Přezouvání na zimní pneumatiky. Řešíte, co s těmi ojetými?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Blíží se čas, kdy je třeba opět přezout pneu. Také hledíte při přezouvání na zimní pneumatiky především na cenu? Pokud máte staré pneumatiky už ojeté, hledejte především servis, ve kterém je můžete bezplatně odevzdat. Ušetříte si tím čas a pneumatice věnujete „druhý život“.

Přezouvání na zimní pneumatiky – řešíte, co s těmi ojetými? | foto: Eltma

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro klasická osobní auta, SUV, vozy s náhonem 4x4 a menší dodávky do hmotnosti 3,5 tuny je u zimních pneumatik minimální povolená hloubka dezénu 4 mm a u motocyklů 1,6 mm. Pro skútry a mopedy platí 1,0 mm. Jízda na sjetých pneumatikách je nebezpečná. Auto hůře reaguje a zvyšuje se riziko aquaplaningu. Navíc budete mít problémy na STK a při silniční kontrole. Při nehodě na sjetých gumách vám také pojišťovna neproplatí škodu.

Už při koupi nových pneumatik myslete na to, co uděláte s těmi starými. Dáte je do garáže, že se třeba někdy budou hodit? Tak jen odsunete rozhodnutí „kam s nimi“ a budou vám jen zbytečně zabírat místo.

Dejte po přezouvání na zimní pneumatiky svým starým pneu druhý život!

V některých pneuservisech neodebírají staré pneumatiky, nebo za tuto službu chtějí zaplatit. Nenoste si pneumatiky domů a nechte si svůj vůz přezout tam, kde se můžete spolehnout na kvalitní a zodpovědné služby podle zákona.

Možná nevíte, že vaše ojetá pneumatika může ještě sloužit. Zpracuje se na granulát, z kterého se vyrábí různé produkty. Používá se například k výrobě dětských hřišť, sportovišť nebo tlumicích podložek. Pneumatiky mohou být využity i jako zdroj energie a najdete je třeba také v cementu. Jsou tak vždy zcela recyklovány a nekončí na skládkách nebo jinak nevyužité.

Nejkratší cesta vede do pneuservisu nebo prodejny pneumatik

Plánujete přezouvání na zimní pneumatiky? Jak si vybíráte, kam zajet? Spolehlivý pneuservis vám nebude nutit špinavé ojeté pneumatiky do vašeho čistého kufru a zodpovědný prodejce nebude pouze „prodávat“, ale odebere i zboží po konci jeho životnosti. Pneuservisy a prodejny mají možnost mít smlouvu s výrobcem, který u něj zajistí zpětný odběr bez ohledu na sesbíranou značku nebo typ pneumatiky, a to bezplatně. Stejně tak, jako to pneuservis nebo prodejce umožní vám.

Přezouvání na zimní pneumatiky – řešíte, co s těmi ojetými?

Seznam míst zpětného odběru, která sami od sebe zřizují výrobci a dovozci pneumatik, najdete na stránkách Ministerstva životního prostředí. Místa, která bezplatně sváží provozovatel kolektivního systému Eltma pro povinné osoby, které se účastní kolektivního systému, najdete v sekci Sběrná místa na stránkách provozovatele

Zpětný odběr je vždy bezplatný – poplatek za sběr a likvidaci platí konečný uživatel v ceně pneumatiky a jeho výšku najdete na prodejních dokladech. Odevzdáním pneumatik v síti Eltma se dostanou do správných rukou a je garantována jejich 100% likvidace.

Více informací o zpětném odběru pneumatik najdete na www.eltma.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

GPS lokátor můžete pořídit i psovi!

GPS lokátor můžete pořídit i psovi!

Jste hrdým majitelem čtyřnohého mazlíčka, který rád zkoumá okolí mimo svůj domov a vy pak běháte po okolí, voláte ho a...

Zakázková výroba pergolových zástěn, stínících a zakrývacích plachet

Zakázková výroba pergolových zástěn, stínících a zakrývacích plachet

Vyrobíme pro vás na míru plachty z odolných materiálů (PVC/PES textilie) s ochranným faktorem proti slunečnímu záření...

Najdete na iDNES.cz