Nejprodávanější luxusní byty v Praze jsou nyní nově dokončené

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Parková čtvrť na Novém Žižkově je unikátním luxusním projektem největšího rezidenčního stavitele Central Group. První blok této nové čtvrti je čerstvě dokončen a k prodeji zde zbývají poslední byty. Od června se do prodeje dostává 60 nových dokončených luxusních bytů v Rezidenci Basilejské náměstí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rezidence Basilejské náměstí nabízí 60 nově dokončených luxusních bytů s klimatizací. Součástí je i penthouse 5+kk s výhledem na Pražský hrad | foto: Central Group

Nové byty v Parkové čtvrti jsou dlouhodobě nejprodávanějšími luxusními byty v celé Praze. Ceny nového bydlení se zde pohybují od 4,8 milionu korun za 1+kk. Byt 2+kk je zde pak možné pořídit za 6,6 milionu, byt 3+kk za 11,4 milionu a byt 4+kk za 20,7 milionu Kč. Všechny byty jsou v luxusním standardu provedení s klimatizací.

O kvalitě bydlení je možné se zde nyní přesvědčit ve zbrusu novém ukázkovém bytě s výhledem na celou lokalitu. V Rezidenci Basilejské náměstí, která se do prodeje dostává teď od června, platí nyní časově omezené zaváděcí ceny.

Velmi žádaná lokalita jen 5 minut chůze od metra

Parková čtvrť spolu s Rezidencí Basilejské náměstí jsou unikátními exkluzívními projekty na Novém Žižkově v Praze 3. Tato městská část v širším centru metropole nyní prochází velkou proměnou a stává se velmi žádanou „trendy“ čtvrtí podobně jako sousední Karlín. V rámci Parkové čtvrti na místě dřívějšího Nákladového nádraží Žižkov nyní již stojí první městský blok se zhruba 390 novými byty.

Parková čtvrť má skvělou dopravní dostupnost. Ke stanici metra Želivského je to jen 5 minut chůze a tramvají přímo od lokality je možné se dostat za 10 minut na Václavské náměstí. Existují i koncepční plány na rozšíření linky metra přímo do této lokality.

Kromě nových bytů vznikne přímo v Parkové čtvrti nová velká mateřská škola a množství komerčních prostor pro drobné obchody, služby, restaurace a kavárny. | foto: Central Group

Bohatá občanská vybavenost i velké množství zeleně

V blízkém okolí je již kompletní občanská vybavenost – školky a školy (včetně mezinárodních), zdravotnická zařízení, nespočet obchodů, služeb a gastronomických provozů, množství sportovišť a kulturních zařízení. K relaxaci slouží hned několik velkých parků – Vítkov, Parukářka, Židovské pece nebo Malešický park.

Kromě nových bytů vznikne přímo v Parkové čtvrti nová velká mateřská škola s rozsáhlou zahradou, promenáda se zelení a vodními plochami pro relaxaci a také zcela nový park o velikosti zhruba 1,5 hektaru. V parterech řady bytových domů vzniknou komerční prostory pro drobné obchody, služby, restaurace a kavárny.

Energeticky úsporné byty v luxusním standardu provedení

Všechny byty v Parkové čtvrti i Rezidenci Basilejské náměstí jsou řešeny v luxusním standardu provedení Rezidence, ve kterém nechybějí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním, designové koupelny, předokenní žaluzie, klimatizace a rekuperace pro zajištění komfortního a zdravého bydlení.

Zájemci o koupi nového bytu v této lokalitě si mají možnost zdarma vybírat z desítek typů a barevných řešení podlah a dveří a vytvořit si tak designově sladěný domov podle svých představ.

Na stavbách jsou použity exkluzivní designové fasádní prvky, skleněná zábradlí a dřevěná nebo hliníková okna s trojskly. Bytové domy v Parkové čtvrti jsou realizovány jako energeticky velmi úsporné (třída B). Použity jsou zde prvotřídní materiály a technologie a stavby mají rozšířenou záruku na kvalitu 5 let. Většina bytů má své podzemní parkovací stání, úložný sklep a také venkovní prostor – balkon, terasu nebo předzahrádku.

Většina bytů má své podzemní parkovací stání, úložný sklep a také venkovní prostor – balkon, terasu nebo předzahrádku. V projektu Parková čtvrť najdete řadu ekologických prvků – parkové úpravy s vodními ochlazovacími prvky, zelené střechy, velkokapacitní retenční nádrže na dešťovou vodu k zalévání zeleně, výtahy se zpětným získáváním energie, systém řízeného větrání s rekuperací tepla, příprava pro nabíjení elektromobilů, využití recyklovaného stavebního materiálu a další.

Parková čtvrť se nachází jen 5 minut chůze od metra Želivského. Přímo od lokality je možné se tramvají dostat za 10 minut na Václavské náměstí. | foto: Central Group

Unikátní architektura

Autorem urbanistické a architektonické koncepce lokality Parková čtvrť je renomovaný architekt Jakub Cigler. Vlastní architekturu jednotlivých staveb navrhlo 9 předních ateliérů, které zde vytvořily 21 rozmanitých architektonických konceptů.

V rámci Rezidence Basilejské náměstí se do prodeje nyní čerstvě dostává i největší a nejluxusnější byt celé Parkové čtvrti. Tím je penthouse 5+kk s výhledem na Pražský hrad, který je umístěn v celém horním patře dominantního domu s kamenným obkladem na Basilejském náměstí.

Nově otevřený ukázkový byt

Zájemci o byty v této lokalitě mohou od 6. do 29. června navštívit vždy od čtvrtka do soboty (12:00 – 18:00) nový ukázkový byt v Rezidenci Basilejské náměstí. Byt je proveden ve stylu Modern v šedém laminu a doplněný dekorem dřeva z nabídky studia CENTRAL INTERIER. Tento ukázkový byt zájemcům umožní vidět styl ve zcela reálných podmínkách efektivně řešeného bytu 3+kk, který zároveň nabízí výhled na celou lokalitu. Pro návštěvu nového ukázkového bytu není třeba se předem registrovat.

Ceny bytů v luxusním standardu provedení REZIDENCE včetně klimatizace začínají na 4,8 milionech Kč. Přímo v lokalitě je možné navštívit i nový ukázkový byt | foto: Central Group

Oživování bytového trhu a růst cen

Poptávka po novém bydlení po velkém propadu v druhé polovině roku 2022 nyní opět výrazně roste. Jen za první letošní čtvrtletí se podle aktuálních statistik v Praze prodalo okolo 1 600 nových bytů, což je téměř 2,5krát více než před rokem. Na trh se díky zlevnění a zlepšení dostupnosti hypoték vrátila část zájemců, kteří v předchozích dvou letech své nákupní rozhodnutí odkládali a čekali na výraznější pokles sazeb. Pozitivní roli pro podporu poptávky sehrálo také lednové snížení DPH na nové byty z 15 na 12 %, což na průměrném pražském bytě ušetřilo kupujícím zhruba čtvrt milionu korun.

Naproti tomu nabídka nových bytů je dlouhodobě výrazně nedostatečná kvůli nefunkčnímu povolování a hrozí, že kvůli přetrvávajícím vysokým cenám stavebních dodávek, drahým komerčním úvěrům, rychle rostoucí poptávce a také transformaci řady projektů na nájemní bydlení bude klesat.

Výrazně sílící poptávka bude narážet na nedostatečnou nabídku a ceny nových bytů se tak letos vrátí k růstu. ČNB ve své Zprávě o finanční stabilitě pro letošní rok počítá s přibližně 5% růstem cen.

Nový magazín Central Group přináší inspirativní čtení o bydlení, přehledné analýzy a predikce vývoje trhu | foto: Central Group

Více na www.central-group.cz

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...