iDNES.cz

Mobilní hospic splnil paní Věře přání zůstat doma až do konce

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina lidí si přeje zůstat doma až do úplného konce. To bylo také přání paní Věry, když se dozvěděla o nevyléčitelné nemoci. Její lékař jí řekl o možnosti využít mobilní hospic. Ne každý ale tuto informaci má. To jsme se rozhodli změnit a vy můžete pomoct.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky mobilním hospicům můžeme zůstat se svými blízkými až do úplného konce. | foto: Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

Paní Věře je 62 let. Má dvě děti a pět vnoučat. Ráda o svou rodinu pečuje a radost jí dělá její zahrádka. S manželem si plánovali, že v důchodu začnou chodit do divadel a více si užívat života. Lékaři jí ale před půl rokem zjistili rakovinu tlustého střeva. Její poslední přání bylo zůstat doma až do konce. A rodina se rozhodla toto přání splnit. Díky mobilnímu hospici může paní Věra dožít v prostředí domova mezi svými blízkými.

To je jen jeden z mnoha příběhů, se kterými se denně setkáváme. Podle výzkumu si téměř 80 % lidí přeje zemřít doma, ale děje se pravý opak. Důvodem jsou především chybějící informace. Paní Věře o mobilním hospici řekl lékař. Ne každý ale tuto možnost nabízí. Připojte se a pomozte nám měnit poslední dny života.

Papučový den

Aby si každý mohl vybrat, jak odejít z tohoto světa, rozhodli jsme se šířit informace o mobilních hospicích. Zapojit se může každý. Na stránkách www.umiratdoma.cz si můžete vybrat mobilní hospic a přispět darem na jeho činnost. Ve středu 6. října si pak vzít papuče, vyfotit se v nich a sdílet s hashtagem #papucovyden na Facebooku nebo Instagramu. Jestli v papučích hrdě vyrazíte do ulic nebo si je obujete doma či až v práci, není důležité. Díky vaší fotce se o mobilních hospicích může dozvědět někdo, kdo o nich zatím nikdy neslyšel. A vy tak můžete jednomu člověku splnit jeho poslední přání.

Pojďte do toho s námi. Podpořte hospic ve vašem regionu a obujte si 6. října papuče.

Obujte si papuče a pomozte šířit myšlenku umírání doma. | foto: Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

Mobilní hospic

Mobilní hospic pomáhá doprovázet v poslední fázi nemoci v prostředí domova. Poskytuje nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám odbornou zdravotní a psychosociální péči. Za pacienty domů každý den vyjíždějí lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, psychologové i duchovní. Pacientům jsou k dispozici 24 hodin denně.

zpět na článek