených srážkou se zvířetem. Za celý minulý rok jsme pak s našimi klienty řešili více než šest tisíc dopravních nehod tohoto typu. A to není málo.

Jak je to s havarijním pojištěním? Je potřeba, když už má řidič povinné ručení?
Samozřejmě. Pokud zaviníte autonehodu a způsobíte tím někomu škodu na vozidle, majetku či zdraví, pojišťovna to zaplatí z vašeho povinného ručení. A kdo zaplatí opravy na vašem vozidle? Pro tyto případy je tu právě havarijní pojištění. To poskytuje ochranu nejen, pokud s vozidlem nabouráte, ale i v případě krádeží, živelních škod či vandalismu. Havarijní pojištění má smysl i pro starší vozy. Zájem zlodějů totiž v posledních letech míří právě na ně, a to zejména kvůli náhradním dílům. Pro majitele starších vozů má Česká pojišťovna speciální řešení v podobě cenově dostupného havarijního pojištění kryjícího škody způsobené odcizením, havárií, živelní událostí, vandalismem.

Připravili jste na letošní rok pro motoristy nějaké novinky?
Pro motoristy jsme přichystali novinku v oblasti havarijního pojištění. Jedná o tzv. malé havarijní pojištění. Pojištění může být zajímavou možností právě pro řidiče starších vozů, kteří zvažují ochranu pro případ poškození jejich vozu při jimi zaviněné dopravní nehodě. Sjednat si jej mohou jako doplňkové pojištění k povinnému ručení a nabízíme ho s limity od desíti do padesáti tisíc korun. Pojištění je platné nejen v ČR, ale i v Evropě a pořídit jej můžete již od 349 korun.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Spojování těžko svařitelných kovů v automotive a v elektronice

Nanosekundové (ns) svařování hliníku k nerezové oceli, měkké oceli a mědi

Technika spojování různorodých kovů je již dlouhou dobou výzvou pro svařovací inženýry a konstruktéry, kteří často...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Základní část hokejového mistrovství světa na Slovensku míří do finiše. Česká reprezentace se ve svém posledním utkání...

Další z rubriky

Rodinná dovolená, kde se cítíme jako doma. Všichni spolu a rádi

Rodinná dovolená, kde se cítíme jako doma. Všichni spolu a rádi.

Máte se svou rodinou místo, na které se všichni rádi vracíte a kde ožívají vzpomínky plné radosti, zvědavého objevování...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Pozor na transparentní účty pro družstva a společenství vlastníků

Webové stránky pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek webdomu.cz

V poslední době je trend přecházet na transparentní bankovní účty, ale v případě družstva a společenství vlastníků je...

Najdete na iDNES.cz