Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za poslední roky. Zvyšujících se poplatků se ale nemusíte bát. Televizní vysílání můžete přijímat ve skutečnosti stále zdarma, stačí zůstat u pozemního televizního vysílání nebo k němu přejít, tedy takzvaně přejít „k příjmu přes anténu“. Zdarma můžete neomezeně sledovat programy všech hlavních a nejsledovanějších televizních stanic, celkem více než 30 programů. Když přejdete na finální DVB-T2 vysílání, nebudete navíc muset opět přelaďovat televizní programy, což je proces, který právě nyní čeká řadu klientů jednoho ze satelitních operátorů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? | foto: dvbt2overeno

Pozemní televizní vysílání je nejoblíbenějším způsobem příjmu televizního vysílání v Česku, využívá ho téměř 60 % domácností. Je celoplošně dostupné , je zdarma a nabízí programy ve vysoké kvalitě., a to i včetně některých v HD rozlišení. Není tedy nutné zvyšující se poplatky za příjem TV vysílání akceptovat, když v pozemním televizním vysílání můžete sledovat všechny nejsledovanější televizní programy.

Koncem letošního roku a v první polovině roku následujícího bychom se měli připravit na přechod pozemního televizního vysílání na nový standard DVB-T2. Potřebujete pro něj přijímač, který umí přijímat vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC. Aby bylo patrné, které přijímače to jsou, spustily České Radiokomunikace certifikaci televizorů a set top boxů. Seznam certifikovaných přijímačů najdete na webu www.dvbt2overeno.cz.

Vysílání v přechodových DVB-T2 sítích si můžete naladit už nyní – je dostupné pro diváky v celé ČR. Diváci se v něm navíc mohou těšit na vyšší kvalitu obrazu HD, například u programů České televize. Počet televizních stanic vysílajících v HD se zvýší v roce 2020, kdy bude přechod na novou generaci TV vysílání dokončen. Pokud přejdete na DVB-T2, jste připraveni na příjem bezplatného televizního vysílání ve vysoké kvalitě.

Kolik to všechno bude stát?

Jestliže se rozhodnete pro koupi nového televizoru s podporou DVB-T2, pořídíte jej za běžné ceny. Menší televizor opatřený integrovaným DVB-T2 tunerem koupíte už za 3500 Kč. Jestliže chcete jít jednodušší cestou a stávající televizor Vám zatím vyhovuje, stačí si pořídit nový set top box. Běžné set top boxy stojí okolo 550 Kč. I takový základní set top box už zvládne příjem HD rozlišení, USB nahrávání nebo je opatřený funkcí timeshift (možnost pozastavení sledovaného vysílání a zpožděného přehrávání). Anténu pro digitální pozemní příjem lze pořídit již za cenu od 250 Kč. Pokud již anténu pro pozemní příjem máte, tak ji můžete použít i pro DVB-T2. Pozemní digitální vysílání zůstává bezplatné – nebudete platit žádné měsíční poplatky za tento druh příjmu vysílání. Oproti tomu Vás běžný satelitní komplet s obdobnou funkcionalitou bude stát okolo 4 900 Kč včetně základní instalace a k tomu povinnost platit pravidelné servisní poplatky, které se v minulosti průběžně zvyšovaly. Takový satelitní komplet lze sice například získat i za 1 Kč včetně základní instalace, ale pouze se smluvním závazkem u provozovatele satelitního vysílání, např. ve spojení s tím, že budete na dva roky platit stokoruny měsíčně za základní balíček.

Jaké jsou výhody tzv. pozemního vysílání?

Tento typ vysílání je na českém trhu nejsledovanější, využívá ho zhruba 60 % diváků. Nabízí vám více než 30 programů soukromých TV stanic a České televize. Pozemní vysílání „přes anténu“, je jako jediné na trhu pro vás diváky zdarma, tj. neplatíte servisní poplatky za příjem (výjimkou jsou samozřejmě koncesionářské poplatky, které se ale nevyhnou ani těm, kteří přijímají televizní vysílání jiným způsobem). Nezáleží na počtu ani umístění zařízení, tedy na tom, jestli je máte v hlavní domácnosti, na chatě nebo někde úplně jinde. Poplatky za příjem televizního vysílání jsou pro vás stále 0. Součástí nového DVB-T2 vysílání bude u řady programů i možnost zpětného shlédnutí při propojení televize s internetem prostřednictvím HbbTV, interaktivní služby a možnost přístupu do televizních archivů.

Všechny informace o změnách ve vysílání najdete www.dvbt2overeno.cz.

Článek byl připraven ve spolupráci se společností České Radiokomunikace a.s.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Další z rubriky

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Trápily vás záda, ale už je to dobré? Pozor, nemáte vyhráno! Bolesti zad se často vrací a postupně se zhoršují....

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tipface - online hra, která tady ještě nebyla!

Tipface - online hra, která tady ještě nebyla!

Po čtyřech letech testování a předběžného přístupu pro hrstku šťastlivců s velkou trpělivostí bylo konečně uveřejněné...

Najdete na iDNES.cz