Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Jste připraveni na mokro, bláto, listí i sníh?

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stále teplejší zima a sychravé počasí. S tím se, bohužel, pojí i bláto, mokro a drobné kamínky. A co teprve když se objeví i bílá pokrývka. Udržet předsíň či vstupní haly čisté může být v takovém počasí výzva, ale dá se hravě zvládnout, pokud se na to správně připravíte.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jste připraveni na mokro, bláto, listí i sníh? | foto: FLOMAT, s. r. o.

Čistící zóny

Lze to udělat pomocí tzv. čistících zón. Jejich cílem je, aby obuv byla před vstupem do budovy co nejvíce zbavena nečistot. Oproti jedné rohoži mají zóny několikanásobně větší účinnost, a proto se nejvíce hodí pro obchodní centra, kde projde obrovský počet lidí a je třeba udržet nepořádek mimo vnitřní prostory. Avšak princip se hodí pro kterékoliv prostory i domácnosti.

Čistící zóny se dělí následovně:

Zóna I - venkovní čistící zóny

Venkovní čistící zóny (zóna I) jsou nejčastěji tvořeny gumovými a kartáčovými rohožemi, které zajistí odstranění hrubých nečistot, jako je bahno a sníh. Vybírat lze z nejrůznějších provedení hliníkových rohoží, jejichž ALU profily mohou být osazeny gumou či kartáčem. Někdy je první čistící zóna tvořena jen gumovými rohožemi navzájem spojenými spojkami v zapuštěném rámu v podlaze.

Jste připraveni na mokro, bláto, listí i sníh?

Zóna II - mezidveří / zádveří

Čistící zóny mezidveří / zádveří (zóna II) jsou zpravidla tvořeny gumovými, kobercovými, kartáčovými a textilními rohožemi, které zbaví obuv zbylé hrubé špíny, vody a prachu. Vybírat lze z nejrůznějších provedení hliníkových rohoží, jejichž ALU profily mohou být osazeny gumou, kartáčem, textilem a jejich nejrůznějšími kombinacemi.

Zóna III - vnitřní čistící zóny

Vnitřní čistící zóny (zóna III) jsou ve většině případů tvořeny textilními rohožemi, které zachytí zbylou vlhkost a prach. Vybírat lze z hliníkových rohoží s textilními (kobercovými) pásky, kobercových čistících zón nebo textilních rohoží větších rozměrů.

A co prostory, kde nelze uplatnit rozdělení čistících zón?

1.Schody a kluzké plochy

Můžeme se setkat i s místnostmi, které před svým vstupem mají například schodiště. V takovém případě lze využít další pomocné čistící a zároveň ochranné prvky, jako jsou schodové rohože, lišty a hrany. Schodové rohože rozhodně pomůžou pro odstranění nežádoucích nečistot, aby se nedostaly do vašich místností, a v případě rizika pádu se dají zkombinovat se schodovými lištami a hranami. 

Jste připraveni na mokro, bláto, listí i sníh?

Pro prostory, kde hrozí nebezpečí uklouznutí, především v deštivém či sněhovém počasí, vás určitě budou zajímat protiskluzové ochrany. Mohou to být např. gumové podložky nebo celé podlahy, které ocení autoservisy a jiná montážní pracoviště, která slouží pro práci, kam se kontinuálně může dostat voda.

2.Předsíně a chodby

V předsíních se nejvíce používají kusové rohože, které dokážou zachytit zbylé nečistoty. Velké spektrum rohoží zaručuje výběr pro každého a neměla by chybět v žádné domácnosti nebo místě, kde si člověk chce udržet pořádek. Skvělým doplňkem rohoží je odkapávač na boty, který pomůže, aby váš botník zbytečně nevsakoval vodu, a snižoval tak svoji životnost, případně svůj vzhled.

Hotely a čističe obuvi

Čističe bot jsou výborným doplňkem pro komerční, administrativní prostory nebo ubytovací zařízení jako hotely, penziony. U těchto strojů můžeme i počítat s vkusným designem, takže nejen zajišťuje dočištění povrchu bot od zbylých nečistot, ale zároveň i jako designový doplněk.

Určité modely nabízejí funkci leštění bot díky lešticím kartáčům a nádržce na polituru. Politura je nátěr, kterým se opatřují věci, aby se nabylo nejen hladké plochy, ale aby se mohl na ní též vytvořit přiměřený lesk. Aktuální velikost čističů bot umožňuje použití i pro domácnosti.

Jste připraveni na mokro, bláto, listí i sníh?

Tip na kusové rohože

Pokud se poohlížíte po rohožích, probíhá zrovna sezónní výprodej na Flomat.cz

  • Nejčtenější

Peníze na bydlení předem? Ať vám už nikdo vaši nemovitost nevyfoukne

Věděli jste, že si můžete zajistit peníze až dva roky předtím, než se vůbec pustíte do hledání nebo do stavby vysněného...

Liga mistrů: Další show Reds? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Kolotoč fotbalových zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa se opět roztáčí. Liga mistrů má na programu...

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Švestka nebo borůvky? Zahrada na jaře přeje výsadbě stromů i květin

Práce na zahradě na jaře je po zimě velmi náročná. Sluneční paprsky už probouzejí přírodu i milovníky zahradničení a je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Čeští manažeři chtějí MBA s respektem

Manažeři stále více touží po profesním vzdělání, které má u firem prokazatelně dobrý zvuk a jehož nositelé patří mezi...

Šifrované disky - dokonalá ochrana vašich dat

V dnešní době digitálního světa vnímáme prvek zabezpečení tak nějak automaticky a někdy si ani neuvědomujeme, jak moc...

Kompaktní pracovní desky nejen do moderních kuchyní

Prvenství v oblíbených materiálech do kuchyní mají kompaktní desky, které se používají nejen na pracovní plochy, ale i...

Říp či Milešovka – vystoupat na vrchol můžete kdykoli, třeba i v zimě

Ani jednu z  těchto dvou dominant Českého středohoří netřeba představovat. A pokud máte chuť, nečekejte na prázdniny...

Najdete na iDNES.cz