K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Díky zvýšenému zájmu ze strany poškozených aférou dieselgate je nyní možné se k žalobě připojit zcela online. V rámci bezplatné registrace na webové stránce www.diesel-gate.cz lze nyní vyplnit všechna potřebná data a nahrát dokumenty online včetně smlouvy.

K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online | foto: DieselGate

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kompletní registrace je snadná a nezabere déle než deset minut. Klient navíc tímto krokem získává online účet, kde může jednoduše měnit data či doplnit další poškozené vozy, pokud takové vlastní. Aplikace je určená jak pro fyzické, tak pro právnické osoby.

Společnost DieselGate s.r.o. požaduje minimální náhradu za jedno auto ve výši 125 000 Kč a klient za registraci neplatí žádné poplatky. Koncem března společnost doplnila žalobu o další poškozené klienty a celkem tak zastupuje zhruba 300 lidí. Dalších více než 100 žádostí čeká na zkompletování podkladů. DieselGate s.r.o. vystupuje ve sporu jako právnická osoba založená za účelem sdružení a zastupování zájmů všech osob, které byly poškozeny jednáním Volkswagenu v emisním skandálu.

Na území České republiky bylo distribuováno dle informace poskytnuté Ministerstvem dopravy ČR 165 007 vozidel značek Škoda, VW, Audi a Seat. Konkrétní výše škody se zjišťuje v rámci soudního řízení a definitivní částka bude určena v pravomocném rozsudku.

Ve Velké Británii se přitom spor posouvá o něco dále. Britská právnická firma Slater a Gordon si nechala vypracovat průzkum, kterého se zúčastnilo 17 tisíc respondentů. Z této skupiny respondentů obdrželo nový software 11 600 lidí, celých 40 procent pak mluví o negativních zkušenostech s ním. Osmnáct procent poukazuje na zhoršenou spotřebu paliva, dalších 11 procent mluví o větších vibracích přenášených do kabiny. Dvě procenta dotázaných řekla, že jejich pohonná jednotka definitivně selhala či přepnula do nouzového režimu během jízdy na dálnici.

„Co se týká problémů klientů, mohu potvrdit závěry britské studie. Je zřejmé, že nelegální software nelze odstranit bez toho, aby došlo ke změně jízdních vlastností vozů. Problémy po přehrání softwaru a s prodejností poškozených vozů jsou nejčastějšími důvody pro připojení se k žalobě. Nemohu v žádném případě potvrdit tezi koncernu, podle které vlastníci vozů poškozeni nebyli. My s těmi lidmi komunikujeme a vidíme, že mají reálné problémy. Ostatně není v české mentalitě angažovat se ve sporech jen proto, že na tom lze vydělat peníze. Nechtějte slyšet vyjádření některých vlastníků. Názory těch, co se o své zkušenosti chtěli podělit, zveřejňujeme na našich webových stránkách.“ uvedl jednatel společnosti DieselGate Martin Kodýdek. „Z této studie vyplývá, že přehrání softwaru může mít negativní vliv na jízdní vlastnosti vozidla a jeho prodejní hodnotu, která se bude vzhledem k situaci v Německu zhoršovat. Přehrání softwaru tedy není řešením celého problému. Proto pro naše klienty požadujeme finanční odškodnění prostřednictvím žaloby. Podvod byl založen na úmyslu, sofistikovanosti a dlouhodobosti,“ uvedl David Kuboň z KLB Legal, která DieselGate právně zastupuje.

Video ZDE.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

Další z rubriky

Daniel Perner: Lidé chtějí jíst zdravěji. Já jim to umožňuji

Muffiny

Ve zdravějších moukách je budoucnost. To je vize, se kterou vstoupil na maloobchodní trh Daniel Perner, majitel...

Víte, co se skrývá pod pojmem TINITUS?

Víte, co se skrývá pod pojmem TINITUS?

Ušní šelesty neboli tinitus je lékařský termín pro pískání, zvonění, šumění nebo jiné nechtěné zvuky v uchu, které...

Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Zlatá půluncová medaile Karel Gott – Zpěvák

Na sérii pamětních medailí s tváří Karla Gotta, které jsou k dostání ve stříbrné i zlaté variantě, jedná se o tři různé...

Najdete na iDNES.cz