Na adventní trhy s pojištěním. Lidé na výletech podceňují rizika

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Trhy patří k adventu jako cukroví k Vánocům. V Evropě se návštěva adventních trhů s kouzelnou sváteční atmosférou stává stále oblíbenější tradicí. Pokud na trhy ovšem vyrážíme do zahraničí, měli bychom být obezřetní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na adventní trhy s pojištěním: Lidé na výletech podceňují rizika | foto: První klubová pojišťovna

Jediným způsobem, jak předejít možným neočekávaným výdajům a nepříjemnostem, je kvalitní pojištění. To turistům kryje záda v mnoha rizikových situacích.

Přichází čas, kdy Češi opět vyrazí na rozsvícené a voňavé adventní trhy v Mnichově, Vídni, Salcburku, Řeznu, Krakově, Bratislavě, Budapešti… Aby předvánoční pohodu nezkalily starosti a nedozírné náklady, vyplatí se věnovat čas důsledné kontrole dostupných pojištění. Mnoho lidí totiž netuší, proti čemu a v jaké výši jsou skutečně pojištění. V případě nehody je pak už ale bohužel pozdě.

Na adventní trhy s pojištěním: Lidé na výletech podceňují rizika

„Ve státech EU sice máme jako držitelé Evropského průkazu zdravotního pojištění stejné podmínky ošetření jako tamní obyvatelé. To však třeba v případě neodkladné operace může znamenat spoluúčast pacienta ve výši stovek tisíc korun,“ varuje Marek Orawski z První klubové pojišťovny.

Druhý častý mýtus je ochrana cestovním pojištěním k platební kartě. Na to se mnoho lidí spoléhá, jenže toto pojištění mívá většinou příliš nízké limity, jež zdaleka nemusejí pokrýt veškeré potřebné náklady. Ideální tedy je kombinovat toto pojištění s klasickým cestovním, které si turista sjednává před cestou za hranice. Zvláště v zimě, kdy není výjimkou sníh a námraza, je riziko úrazu velmi reálné.

Koneckonců ve srovnání s náklady na samotný výlet či dovolenou bývá cestovní pojištění poměrně zanedbatelnou částkou, navíc je sjednání dnes otázkou jen několika minut na internetu. Například u Klubovky pak cestovní pojištění platí již čtyři hodiny po sjednání, takže vzpomenout si na poslední chvíli už není komplikací.

S dětmi myslete dopředu

Snad nejoblíbenější adventní destinací Čechů jsou německé Drážďany. Návštěvu trhů spojují s nákupem vánočních dárků za výhodnější ceny než v tuzemsku. Do Drážďan míří každoročně před Vánocemi stovky tisíc českých turistů.

Stále oblíbenější formou zimní mini dovolené se stávají eurovíkendy, například do Bruselu, Štrasburku, Amsterdamu či do Kodaně. Turisté tam propojují korzování po adventních trzích s návštěvou ikonických památek či ochutnávkami gastronomických specialit.

Přeplněné pulty stánkařů a proudy turistů tlačících se úzkými uličkami. Pravděpodobnost, že může dojít k zaškobrtnutí a v jeho důsledku k poničení zboží, je nemalá. Navíc pokud na adventní trhy vyrážíte s dětmi, několikanásobně se zvyšuje. Od věci proto není ani pojištění odpovědnosti, které najde své uplatnění nejen při výletech a v obchodech, ale i v běžném životě, kdy někomu můžeme způsobit nákladnou škodu.

Podle Orawského je právě pojištění odpovědnosti jedním z těch základních a lidé ho paradoxně často opomíjejí. Přitom náklady na škodu, které pojištění odpovědnosti může pokrýt, mnohdy převyšují majetek dotyčného a bez pojištění pro něj tak mohou být fatální.

Po vlastní ose

Přestože jsou adventní trhy cílem mnohých jednodenních a dvoudenním zájezdů, které nabízejí dopravu autobusem, vlakem či letadlem, tisíce Čechů volí dopravu vlastním automobilem. Mohou si tak výlet kdykoliv svobodně zkrátit, prodloužit, změnit trasu atd. Taková cesta ale vyžaduje spolehlivé havarijní pojištění, ideálně včetně asistenční služby.

Asistence je velice důležitá. Většina pojišťoven nabízí více variant. Lidé, kteří mají s asistencí již nějakou zkušenost, si volí obvykle tu nejvyšší. Dobře totiž vědí, že stát někde s rodinou potmě v mrazu u odstaveného auta a shánět pomoc za těch pár ušetřených korun nestojí,” vysvětluje Orawski. Plná asistence řidiči poradí, jak po nehodě postupovat, aby dosáhl maximálního krytí od pojišťovny, a v případě potřeby zajistí odtah auta, odvoz pasažérů či náhradní ubytování.

Klubovka je jako jediná pojišťovna v Česku postavená na principu sdílené ekonomiky. Svým klientům díky tomu každoročně vrací za bezeškodné období část uhrazeného pojistného. Tímto způsobem mnozí šetří tisíce korun, které by u korporátních pojišťoven již neviděli. V rámci pojištění auta navíc Klubovka automaticky snižuje pojistku podle stáří vozu. Klient se tedy nemusí jednou ročně přihlašovat o zlevnění pojistného.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Další z rubriky

Rok 2019 uvítáme ohňostrojem nazvaným Praha svobodná

Rok 2019 uvítáme ohňostrojem nazvaným Praha svobodná

Pět tematických obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989, bude tvořit pražský novoroční...

freeSAT: Téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

freeSAT: téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

Vánoce, svátky klidu a míru, jsou už za námi, a jelikož se jedná o období, které bývá často spojováno s charitativními...

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Zahraniční investoři hledají v České republice zaměstnance, kteří ovládají nejméně jeden cizí jazyk. Jak jsou na tom...

Najdete na iDNES.cz