Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Práce? Sport? Bez roušky těžko. České řešení na Rouškyonline.cz

  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Špatně se vám dýchá s rouškou, ale nechcete se vzdát svých sportovních aktivit? Nebo s rouškou musíte být celý den v práci? Řešením pro tyto případy je v Třebíči vyvinutá speciální rouška Work&Sport. Dýchejte volně a pohodlně, a přitom chraňte okolí před vašimi kapénkami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Práce? Sport? Bez roušky to nepůjde. České řešení vyvinuli na Rouškyonline.cz | foto: Foundry Services s.r.o.

Work&Sport je nejen bezpečnou, ale zároveň komfortní a elegantní alternativou, jak i v období krize pokračovat v běžných denních aktivitách. Funkční materiál zajišťuje pohodlí i při delším nošení.

V blízké budoucnosti se jistě znovu otevřou posilovny a další sportoviště, ani home office nebude možné praktikovat do nekonečna. Pořád bude ale nutné ještě nějakou dobu roušku nosit. Všichni sportovci a pracující, ať už na dělnických či administrativních pozicích, naleznou chytré řešení na www.rouskyonline.cz. Ryze české roušky s obsahem stříbra zabraňují množení mikroorganismů a zajišťují vysokou účinnost, neboť přesně obepínají celý obličej.

Práce? Sport? Bez roušky to nepůjde. České řešení vyvinuli na Rouškyonline.cz

Jak vznikl projekt Work&Sport roušky pro sport a práci?

Hlavním účelem a myšlenkou projektu bylo udržet pracovní místa pro specializované pracovníky, kteří by v této době nejspíš skončili na úřadu práce. Proto je nezbytné nejen vyvíjet nová řešení roušek, ale také hlídat finance, které umožňují lidem udržet si práci a dělat to, co umějí nejlépe.

Ještě před třemi týdny se tým třebíčské textilní firmy PUMAX zaobíral běžnými úkoly a starostmi. Chystali nové návrhy sportovních triček, ladili každý detail na funkčních ponožkách a připravovali všechno potřebné pro účast na cyklistickém veletrhu a také na dalším ročníku maratonu, kde měli vždy velké prodejní úspěchy se svými produkty.

Po vyhlášení nouzového stavu vládou ČR se najednou toto poslání stalo z hodiny na hodinu minulostí a z běžných starostí s chodem firmy se stal boj o holou existenci a udržení pracovních míst pro desítky zaměstnanců. Zákazníci zrušili své objednávky, někteří nezaplatili za již odebrané zboží, naopak dodavatelé pod tlakem okolností začali vyžadovat za svoje zboží platby předem. Přímý prodej zákazníkům také nebyl a není možný. Prodej přes e-shop byl do vyhlášení nouzového stavu jenom doplňkovou aktivitou. Finanční rezervy společnosti sotva postačují k překonání několika týdnů.

Jako tisíce dalších podnikatelů a firem se i PUMAX ocitl v situaci, které ještě nikdy nečelil, a bylo nutné okamžitě jednat a vymyslet náhradní výrobní program.

Výroba a prodej nejen sportovních roušek online

Ve spolupráci s dalšími firmami v podobné situaci vznikl prakticky přes noc projekt www.rouskyonline.cz. Skvělé švadleny během víkendu vymyslely střih a design. Vyrobily a následně také otestovaly první prototyp. Jejich kolegyně nastavily celý výrobní proces a začaly šít jako o závod.

Práce? Sport? Bez roušky to nepůjde. České řešení vyvinuli na Rouškyonline.cz

Mezitím se podařilo ve spolupráci s týmem firmy Industrial IT  (www.i-it.cz) vymyslet a spustit kompletní e-shop včetně systému řízení celé logistiky a zejména marketingu a jako mávnutím proutku začalo chodit mnoho objednávek. Balení, organizaci, logistiku a podporu prodeje zase zajišťuje firma Foundry services s.r.o. ze skupiny firem Industrial Engineering Group.

Nyní tyto firmy společně vyrábějí a prodávají bavlněné dvouvrstvé a třívrstvé roušky s možností vložení filtru. Veškeré materiály dodávají zavedené české firmy. Jako filtr vkládají do roušky netkanou textilii vyráběnou také v České republice. Usilovně také shánějí materiál s nanovláknem, který by mohl doplnit netkanou textilii používanou nyní.

Vyvinuli také novou roušku ze speciální pleteniny s obsahem stříbra, která je velmi pohodlná a je možné ji nosit delší dobu, a to jak při vykonávání pracovní činnosti ve výrobních podnicích, tak při sportu. Tento nový typ roušky Work&Sport se prakticky přes noc stal prodejním hitem. Tuto roušku využijete nejen teď v době pandemie, ale také po pandemii, například pro sport v nižších teplotách.

Práce? Sport? Bez roušky to nepůjde. České řešení vyvinuli na Rouškyonline.cz

Pracovníci týmu Rouškyonline.cz také formou telefonické a e-mailové podpory pomáhají lidem, kteří mají problém objednávku provést na e-shopu. Tuto nabídku hojně využívají senioři.

Práce? Sport? Bez roušky to nepůjde. České řešení vyvinuli na Rouškyonline.cz

A jak projekt rouskyonline.cz vnímají samotní majitelé sdružených firem v projektu?

Při rozhovoru prozradili, jaké byly jejich dojmy a co vše se za poslední tři týdny naučili:

Hurá! Funguje to! To jsme si řekli v neděli ráno po tom, co jsme v sobotu v noci spustili náš projekt www.rouskyonline.cz. Nicméně během následujících hodin a dnů jsme zjistili, že to tak jednoduché nebude. Už 3 týdny jsme v práci prakticky non-stop, naše šičky a další kolegové a kolegyně pracují přesčas a přes víkendy. Denně řešíme nové a nečekané situace související s bezprecedentním stavem. Nic totiž nefunguje, jak jsme byli zvyklí. Jediné, co víme s jistotou, je, že poptávka je obrovská! Každý chce roušku. A to hned! Obrovský nápor zažívají nejen lidi na výrobě a distribuci, ale také ti, kteří mají na starosti komunikaci se zákazníky. Na něco takového prostě není firma o 20 lidech připravena. Tolik e-mailů a telefonů, kolik jsme vyřídili za týden, jsme nevyřídili za celý předchozí život. Bohužel se najde i mnoho našich spoluobčanů, kteří naši aktivitu považují za vydřidušství, naše roušky za předražené a nás za hyeny. Hodně nás to mrzí a frustruje...“

Naštěstí nám shodou šťastných náhod pomáhá video na Youtube, kde velmi milá a inteligentní paní Bohdana Goliášová vysvětluje, jak to s cenou roušek ve skutečnosti je. Po zveřejnění tohoto videa nejhorší nápor nenávistných komentářů, telefonátů a e-mailů naštěstí ustal.

Rádi bychom k tomuto tématu dodali jen to, co si ne všichni zřejmě dostatečně uvědomují. A to je, co všechno musíme z ceny roušky jako firma zaplatit. Jedná se v prvé řadě o mzdy a nemalé povinné odvody na sociální a zdravotní pojištění (z těchto odvodů stát potom platí všechny ty, kteří nyní musí zůstat doma nebo nedejbože v nemocnicích). Dále musíme zaplatit všechny splátky úvěrů a leasingů, ze kterých jsme pořídili budovy a vybavení, energie, veškeré materiály nutné pro výrobu roušek, náklady na logistiku a balení.

Nemalou část ceny tvoří také DPH, prodejní cena také musí pokrýt výplaty všech kolegů zajišťujících administrativu a komunikaci se zákazníky. Ohromné prostředky také stojí inzerce nutná k tomu, aby se o našem produktu lidé vůbec dozvěděli. Pokud nám nějaké peníze na konci zbydou, odvedeme mnoho dalších procent jako daň ze zisku. Určitě se tedy nejedná o projekt, na kterém bychom nějak zbohatli. Hlavní účel celého projektu je zejména udržení pracovních míst pro naše zaměstnance, kteří jsou na nás nyní odkázáni a těžko by v dnešní situaci hledali jiné uplatnění a s největší pravděpodobností by skončili na pracovním úřadě, čerpali by podpory v nezaměstnanosti a dále by tak zatěžovali již tak napnutou státní kasu.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří nám pomáhají a drží pěsti, jsme vděční za každý pozitivní komentář na našem Facebookovém profilu a moc si vážíme také e-mailů plných podpory a poděkování.

  • Nejčtenější

Češi a vitamín D: Čísla jsou šokující

Komerční sdělení Většina lidí si již uvědomuje důležitost vitamínu D. Lidské tělo si ho vytváří, když je pokožka vystavena slunečním...

U piva založili milionový byznys. Šijou unikátní trička

Komerční sdělení Když vyrazí chlapi na pivo a přijde řeč na založení společné firmy, obvykle se zrodí bezvadný plán na bar, autodílnu,...

Mladé manžele okradli podvodníci, bohatý dlužník se jim směje

Komerční sdělení Mladý manželský pár Petr a Daniela měl docela obyčejný sen. Sestěhovat se spolu do nového rodinného domku. Osud jim ale...

Mladí si pletou Jakeše s Havlem. Jak jste na tom se znalostmi vy?

Komerční sdělení „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí,“ řekl Milouš Jakeš, myslí si dle průzkumu třetina mladých lidí....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Bezpečné placení mobilem rychle a jednoduše, a to i bez připojení k internetu

Komerční sdělení Stalo se vám někdy, že jste šli nakoupit a u pokladny jste zjistili, že jste si zapomněli peněženku? Nebo jste s sebou...

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  • Další z rubriky

Dubajské EXPO se připojuje ke klimatické koalici firmy Mastercard

Komerční sdělení Koalice nazvaná Priceless Planet Coalition (Nedocenitelná koalice planety) v čele se společností Mastercard, a tedy s...

Sezona únikových her: 5 důvodů, proč si zahrát

Komerční sdělení Úniková hra nebo prostě jen únikovka. Před deseti lety nový trend, dnes oblíbená zábava pro všechny věkové kategorie. V...

Plýtvání vodou není náš jediný problém

Komerční sdělení Pitná voda. Naprosto samozřejmý a všem známý pojem. V našem světě jako by zrovna pitná voda byla všude, vždy...

Čím letos překvapíte o Vánocích? Máme pro vás skvělý tip

Komerční sdělení Tradiční vánoční nákupy se letos odehrávají podle zcela netradičního scénáře. Místo kamenných obchodů praskají ve švech...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Svatební cesta byla fiasko, vztah zachránila Milešovka, tvrdí novomanželé

Poslední dvojicí, kterou dala dohromady věda pomocí testů připravenosti na vztah, atraktivity vzhledové i čichové a...

Vyšel seznam nejpoužívanějších hesel. Pokud tam najdete své, změňte ho

Uživatelé stále používají velmi jednoduchá hesla. Přitom platí, že pokud si ho snadno zapamatujete, je s největší...

Žena nemá ráda oblečení. Nudismus praktikuje všude, kde to je možné

Dvaatřicetiletá Molly Spocková z Los Angeles od mala nesnesla mít cokoli na kůži. V pubertě už začala chodit doma nahá...