Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 12. května 2021 Pankrác

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Laserové dělení kovových i nekovových materiálů, značení, resp. gravírování téměř všech materiálů při neskutečné jemnosti a rychlosti práce a novinka – laserové svařování bez nutnosti následného obrábění. Už jste vyzkoušeli laserové technologie osobně? Navštivte Laserové centrum FIT EURAZIO.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center | foto: FIT EURAZIO s.r.o.

Veřejnost častěji zná lékařské laserové přístroje používané na operace i estetické úpravy. Tyto stroje fungují na stejném či velmi podobném principu jako průmyslové lasery. Vždy záleží na zdroji záření, jeho přenosu a finálním vyzařování.

Laserové řezání kovů, plastů, překližek či textilu

Vyzkoušejte na svých materiálech lasery v showroomu FIT EURAZIO. Najdete zde několik desítek laserových strojů a dalších cnc technologií. Známé je například řezání různými druhy pil, někdo zná obrábění na frézkách, řezání strunou, vodním paprskem či plazmou. Řezání laserem je další z technologií, která si dobývá své místo na trhu v posledních řekněme 10 letech. Jsou činnosti, kde laser tradiční technologie nenahradí, a naopak jsou činnosti, kde je předčí svou rychlostí, jemností, kvalitou a detailem, opravdu!

Jak ušetřit materiál a lidské zdroje při dělení kovu?

Vláknový řezací laser je určen pro řezání oceli, mědi, hliníku, mosazi a dalších barevných i nebarevných kovů, nebo dokonce i slídy. Dokáže si poradit s deskovými materiály, profily i trubkami. Kromě kvality a rychlosti řezu jsou výhodou také nízké provozní náklady a snadné zvýšení efektivity využití materiálu díky softwarovému nastavení a zároveň úzkým řezným liniím bez deformací materiálu. Tyto stroje umí během řezání jednotlivé díly laserově značit kódy pro následné zjednodušení montáže.V dnešní době je nejčastějším argumentem pro výměnu technologie zdražování materiálu a nedostatek lidských zdrojů. Dříve většina zákazníků pořizovala lasery místo pil a plazem kvůli nízkým provozním nákladům laserů a překonání konkurence rychlostí výroby. Zpracování dat se nebojte, z výkresové dokumentace převezmete díly, optimalizujete v programu jejich polohu na plechu, čas a ekonomiku řezu, pustíte stroj a… Přijeďte to do Eurazia zkusit – osobní zkušenost je lepší než marketingový článek.

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center

Řežete nekovové materiály?

CO2 řezací laser je naopak určen k dělení nekovových materiálů, jako je široká škála plastů, dřevotřísek, textilu, pěnových hmot, filtračních či brusných materiálů, papírů i kartonů. Výhodou těchto řezacích strojů je velmi dobrá kvalita gravírování, popisu nebo designu, jako je logo, obrázek či například fotografie.

Loga, texty, QR kódy a další podstatné značení produktů

Značící lasery umožní na produktech vyčarovat neuvěřitelné designové tvary, ať již z vlastní tvorby, z fotografií nebo efekty typu sepraných jeansů. Často se tyto stroje používají ke značení výrobních dílů QR kódy, výrobními či sériovými čísly s možností povrchového či hloubkového značení do celé škály materiálů od kovů přes elox až po papír, plast, dřevo, kámen či sklo. Výčet materiálů je zde téměř nekonečný, i když jistá omezení u nehomogenních materiálů či specifických typů skel a plastů existují. Kromě běžného řezání a výřezů se taktéž používají k výrobě razítek či specifických raznic, které není vhodné dělat na frézkách. Obvyklé využití je v reklamním průmyslu na popisování tužek, krytů mobilů, dveřních štítků, výrobu originálních přání, značení porcelánu, příborů, sklenic, přístrojových desek, elektro krabic apod.

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center

Laserové čištění bohužel ještě v EU nebude

Laserové čištění je téma, které přináší řadě firem naději ve zjednodušení, zrychlení a zkvalitnění práce při čištění kovových dílců. Těchto strojů již existuje celá škála. Ale nikoliv v Evropě. V Evropě stále ještě narážíme na legislativní problém s bezpečností práce.

Čistý svár, svařování nestejných materiálů

Laserové svařování je technologie dosáhnutí trvalého spojení dílů. Jedná se o tavné svařování, kde se k tavení materiálu používá laserový paprsek s délkou 1064 nm.

Pro svařování se využívá vláknových laserů, v současnosti nejčastěji s výkonem do 2 kW. Ten je dostačující pro provaření materiálu do cca 3 mm. U uhlíkové oceli je jeho optimální využití do 2 mm.

Laserové svařování je bezkontaktní, nevyužívá elektrody. Díky vysoké přesnosti regulace vstupní energie a přesně definovaném bodu laserového paprsku je svařování vysoce přesné s předem garantovaným výstupem a díky směřování energie do bodu nedochází k tepelným deformacím svařence. Obrovskou výhodou této technologie je rychlost svařování, která se pohybuje kolem 2 metrů za minutu (při výkonu 2 kW a provaření do zmíněné hloubky 2 mm). Díky bezkontaktní a bezelektrodové technologii jsou sváry bez zanesených nečistot. Výsledný svár vytvořený laserovou technologií má velmi úzkou stopu v barvě kovu a nevyžaduje další úpravu broušením.

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center

Výhodou laserového svařování je šíře materiálů, které lze svařovat. Kromě uhlíkatých ocelí je možné svařovat i nízkolegované a austenitické nerezové oceli, hliníkové či uhlíkové slitiny, slitiny titanu, mědi i niklu. V mnoha případech je také možné vzájemné svaření uvedených materiálů, které je běžnými svařovacími procesy nemožné. Laserovou technologií lze svařovat i některé druhy plastů či kompozitních materiálů.

Další výhodou laserového svařování při porovnání s klasickými MIG/MAG či TIG technologiemi je možnost velmi přesného nastavení svařovacích parametrů, díky kterému je umožněné sváření i velmi tenkých materiálů od 0.3 mm. Přesné ovládání dovoluje využití celé škály svařovacích režimů – kontinuálního, pulsního režimu postupného zvyšování výkonu zvaného smyčka, případně jejich přednastavených kombinací.

Laserové svařování může probíhat s přidaným materiálem či bez přidaného materiálu. Laserové svářečky mohou být vybaveny automatickým podavačem materiálu o průměru 0.6–1.2 mm. Rychlost podávání do místa sváru je nastavitelná a lze ji velmi přesně regulovat.

Novinka – laserové sváření kovů na showroomu v Eurazio center

Při svařování nedochází ke kontaktu laserové hlavy s materiálem, svářecí laserová hlava je v pistolovém gripu, je spojená s tělem svářečky pružným kabelem, a manipulace s celým nástrojem je tak velmi snadná. V přední části hlavy je umístěna výměnná „tryska“ dodávaná v různých tvarech, které usnadňují provádění jednotlivých typů sváru. Výhodou je možnost svařování i v obtížně přístupných místech, kde by nebylo možné používat tradiční technologie procesu.

Cena samotné svářečky s výkonem 1-1,5 kW se dnes pohybuje v rozmezí 0.5-1 mil Kč.

Náklady na pořízení se vám vrátí dříve, než byste čekali. Proč? Protože si to zkusíte a uvidíte sami, jak čistý a pevný je svár a kolik času či energie svařování zabralo.

Petr Tůma, CEO, FIT Eurazio

výrobní, testovací a prodejní centrum laserových a CNC technologií od průmyslu přes rodinné firmy až po praktickou výuku ve školách

www.eurazio.eu

  • Nejčtenější

Central Group zahajuje prodej unikátních bytů v Parkové čtvrti

Komerční sdělení Největší český rezidenční stavitel Central Group spouští prodej luxusních bytů s klimatizací v projektu Parková čtvrť v...

Internet na chatu a chalupu? Připojte se i na samotě u lesa

Komerční sdělení Útěky z ruchu města za klidem a krásou přírody jsou stále častější. Potřeby lidí se ale mění, a tak není divu, že ani...

Proč a jak zadržovat dešťovou vodu?

Komerční sdělení Využívejte dešťovou vodu na zálivku zahrady, splachování WC, praní či úklid. Poradíme vám, jak na to.

Byty zdražují, nájmy zlevňují. Kam dnes schovat peníze před inflací?

Komerční sdělení Odpověď přináší pandemie. Na jednu stranu totiž postavila lidi s největšími úsporami za posledních pětadvacet let, a na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Víme, čím se udržuje v kondici olympijský vítěz Aleš Valenta

Komerční sdělení Aleš Valenta je náš nejúspěšnější akrobatický lyžař v historii. Nad jeho „zlatým skokem“ na ZOH 2002 v Salt Lake City...

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  • Další z rubriky

Fit-day ukazuje, jak na lepší stravování. Snídat naučí i vás

Komerční sdělení Prostřednictvím exkluzivní slevy 42 % pouze pro čtenáře iDnes by ve Fit-day rádi oslovili všechny, kdo chtějí žít...

Pomoc malým a středním podnikům v EU: sestřih debaty ČTK

Komerční sdělení Česká tisková kancelář připravila online debatu o malých a středních podnicích (MSP). Odvysílala ji na svém portálu...

Lacobel & Matelac 2021: Nová kolekce lakovaných skel od AGC

Komerční sdělení Lakované sklo se nyní více než kdykoliv dříve stává zdrojem svobody a kreativity při navrhování interiérů a zároveň...

Staňte se majitelem úspěšného businessu v lukrativním odvětví...

Komerční sdělení TrustWorthy Investment CZ a.s. rozvíjí svoje Franchisingové podnikání.

Výchova šokem: policie vytáhla čumila z auta, aby si prohlédl mrtvolu

Na německé dálnici A3 v Hesensku v neděli zahynuli při dopravní nehodě dva mladí lidé, muž ve věku 35 let na místě,...

Své důchodové konto si nehlídal. Dostane tak od státu nižší penzi

Kontrolujete si pravidelně své důchodové konto, které vede Česká správa sociálního zabezpečení. Hlídejte si také, zda...

Havlové je po očkování špatně. Nerada jsem se podřídila celku, napsala

Dagmar Havlová (68) se fanouškům na sociálních sítích svěřila s tím, že jí momentálně není dobře. Po první dávce...

Udělal chybu, bude pykat, říká moderátorka Křížková o manželově trestu vězení

Modelka a moderátorka Lucie Křížková (36), rozená Váchová, se na Instagramu svěřila s překvapivou novinkou z osobního...

Dům sestavili na pozemku za den. Na 56 metrů čtverečních se vešlo vše

Jednašedesátka, tedy obytný dům s pořadovým číslem Freedomky No. 061, byl na pozemku sestaven, k překvapení sousedů,...