Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a ošetřovatelské lůžkové péče je celorepublikový problém. Vysočinské nemocnice s.r.o nabízejí jedno z možných řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou | foto: Vysočinské nemocnice

Vysočinské nemocnice s.r.o poskytují svým pacientům kvalifikovanou následnou péči po překladu z akutních lůžek, a to na třech samostatných pracovištích. V Nemocnici následné péče v Humpolci, v Nemocnici následné péče v Ledči nad Sázavou – Háji a v Plicní léčebně v Humpolci. Převážná část hospitalizovaných osob je po nemocech, úrazech, cévních příhodách, ortopedických operacích a pro tyto pacienty je nutný lékařský dohled, ošetřovatelská péče a důkladná rehabilitace. Na jednotlivých pracovištích se celodenně o pacienty stará tým lékařů, středního a nižšího zdravotnického personálu pod vedením primáře a vrchní sestry.

Pro pacienty připravujeme řadu denních aktivit, a to rehabilitaci, ergoterapii, muzikoterapii. Velmi dobře se osvědčila pravidelná canisterapie pod vedením školených dobrovolníků. Jednotlivá nemocniční zařízení mají k dispozici polohovací postele, které se používají dle potřeb každého pacienta, a antidekubitní matrace. Cílem poskytované péče je zlepšení zdravotního stavu pacienta, jeho soběstačnosti s cílem navrácení do známého prostředí. V případě, že to nelze, pomáhají sociální pracovnice s umístěním pacienta do sociálních zařízení.

Nemocnice následné péče v Humpolci se nachází v budově bývalé okresní nemocnice. Navázala tak na tradici poskytovaní zdravotních služeb pro obyvatele města a okolí. Na dvou odděleních je umístěno 91 lůžek následné a ošetřovatelské péče a 13 sociálních lůžek. Pro pacienty je k dispozici reminiscenční místnost. Pod vedením klinického psychologa probíhá pravidelně „vzpomínková“ – reminiscenční terapie. Reminiscenční místnost je speciálně vybavený pokoj „starými“ předměty, aby u pacientů vyvolaly vzpomínky na dětství, rodinu a příjemné zážitky. Terapie je vhodná především pro osoby s demencí.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Velmi důležitou součástí léčby je rehabilitace pod dohledem kvalifikovaného personálu. K dispozici jsou nejrůznější moderní rehabilitační pomůcky, motodlahy, motomedy, rotopedy a chodítka. V letních měsících mohou pacienti využít letní altánek v areálu nemocnice k relaxaci na čerstvém vzduchu. Jako jediné pracoviště Vysočinských nemocnic s.r.o. nabízí Nemocnice následné péče Humpolec paliativní pokoj pro pacienty, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou či jejich nemoc je v pokročilém či konečném stadiu. Nadstandardně vybavený paliativní pokoj poskytuje dostatek soukromí pro pacienta, rodinné příslušníky a blízké osoby s cílem zmírnit bolest, tělesné i duševní strádání, a to vše s maximální péčí a ohleduplností od ošetřujícího personálu.

Budova Nemocnice následné péče Ledeč nad Sázavou – Háj leží v těsné blízkostí městečka Ledeč nad Sázavou a je obklopena parkem vhodným pro relaxaci a procházky. K dispozici je 67 lůžek následné a ošetřovatelské péče a 12 lůžek sociálních. Každodenní cvičení a rehabilitace pomáhá pacientům zlepšit jejich zdravotní stav. Na dobrý duševní stav pacientů se zaměřuje personál při společných aktivitách, jako je ergoterapie a muzikoterapie, velmi kladně je hodnoceno společné povídání u kávy a čaje. Pacienti si mohou společně zavzpomínat, popovídat si a třeba se i pochlubit pokroky v léčbě.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Ke zdokonalení léčby je hojně využívaná zpětnovazební terapie zápěstí a prstů RAPEAL „chytrá rukavice“, která slouží k aktivní rehabilitaci a je velkým pokrokem v rozvoji kognitivních funkcí a neuroplasticity u pacienta. Inovativní řešení pomáhá s pokročilou rehabilitací prstů, zápěstí a předloktí s celkovým rozvojem jemné motoriky. Součástí zařízení je i samostatná kuchyň, která zajištuje stravování pacientů i personálu pro všechna pracoviště Vysočinských nemocnic s.r.o. Výhodou vlastní kuchyně je komplexní kontrola připravovaných pokrmů, sestavování jídelníčků dle individuálních dietních potřeb každého pacienta.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Plicní léčebna Humpolec je od roku 2013 provozována společností Vysočinské nemocnice s.r.o a navázala na tradici léčby tuberkulózy a respiračních nemocí v Humpolci. Celková kapacita léčebny je 70 lůžek, které jsou rozděleny do dvou oddělení. V budově je umístněné uzavřené samostatné pracoviště pro pacienty s léčbou TBC. Plicní léčebna se nachází na okraji města a je obklopená parkem. Jeho rozhlehlý areál je využíván pacienty při dechových cvičeních, pro chůzi s holemi Nordic walking, ke společným procházkám a odpočinku.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Každý den probíhá skupinové dechové cvičení. K dispozici je rotoped a velmi oblíbené je cvičení na velkých míčích. Pokud zdravotní stav pacienta nedovoluje účast na skupinovém cvičení, dochází rehabilitační sestra na pokoj a individuálně cvičí s pacientem dle jeho zdravotního stavu. Součástí budovy léčebny je moderně vybavená plicní ambulance, která se zaměřuje na diagnostiku a léčbu pacientů s plicními obtížemi. Plicní léčebna v Humpolci poskytuje širokou škálu nabízených zdravotních služeb pro pacienty nejen z Vysočiny.

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou
  • Nejčtenější

Krize nesmí zabrzdit nový stavební zákon. Ten přinese státu miliardy

Řešení současné zdravotní krize si vyžádá stovky miliard korun a česká ekonomika může propadnout o více než 10 procent....

Ochrana pokožky za všech okolností? Ptáme se Lenky Průšové

Lenka Průšová je hodnotitelkou bezpečnosti kosmetiky. Kosmetické produkty, které hodnotí a tedy i vpouští na trh EU,...

Práce? Sport? Bez roušky těžko. České řešení na Rouškyonline.cz

Špatně se vám dýchá s rouškou, ale nechcete se vzdát svých sportovních aktivit? Nebo s rouškou musíte být celý den v...

Vozy ŠKODA jsou nyní k dispozici online

Na nabídku nových i ojetých vozů prostřednictvím internetu a sociálních sítí jsme všichni zvyklí, ale že budeme řešit...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chraňte sebe i ostatní stylově

V době, ve které žijeme, začínáme přemýšlet o věcech, které jsou skutečně důležité. Na přechod do normálu, na který...

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  • Další z rubriky

Jak na to - vlasec

Vlasec, který propojí rybáře s jeho trofejí, je jedním z nejdůležitějších prvků rybářského vybavení. Návnada nebo háček...

Péče o trávník: Jak docílit krásného porostu bez chemie?

Krásný, hustý, nízce střižený a stále zelený trávník je ozdobou každé zahrady. Vypěstovat takový trávník se na první...

Biologická ochrana rostlin aneb minipredátoři v akci

Každý z nás někdy řeší otázku, jak ošetřovat rostliny, zeleninu či květiny v souladu s přírodou. V některých případech...

Čeká nás promoření koronavirem.

Většina populace se setká s COVID 19, měli bychom být připraveni. Chytrá houba Pythium Oligandrum dokáže tlumit vznik...

Najdete na iDNES.cz