Magistrát podnikatele podporoval, podporuje a dál bude

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Často vnímáme jen to, co nefunguje. Je-li něco v pořádku, bereme to jako samozřejmost. Pražští podnikatelé si například stěžují na nedostatečnou podporu města. MHMP se přitom podpoře podnikání intenzivně věnuje neustále. Podle našich zdrojů navíc usilovně pracuje na dalším dotačním programu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje a dál bude | foto: Magistrát HMP

Co bylo, bylo

Směry, jimiž se podpora pražského podnikání ubírá, určuje dokument Regionální inovační strategie hlavního města Prahy. Není prostor ani vyjmenovat, natož přiblížit všechny projekty podpory podnikání, které už v hlavním městě proběhly a běží. Jedno však mají společné: Vesměs se neohlížejí, nehasí dílčí požáry v jednotlivých podnikatelských sférách, nesypou peníze do černých děr. Orientují se na to, co je a bude, ne na to, co bylo.

Příprava na dálkový podnikatelský sprint

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude

Spojuje je soulad s myšlenkovým poselstvím známého čínského přísloví: Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na jeden den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život. Více než na opravování minulosti se soustředí na budoucnost. Tržní prostředí je stejně dynamické jako doba. Kdo jede v podnikatelském rychlíku, musí počítat s tím, že neposedí, natož aby pospával. Musí inovovat, přesedat, střežit směr, neustále hledat nové cesty... Cílem většiny projektů Magistrátu HMP je podnikatele na tento „svist twistů“ vyzbrojit. Kontakty, znalostmi, legislativními nástroji, radami ap.

Centrum podpory


V záplavě informací, které se na nás denně valí, je obtížné se orientovat. Proto je v přípravě KONTAKTNÍ CENTRUM PODPORY PODNIKÁNÍ A INOVACÍ, středisko, v němž by se měli pražští podnikatelé vždy dozvědět všechno, co potřebují, aby hledáním informací neztráceli čas. Centrum se zaměří také na snižování administrativní náročnosti řady úkonů, poradenské služby potenciálním investorům, podporu začínajících malých a středních pražských firem a zprostředkování inovačních výzkumů.

Trh inovací


S inovacemi souvisí tzv. TRH INOVACÍ. Jde o nabídku služeb pražských výzkumných ústavů a výzkumných pracovišť vysokých škol pro podnikatele a firmy. Samozřejmostí „trhu“ je pomoc s výběrem nejvhodnějšího partnera, jehož výzkumy korespondují s předmětem podnikání firmy. Možné je zadat si i výzkum, co by bylo třeba inovovat.

RHSD není RVHP


Přes jistou podobnost zkratky jde o Radu hospodářské a sociální dohody hl. m. Prahy. Orgán, v němž MHMP, odbory a zaměstnanecké svazy ladí a řeší zásadní otázky hospodářského a sociálního rozvoje na území města. Byť nepřímo – tedy spíše v rovině iniciace projektů a jejich korekcí –, se i zde rozhoduje o podpoře podnikání. A Magistrát hl. m. Prahy je na této platformě více než aktivní.

Možná už znáte...

Jedinečný Operační program Praha – pól růstu ČR. Proč jedinečný? Praha je jediným krajem, kterému EU vlastní operační program schválila. Do roku 2020 tak město získalo k vyčerpání 403 180 208 euro. Tato částka sice není určena pouze na podporu malého a středního podnikání, je však dost vysoká, aby mu pomohla. Startupová Střediska Prague Start up Centre a ESA BIC Prague jsou důkazem.

Jednoduše se zapoj!

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude


Podle zdrojů přímo z Magistrátu HMP se chystá spuštění nového dotačního programu. Projekt má interní název „Jednoduše se zapoj!“ Můžeme se domnívat, že se bude jednat o nenáročný formát podpory. Nebo o něco jiného? Nechme se překvapit. Sledujte facebookový profil „Jednoduše se zapoj!“, kde jsou k dispozici aktuální informace. 

Magistrát podnikatele podporoval, podporuje  a dál bude

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Dnes jsou v Evropské lize na programu odvety českých zástupců. Plzeň jede do Záhřebu ve velmi nadějné pozici, když před...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Další z rubriky

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Daniel Perner: Lidé chtějí jíst zdravěji. Já jim to umožňuji

Muffiny

Ve zdravějších moukách je budoucnost. To je vize, se kterou vstoupil na maloobchodní trh Daniel Perner, majitel...

Najdete na iDNES.cz