Mosty se musí umět rychle stavět i bleskově bourat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost PORR, která patří mezi desítku největších stavebních firem v Česku, umí zbourat most a odklidit suť během jediné noci. Náročná je hlavně první fáze, kdy je třeba vyběhat různá povolení, říká člen představenstva PORR a.s., Ing. Štefan Havlík.

Demolice mostu Jažlovice | foto: PORR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vaše společnost prý jako první firma v Česku aplikovala metodu demolice mostů a nadjezdů, kdy je celý most v průběhu jediné noci kompletně demontován a odklizen. Je tento způsob technologicky a logisticky náročný? A není vám líto, že jste tímto dali návod a inspiraci i konkurenčním stavebním firmám?
Ano, první akcí tohoto druhu byla demolice mostu U Garáží na Jižní spojce a následně na dálnici D1. Náročnost spočívá především v přípravné fázi. Je třeba vše předem projednat s dotčenými orgány, domluvit kompletní uzávěru komunikace, stanovit objízdné trasy, naplánovat nasazení kapacit jak strojů, tak pracovníků.

Samotná demolice a odklízení pak probíhají již velmi rychle, i díky znalostem našich odborníků a těžké technice, která je k tomu uzpůsobena. Inspirace pro konkurenční firmy to jistě být může. Ostatně tento způsob demolice není novou metodou, běžně se užívá v západní Evropě.

Bereme to i jako ukázku investorům a státním úřadů, že umíme postupovat ekonomicky a efektivně, i když se na začátku zdá proces velmi složitý. Ve finále na inovacích můžeme vydělat všichni – státní investoři, daňoví poplatníci i dobře pracující stavební společnost. Takže věříme, že pro potenciální klienty budeme nadále i díky našemu přístupu k inovativním metodám velice zajímavým partnerem.

Sponzorujete extraligový hokejový tým ve Zlíně. Jakou máte strategii sponzorských a marketingových aktivit?
V oblasti sponzoringu se snažíme zaměřovat především na takové aktivity, které jsou spjaty s naší činností. Jelikož máme ve Zlíně jedno z našich mnoha působišť, rozhodli jsme se angažovat se zde i v oblasti podpory sportu.

Chceme podporovat hlavně prospěšné akce, takže se například pravidelně účastníme charitativního běhu Harfandění, jehož výtěžek je věnován Fondu ohrožených dětí Klokánek.

Nově se budeme podílet také na projektu nadačního fondu Osvojme si stáří, který vznikl i díky společnosti Daramis, jednomu z našich významných obchodních partnerů.

Hračkářství Hamelys v Praze

Hračkářství Hamelys v Praze

Budete rekonstruovat White Garden, secesní dům z roku 1887 v Praze. Je taková zakázka pro Vás běžná? A co všechno obnáší?
S rekonstrukcí takovýchto budov máme z minulosti již mnoho zkušeností. Jako velmi zajímavou zakázku můžeme jmenovat třeba hotel Le Palais. V poslední době jsme se také podíleli na projektu hračkářství Hamleys v městské části Praha 1.

V případě White Garden se jedná o exkluzivní rezidenční projekt. A my jsme připraveni realizovat jej v nejvyšším standardu a kvalitě s citlivým přístupem k rázu budovy a okolí.

Hotel Le Palais

Hotel Le Palais

Ruští investoři prý chtějí kupovat stavební firmy v Česku. Nemůže to ohrozit Vaše plánované akvizice?
S takovouto formou konkurence je třeba vždy počítat. My sázíme na to, že jsme součástí silného a úspěšného koncernu s mezinárodní působností. Tím pádem máme hodně co nabídnout jako spolehlivý partner.

Jsou pro Vaši společnost zajímavější zakázky pro veřejný sektor, nebo pro soukromé zadavatele?
To nelze takto jednoznačně říci. Obojí má svá specifika. Pokud bychom chtěli zobecňovat, pak můžeme konstatovat, že u zakázek pro soukromý sektor máme obvykle možnost lépe uplatnit své know-how, navrhovat optimalizovaná řešení.

Zaměřujete se jen na velké stavby, jako jsou dálnice a developerské projekty, nebo i na menší zakázky v menších městech?
Máme za sebou úspěšnou realizaci mnoha rozsáhlých projektů. Ale samozřejmě byste v našem portfoliu narazili i na zakázky menšího rozsahu. Díky našim zastoupením po celém území jsme schopni realizovat stavby prakticky kdekoli v republice.

Zúčastníte se tendru na úsek čtvrtého železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Voticemi, jehož součástí budou i dva tunely a dvacet mostů a jehož odhadovaná cena se blíží šesti miliardám korun?
Naše společnost se sama nebo ve sdružení s mateřským koncernem PORR zúčastňuje většiny soutěží v oblasti výstavby dálnic a železničních koridorů. Připravujeme se tudíž i na tento tendr.

Během svých cest jsme si všimli, že momentálně cosi stavíte například i v České Lípě. O jakou zakázku se jedná?
Jedná se o propojení ulic Wedrichova a Barvířská, celkově akce obnáší rekonstrukci komunikace v ploše 12.000 m2. Zakázka zahrnuje propojení ulic, nové konstrukční vrstvy vozovky, nové asfaltové povrchy, doplnění odvodnění, veřejné osvětlení, nové chodníky a parkovací stání a obnovu dopravního značení.

Stavba propojení ulic v České Lípě

Stavba propojení ulic v České Lípě

Realizujete všechny zakázky výhradně s vlastními pracovníky a vlastní technikou, nebo si najímáte subdodavatelské firmy?
Většinu zakázek v soukromém sektoru realizujeme v oblasti pozemního stavitelství ve spolupráci s našimi ověřenými subdodavateli, ale nasazujeme samozřejmě i vlastní pracovníky a technické vybavení.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Australian Open přináší milióny nejen tenistům

Australian Open přináší milióny nejen tenistům

Vstup do nového roku se vyvedl hned několika sázkařům Fortuny. K miliónovým výhrám jim pomohlo tenisové Australian...

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou.

Společnost Mountfield s příchodem nového roku naservírovala zákazníkům zelenou novinku od světového gigantu v AKU...

Češi tráví denně hodiny na internetu. Vznikají úžasné nové projekty

Jak využít čas strávený na internetu na maximum

Češi podle některých průzkumů tráví ve svém volném čase až 5 hodin denně na internetu. Z toho nejvíce spolknou právě...

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Další z rubriky

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Češi tráví denně hodiny na internetu. Vznikají úžasné nové projekty

Jak využít čas strávený na internetu na maximum

Češi podle některých průzkumů tráví ve svém volném čase až 5 hodin denně na internetu. Z toho nejvíce spolknou právě...

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Povánoční výprodeje udeřily i na trh s prémiovými televizory. Špičkové modely společnosti Samsung s technologií QLED,...

Najdete na iDNES.cz