Nová mobilní aplikace nabízí rychlé řešení přechodného výpadku financí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý rodič je rád, pokud jeho dítě tráví čas smysluplnou činností společně s vrstevníky. Kroužků a kurzů je plno, jenže nejsou levné. Když dítě přinese domů letáček a ukáže prstem na aktivitu, kterou by s kamarády rádo podniklo, je těžké odolat. Co když vám ale zrovna chybí peníze?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nová mobilní aplikace nabízí rychlé řešení přechodného výpadku financí | foto: klaplo.to

Kroužky a kurzy pro děti nejsou laciné a mnoho rodin musí pečlivě počítat. Každý výdaj navíc je znát. Své o tom ví pětatřicetiletá Helena, která se svým mužem vychovává jedenáctiletou dceru a osmiletého syna. „Oba dva vyděláváme, muž má nadprůměrný plat. Přesto občas nezbývá, když se sejde víc výdajů najednou. Prioritou je hypotéka, energie, jídlo, školní obědy, téměř každý měsíc pak přijde nečekaný výdaj,“ vypočítává mladá žena.

Její rodina přitom nepatří mezi ty, které by žily na hranici chudoby. „Některá období bývají finančně náročnější – konec roku, protože je po Vánocích, začátek školního roku, protože je po dovolené, musí se nakoupit školní pomůcky, zaplatit kroužky,“ dodává.

Na lyžák už nezbylo

Pochopitelně chce dětem dopřát vedle vzdělání i zájmové aktivity. „Tráví čas smysluplně, mají tam kamarády,“ krčí rameny. Do toho je třeba jednou za čas zaplatit školní výlety nebo lyžařský výcvik. „Zrovna nedávno přišla dcera s tím, že ve škole pojedou na hory, synovi jsme před tím pořizovali nové lyžařské vybavení, takže koukám a na účtu žádné peníze,“ doplňuje.

Nová mobilní aplikace nabízí rychlé řešení přechodného výpadku financí

Uvítala proto novou aplikaci, která její rodině vypomohla s krátkodobým nedostatkem peněz už několikrát. „Měli jsme více výdajů najednou. Rozbila se pračka, muž pořizoval nové zimní pneumatiky. Došlo mi, že ačkoli si žijeme poměrně dobře, občas je toho na náš rozpočet moc.“

Helena si aplikaci Klaplo.to stáhla do mobilu na kamarádčinu radu. Vyplnila jen základní údaje a zase na ni zapomněla. „Až do chvíle, než se dcera připomněla s lyžařským kurzem. Tak jsem fakturu jednoduše ofotila a odeslala přes aplikaci,“ vzpomíná.

Když potřebujete vykrýt platbu

Do dvaceti minut byla půjčka schválena a faktura zaplacena, aniž by žadatelka musela kamkoli chodit nebo absolvovat ověřující telefonáty. „Je to skutečná revoluce v oblasti mikropůjček,“ říká Ivo Krátký ze společnosti Money Store, jež za aplikací stojí, a dodává: „Každá situace má své řešení. Aplikace za vás obratem zaplatí složenky nebo nedoplatky za energie či vodu, školní obědy a dětské kroužky. I pracující člověk s běžným příjmem se totiž může dostat do situace, kdy potřebuje rychle vykrýt nějakou platbu.“

Od února letošního roku je Klaplo.to ke stažení zdarma v Google Play nebo v App Store. Je to první půjčka v mobilu, kterou lze sjednat bez jakéhokoli papírového dokumentu – vše stačí jen nafotit a poslat pomocí telefonu. Půjčka, jejíž maximální výše je 10 tisíc korun, není poskytována tak, že by žadatelům chodily peníze na účet, ale rovnou jsou placeny konkrétní složenky a účty. Přináší tak rychlé a diskrétní řešení krátkodobého finančního výpadku.

Aplikaci vyvinuly české firmy

Aplikace vznikla společným úsilím tří českých firem. Klíčové přitom bylo co nejvíce zjednodušit vyřízení půjčky jak pro žadatele, tak pro poskytovatele. „Aplikaci jsme naučili provádět co největší část ověření automaticky. Na vše ale stále dohlíží člověk, který vykonává výsledné rozhodnutí po zhodnocení všech informací a dokumentů,“ uvedl vývojář Michal Vávra ze společnosti Pixelfield s.r.o.

Nová mobilní aplikace nabízí rychlé řešení přechodného výpadku financí

Protože je při poskytování půjček důležité ověření úvěruschopnosti žadatelů, byla při vývoji aplikace důležitá spolupráce s Registrem platebních informací (REPI). Ten sdílí pozitivní i negativní informace mezi členy registru, tedy společnostmi poskytujícími služby založené na splátkách nebo jiné formě odložené splatnosti, jako jsou půjčky, služby, nákupy na splátky nebo faktury. V současnosti je členem REPI dvacet jedna společností.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Spojování těžko svařitelných kovů v automotive a v elektronice

Nanosekundové (ns) svařování hliníku k nerezové oceli, měkké oceli a mědi

Technika spojování různorodých kovů je již dlouhou dobou výzvou pro svařovací inženýry a konstruktéry, kteří často...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Základní část hokejového mistrovství světa na Slovensku míří do finiše. Česká reprezentace se ve svém posledním utkání...

Další z rubriky

Tipface - online hra, která tady ještě nebyla!

Tipface - online hra, která tady ještě nebyla!

Po čtyřech letech testování a předběžného přístupu pro hrstku šťastlivců s velkou trpělivostí bylo konečně uveřejněné...

Vinifera pokračuje ve svém cíli stát se jedničkou českého trhu

Vinifera pokračuje ve svém cíli stát se jedničkou českého trhu

Před necelými dvěma lety oznámila vinařská skupina Vinifera miliardáře Antona Siekla svůj záměr stát se jedničkou na...

Riziko nebo šance? Jak rozpoznat status malého a středního podniku

Panelisté konference, hovoří Jan Hanuš z České bankovní asociace. Foto Jiří...

Máte zájem o finanční podporu z některého z desítek státních či evropských programů, který je určen pro malé nebo...

Najdete na iDNES.cz