Sobota 19. září 2020, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 19. září 2020 Zita

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při zařizování dětského pokoje kladou rodiče největší důraz na pohodlnou postel, dostatečné osvětlení a kvalitní psací stůl se židlí. Prvotní investice je to nemalá, proto vybírají důkladně a nejlépe tak, aby vybavení vydrželo co nejdéle a třeba i pro další sourozence.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách! | foto: DELSO INTERIÉRY, s.r.o.

Z dlouhodobého hlediska představuje vhodné řešení rostoucí nábytek, k jehož koupi se rodiče uchylují stále častěji. Důvody jsou jak ekonomické, tak ergonomické. 

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

Dětský pokoj je svět sám o sobě. Musí splňovat hned několik požadavků – od herního prostoru přes studijní zónu až po tu odpočinkovou. Realizace častokrát vázne na velmi omezeném prostoru nebo i financích, a tak je dobré každou koupi dvakrát zvážit. Abychom nemuseli za pár let pořizovat nové vybavení, vyplatí se investovat do kvalitního rostoucího nábytku, který dokáže s jeho uživatelem držet krok od prvňáka až do dospělosti. Díky snadnému nastavení se v každém věku perfektně přizpůsobí fyzickým parametrům dítěte a je tak předpokladem pro zdravé sezení. A právě na ergonomii nábytku by rodiče měli klást velké nároky. 

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

Díky spolupráci nábytkářů, designérů, ergonomů, zdravotníků a dalších odborníků vzniká ergonomický nábytek, který poskytuje uživateli maximální komfort, podporuje zdravý vývoj a předchází vzniku obtíží pohybového aparátu. Aby židle nebo stůl splňovaly ergonomické požadavky, musí dítěti vyhovovat. Proto u rostoucí židle nastavujeme výšku opěráku, sedáku a hloubku sezení, u stolu pak výšku a sklon pracovní desky. Rostoucí nábytek tak zohledňuje nejen tělesné propozice dítěte, ale také aktuální druh činnosti. Dítě během dne vystřídá několik aktivit. Jednou píše domácí úkoly, podruhé si čte knihu, pak zase maluje nebo rýsuje. Každá činnost vyžaduje jiný sklon pracovní desky. Pokud necháme dítě pracovat u klasického stolu s vodorovnou pracovní plochou, můžeme mu způsobit bolest zad, hlavy nebo očí. Každá činnost si totiž žádá určitý sklon desky, jedině tak bude dítě sedět v uvolněné pozici. Pro malování je ideální pozice 0 - 5°, pro psaní asi 10° a pro čtení asi 20°.

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!
Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

Snadná a bezpečná manipulace

Seřízení rostoucího nábytku není vůbec obtížné a zvládne ho opravdu každý. Vybírat si můžeme mezi základním mechanismem, kde výšku stolu nastavíme posuvem mechanické západky na každé stolové noze, nebo komfortním mechanismem na principu “JOJO“, který zdvihá podnoží najednou (více ve videu). Díky těmto mechanismům můžeme nastavit stůl až po maximální výšku 82 cm, což je o 7 cm výš, jak standardní kancelářský stůl a je tak svou výškou použitelný opravdu v každém věku.

Že jste si nevybrali a chcete něco víc? V dnešní době je velice oblíbené střídat práci v sedě nebo ve stoje a to platí jak v dětském pokoji, domácí pracovně nebo kanceláři. Pro náročné byly tedy vyvinuty další dva mechanismy, které umožňují stůl zdvihnout až do výšky 128 cm a to pomocí expresního pružinového posuvu nebo elektromotoru. Stačí zmáčknout tlačítko a za pár sekund je stůl přesně v té výšce, ve které ho potřebujete!

Myslete do budoucna, vybírejte nadčasový design

Vzhled je důležitým faktorem a co si budeme povídat, při výběru nábytku často dáme na první dojem. Při zařizování dětského pokoje se doporučuje upřednostnit minimalistický design před výraznými vzory a barvami. Volte nadčasový nábytek, který se hned neomrzí, nebo na to běžte chytře a využijte možnost variabilní úpravy vzhledu. Rostoucí stoly od německého výrobce Moll jsou vybaveny vyměnitelnými barevnými aplikacemi pro nohy a plastovými kryty pro zdvihací mechanismus. Stůl se tedy přizpůsobí nejen věku dítěte, ale i jeho vkusu nebo ladění interiéru dětského pokoje. 

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

Slovo ze života…

Tradiční distributor rostoucího nábytku, rodinná firma DELSO INTERIÉRY s.r.o., se zabývá prodejem rostoucího nábytku na českém trhu více jak 20let. Své o tom ví mladý, ale zkušený prodejce Michal Šnobl, který právě před 20lety nastupoval na základní školu a dostal svůj rostoucí nábytek.

„ Můj otec před 20lety začínal dovážet rostoucí nábytek Moll z Německa a já tehdy šel do první třídy. Logicky jsem tedy musel mít rostoucí nábytek ve svém pokoji také a vše patřičně vyzkoušet a otestovat. (smích) Nyní je to 20let a já svůj rostoucí nábytek stále mám a všechny mechanismy fungují dodnes. Jelikož mě od mala bavilo pomáhat otci ve firmě, šel jsem v jeho šlépějích podnikání a nyní své praktické zkušenosti používám při prodeji, abych zákazníkům maximálně poradil s výběrem toho správného nábytku pro jejich děti. Asi nejzásadnější je při výběru si uvědomit, že kupujeme věc na opravdu dlouho a podle toho vybrat co nejkvalitnější výrobek, který vydrží. Existují různí výrobci, můžeme ušetřit na levných náhražkách, ale rozdíly v kvalitě a detailech jsou opravu veliké, což se může v budoucnu vymstít. Ideální je si vše fyzicky prohlédnout na prodejně, udělat prvotní nákup pořádně a mít v budoucnu klid,“ Říká Michal Šnobl z firmy DELSO INTERIÉRY s.r.o.

Jde vaše dítě do školy? Dětský rostoucí nábytek je hitem v přípravách!

„Detaily“, díky kterým si rostoucí nábytek zamilujete

To, co dělá stůl stolem, jsou detaily, to „něco“ navíc. Německý výrobce Moll například nabízí nabíječku QI-Charger, která snadno nabije chytrý mobil nebo tablet bez nutnosti kabelu. Stačí položit zařízení na místo označené samolepkou a to se začne ihned nabíjet. Dále oceníte velkou zásuvku umístěnou po celé šíři stolu, praktický výklopný kanálek na tužky pod pracovní deskou, průhledné magnetické pravítko zabraňující sjíždění předmětů v případě naklopení pracovní plochy, stojánek na knihy, háček na tašku a další přístavby rozšiřující úložný a pracovní prostor.

Dětský nábytek musí být především bezpečný. Ověřujte, ptejte se, chtějte vidět certifikace

Jak již zmínil pan Michal Šnobl, můžeme vybírat mezi mnoha výrobci rostoucího nábytku. Každý nabízí za různou cenu různou kvalitu, a proto se vyplatí zjistit si původ, získané certifikace, vyptat se na zkušenosti a ověřit si recenze. Je dobré sledovat kvalitu materiálů a samotné zpracování, funkčnost technologií, komfort ovládání, ale také záruku bezpečnosti a nezávadnosti.

Německý výrobce Moll nechává své výrobky pravidelně kontrolovat a testovat předními nezávislými ústavy. Může se prokázat certifikáty zaručujícími zákonné požadavky na bezpečnost, ekologii, certifikáty garantujícími absolutní nezávadnost použitých materiálů a samozřejmě i doporučením německých odborníků z oblasti prevence a léčby onemocnění zad. Rostoucí nábytek Moll získal prestižní ocenění na poli designu – Red Dot Award a German Design Award.

  • Nejčtenější

Těší mě pomáhat českým firmám, říká franšízant McDonald’s

Komerční sdělení V rámci svého podnikání u společnosti McDonald’s má možnost podporovat českou ekonomiku, české dodavatele potravin i...

Chraňte se včas před hlavní vlnou virových onemocnění

Komerční sdělení Přichází jedno z nejkrásnějších ročních období v celé své kráse – podzim. Bohužel s ním přichází i řada respiračních...

Vojta Kotek a zábava na konci vesmíru

Komerční sdělení Poslechnete si audioknihu a řeknete si – vždyť je to lepší zážitek, než držet v ruce knížku! Takových audio zkušeností...

Start Tipsport extraligy i s hvězdami z NHL!

Komerční sdělení Hokejová Tipsport extraliga netrpělivě vyhlíží svůj začátek. Po loňském nedohraném ročníku je chuť do hokeje obrovská....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Aplikace Zapojmevsechny.cz pomáhá pedagogům se společným vzděláváním

Komerční sdělení Znáte to. Ve třídě máte děti, které chvíli neposedí, jiné se nudí nebo se straní spolužáků. Určitě už víte, co je to...

V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...

  • Další z rubriky

5 nejčastějších kožních problémů. Jaké je řešení?

Komerční sdělení Kožní problémy potkají v životě každého. A bez výjimky se jedná o onemocnění nepříjemné. Často ho nelze ukrýt před...

Aukční prodej nemovitostí zaručí nejlepší možnou cenu i bezpečnost

Komerční sdělení Prodej nemovitostí v sobě vždy nese určitá rizika. Tím prvním je nejistota, že dostáváte opravdu nejlepší cenu, protože...

Aplikace Zapojmevsechny.cz pomáhá pedagogům se společným vzděláváním

Komerční sdělení Znáte to. Ve třídě máte děti, které chvíli neposedí, jiné se nudí nebo se straní spolužáků. Určitě už víte, co je to...

4 tipy, jak ušetřit na dovolené v Tatrách

Komerční sdělení Vysoké Tatry znamenají často i vysoké ceny. I tak jsou ale slovenské velehory oblíbeným místem naší dovolené. Tento rok...

Vyzkoušeli jsme eRoušku 2. Podívejte se, jak může pomoci i vám

Největší nadějí na zpomalení šíření covidu-19, která navíc nikomu nezkomplikuje život, je malá aplikace pro chytré...

Microsoft vytáhl servery z oceánu, jejich nízká poruchovost překvapila

Z mořského dna u skotského souostroví Orkneje námořníci vylovili datacentrum společnost Microsoft. Za více než dva roky...

Benešová: Nečekala jsem, že synova svatba bude tak emocionálně náročná

Závěr prázdnin byl pro Lucii Benešovou ve znamení svatebních příprav. K oltáři dovedla svého nejstaršího syna Luciána,...

Jeho prsty byly najednou ve mně, obvinila fotografa ze zneužití Ratajkowski

Emily Ratajkowski (29) zveřejnila obsáhlou esej, ve které obvinila fotografa Jonathana Ledera ze sexuálního zneužití....

Porno je reklama na fitness, říká jeden z nejstarších českých pornoherců

Je obsazovaný do pornoscén z kategorie „old and young“. Není divu, s natáčením začal před svou padesátkou a točí už...