Doporučujeme

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout? | foto: Sunny Canadian International School - Základní škola a Gymnázium s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Již několikátým rokem usednou žáci devátých ročníku do školních lavic, aby co nejlépe napsali testy, které rozhodnou o tom, jak se bude jejich studijní dráha vyvíjet v dalších letech. Na co bychom jako rodiče měli pamatovat, abychom jim tento významný den co nejvíce ulehčili?

Rozmyslete, které školy jsou pro Vaše dítě vhodné. A především společně s ním!

Často se říká, že jako rodiče bychom měli být při výběru školy neutrální. Je však nutno si přiznat, že udržet si neutralitu v podstatě není možné. Pamatujte však na to, abychom své touhy či nehezké vzpomínky na to, čím jsme si sami prošli, nepřenášeli na své děti. Často ani není v našich silách, abychom si uvědomili, že se této generaci mladých lidí nabízejí o mnoho širší možností, než jaké byly k dispozici v minulosti. Jak tvrdí PhDr. Kateřina Kožnarová, zkušená pedagožka, koučka a ředitelka Sunny Canadian International School, z volby školy by se nemělo vytrácet samotné dítě. Je třeba si uvědomit, zda stále zohledňujeme potřeby svých dětí, či už myslíme na to, co chceme my jako rodiče.

Důležitá informace: Podání přihlášky pro obory bez talentové zkoušky je nutné do 1. března 2023. Pro 1. kolo přijímací zkoušky si uchazeči podávají až 2 přihlášky.

Nepodceňte přípravu. Nabízí se zcela přirozená cesta.

Je přirozené, že pokud se na něco cítíme připravení, eliminujeme tím množství stresu, které se u nás v zátěžových situacích objevuje. Jinak tomu není ani u dětí a jejich přijímaček. Tomu může napomoci nejen svědomitá příprava v podobě přípravných kurzů, kterou v současnosti nabízí mnoho škol či doučovacích agentur, ale i to, že si děti přijímací zkoušku napíšou tzv. nanečisto. Děti si při přijímačkách nanečisto navíc vyzkouší, které strategie řešení úloh se jim vyplatily, a případné nedostatky tak samozřejmě budou reflektovat při ostré zkoušce.

TIP: Přijímací zkoušky nanečisto si můžete vyzkoušet i na výše zmíněném plně dvojjazyčném gymnáziu Sunny Canadian International School, kde se simulace přijímací zkoušky konají 25. 2. a 1. 4. 2023. Registrace je možná prostřednictvím e-mailu admission@sunnycanadian.cz. Pro více informací o přijímacích zkouškách a škole navštivte tuto stránku, popřípadě školu kontaktujte na telefonním čísle 734 827 106.

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Zjistěte včas všechny termíny a případné možnosti náhradního konání

Termíny jednotných přijímacích zkoušek stanovuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Konají se tak na všech školách ve stejných dnech, a to od 13. do 18. dubna. V termínu 13. a 14. dubna se uskuteční přijímací zkoušky pro čtyřleté obory a obory nástavbového studia, ve dnech 17. a 18. dubna pak skládají onu významnou zkoušku zájemci o šestiletá a osmiletá gymnázia. Pokud se děti ze závažných důvodů nemohou zkoušky zúčastnit, mohou se řediteli střední školy omluvit. V případě, že ředitel omluvu uzná, skládají uchazeči zkoušku v termínu náhradním. Existují též možnosti úpravy podmínek, které se udělují v případě, že má uchazeč či uchazečka speciální vzdělávací potřeby. Na základě doporučení z pedagogicko-psychologické porady je tedy možné navýšit čas zkoušky (zpravidla o 20 minut). Podrobné informace k tomuto tématu naleznete na oficiální stránce Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat).

Důležitá myšlenka na závěr: Nezapomínejte na to, že s případným neúspěchem je třeba vhodně naložit

Je důležité, aby dítě i v případě neúspěchu cítilo podporu svých nejbližších. A tak nezapomínejme na to, aby vážnost přisuzovaná přijímací zkoušce nebyla nakonec kontraproduktivní.

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?