Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahraniční investoři hledají v České republice zaměstnance, kteří ovládají nejméně jeden cizí jazyk. Jak jsou na tom dospělí Češi se znalostí cizích jazyků? Zeptali jsme se PhDr. Karla Klusáka, ředitele CK INTACT, která se specializuje na jazykové kurzy v zahraničí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé | foto: INTACT

Znalost angličtiny se u dospělých rozhodně lepší, výrazně přibývá lidí s úrovni A2 - B1, málokdo ale má úroveň B2 a výš, což jsou požadavky zahraničních zaměstnavatelů. Proto nám přibývá zákazníků nad 30 let, kteří si uvědomují si, že potřebují vylepšit svoje mluvní dovednosti, chtějí mluvit přesněji a plynněji. A potřebují se zlepšit rychle. Angličtina samozřejmě vede, němčina je jasná dvojka.

Lidé nad 30 let určitě pracují a mají rodiny, takže asi nemají moc času a prostředků na jazykové kurzy v zahraničí s INTACTem. Není lepší chodit na firemní kurzy?
To je stejné, jako když váš syn má na to, aby hrál vrcholově hokej, ale vám připadá, že ty brusle a hokejky jsou moc drahé, takže mu je nekoupíte a nedozvíte se, jestli by měl na to hrát okresní přebor, extraligu nebo NHL. Pokud si myslíte, že máte na lepší práci, jděte si za tím, investujte do sebe a pracujte!

Firemní kurzy jsou samozřejmě dobrá věc, něco jako stravenky. Jejich efektivita ale moc vysoká není. Čas běží všem stejně. Chcete čekat 2 až 3 roky, až se dostanete na B2, a mezitím si necháte unikat skvělé příležitosti, nebo je lepší odjet na 2 až 4 týdny na intenzivní jazykový kurz do zahraničí a můžete jít sebevědomě na pohovor?

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Tvrdíte, že stačí 2 až 4 týdny na to, aby se člověk zlepšil hned o jednu úroveň?
4 týdny určitě! Jde o to, že našim třicátníkům a čtyřicátníkům chybí hlavně mluvní dovednosti, slovní zásobu mívají slušnou, s poslechem na tom nejsou špatně, číst dovedou obstojně, gramatiku by mohli učit. Jejich znalosti jsou prostě nevyrovnané a zaostávají hlavně v mluvení. A mluvení je dovednost, kterou si na zahraničním jazykovém pobytu vylepšíte nejvíc.

A jak to probíhá?
Probíhá to takhle - přiletíte na Heathrow nebo jiné letiště, nikdo tam neumí česky, všechno v angličtině. Buď máte objednaný odvoz, nebo se individuálně dopravíte do ubytování, uvítáte se domácími, ti samozřejmě umějí říct česky maximálně “pivo”, pokud byli v Praze. Ubytujete se, bavíte se s nimi u večeře. V pondělí ráno vás odvezou do školy, kde na vás opět všichni mluví jen anglicky. Uděláte test, absolvujete úvodní informace a nastoupíte do třídy, kde budete nejspíš jediný Čech. Učitelé jsou místní. Pokud tam bude nějaký další Čech, určitě se s vámi nebude chtít bavit česky, protože má stejný cíl jako vy.

A už to jede, výuka komplet v angličtině, po škole jdete s ostatními spolužáky na kafe nebo někam na výlet a pořád mluvíte anglicky! Za 2 týdny jazykového pobytu budete aktivně anglicky fungovat nejméně 100 hodin, na to potřebujete při firemních jazykových kurzech možná rok. Za 4 týdny je to nejméně 200 hodin.

Nebudou si ale starší studenti připadat divně vedle spolužáků, kterým bude většinou 18 - 22 let?
Dávám pozor na to, aby měl INTACT v nabídce dost jazykových pobytů pro starší studenty. v našem katalogu a na www.intact.cz najdete školy, které přijímají jen studenty starší 30 let nebo mají vysoký průměrný věk. Jako příklad uvádíme školy EC Malta 30+ a EC Londýn 30+, u starších studentů je hodně oblíbená škola ECS Edinburgh, která vůbec neučí gramatiku, jen konverzaci, ve třídě je nejvíce 5 studentů a průměrný věk jejích studentů je 43 let. A Edinburgh je úžasné město! Jako novinku letos uvádíme CES Toronto, která má školu rozdělenou na studenty do 30 let a nad 30 let.

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Není Kanada trochu z ruky?
To je, ale výuka v Kanadě a ubytování jsou velmi levné, takže při 4týdenním nebo delším jazykovém pobytu se letět do Kanady určitě vyplatí. Samozřejmě, většina dospělých klientů míří do Anglie, Skotska, Irska nebo na Maltu. V nabídce máme ale i kurzy angličtiny v USA, na Barbadosu, v Jižní Africe, Austrálii a na Novém Zélandu. Záleží na tom, jaké má kdo požadavky a časové a finanční možnosti. Nepořádáme skupinové jazykové pobyty pro dospělé, každý zákazník jede na kurz jako jednotlivec.

A máte co nabídnout i zákazníkům s vyšší znalostí angličtiny?
Ano, máme velkou nabídku specializovaných jazykových kurzů angličtiny pro manažery, jejichž úroveň je nejméně B1. Tyto kurzy v zahraničí jsou velmi intenzivní, probíhají v malých skupinách nebo to jsou kombinované kurzy, kdy dopoledne je výuka v malé skupině a odpoledne máte individuální lekce. Nejširší nabídka těchto kurzů je v Anglli. Chci jen připomenout slevovou akci prestižní školy St. Giles, které najdete na www.intact.cz. Platí na kurzy v roce 2019, musíte je ale objednat nejpozději do konce března 2019.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Prožijte léto s novou řadou elektrokol Crussis 10.4

Prožijte léto s novou řadou elektrokol Crussis 10.4

Český výrobce elektrokol Crussis přivádí začátkem léta na trh k dokonalosti vyladěnou řadu e-biků Crussis 10.4.

Potřebujete mít jistotu?

Miroslav Ingeduld

Lidé odjakživa chtěli mít jistotu. Ta stoprocentní se v životě velmi těžko hledá, ale najít se v určitém ohledu dá,...

GDELS podepsala dohody s výzkumnými pracovišti, školami a podniky

GDELS podepsala dohody s výzkumnými pracovišti, školami a podniky

Na mezinárodním veletrhu IDET 2019 se představili všichni kandidáti, kteří se účastní výběrového řízení Ministerstva...

Najdete na iDNES.cz