Doporučujeme

Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře

Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře | foto: Hu-Fa Dental a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře

Zubní kaz je nejrozšířenější onemocnění, které nás, lidstvo, odedávna postihuje. Pokud očekáváme, že nám zuby budou dlouho sloužit, musíme udělat vše, abychom zabránili vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.

Zubní kaz nejdříve postihuje zubní sklovinu, poté se může dostat k zubovině (dentinu) a následně také i k zubnímu nervu. Zanedbaný zubní kaz může vést k větším problémům, jako jsou zánět, onemocnění kořenových kanálků nebo závěsného aparátu zubů. Není proto na co čekat a je nutné zubní kaz odstranit.

Odstranění zubního kazu bez vrtání a injekcí?

Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře

Tradiční preparační metoda, jako je odvrtání nakažené zuboviny zubní vrtačkou, je velmi invazivní a často i bolestivá. Mnohdy je nutné podat anestezii. Při vrtání se také zbytečně odstraní i zdravá zubní tkáň.

Zubní kaz ale nemusí nutně znamenat nepříjemné vrtání a použití anestezie. Alternativu těchto tradičních metod odstraňování zubního kazu nabízí enzymatický gel BRIX3000®, který je nejúčinnější při ošetřování akutních zubních kazů. S gelem BRIX3000® je možné velmi dobře léčit pacienty, kteří vyhledávají šetrné metody odstranění akutního zubního kazu bez použití zubních vrtaček, bez použití anestezie a se zachováním zdravé zubní tkáně.

Co je BRIX3000® a co obsahuje?

Hlavní složkou gelu BRIX3000® je papain, který se extrahuje z ovoce papáji. Papain je endoprotein podobný lidskému pepsinu (ten se nachází v žaludečních šťávách). Má baktericidní, bakteriostatické a protizánětlivé účinky. BRIX3000® je netoxický gel, tzn. že nezpůsobuje negativní reakci, pokud se dostane do kontaktu se zdravou tkání: jazyk, dásně, zdravý dentin, pokožka, dokonce není škodlivý ani po požití. Více informací na www.brixgel.cz 

Brix3000® byl klinicky testován a je bezpečný pro pacienty všech věkových skupin, dokonce i pro pacienty se systémovými chorobami, zdravotním postižením nebo těhotné ženy.

Odstranění zubního kazu enzymatickým gelem  BRIX3000® u vašeho zubího lékaře

Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře

Bezbolestná léčba?

Léčba s použitím gelu BRIX3000® je často vnímána jako zcela bezbolestná a bez nepříjemných vedlejších pocitů. Nutnost vrtání nebo použití anestezie je snížena.

A proč je léčba s BRIX3000® méně bolestivá a méně stresující?

  • Protože nejsou přítomny vibrace a nepříjemné teplotní podněty, které vytváří vrták v zubních vrtačkách. BRIX3000® o teplotě lidského těla je nanesen na infikovanou zubovinu a teplotní rozdíl je tady minimální.
  • Protože BRIX3000® odstraňuje pouze infikovanou zubovinu a zachová zdravou.
  • Protože na rozdíl od preparační metody s použitím tradičních zubních vrtaček je změkčená infikovaná zubovina jemně odstraněna zaobleným nástrojem, není zapotřebí vynaložit velký tlak a je minimalizováno nebezpečí vniknutí do zdravých zubních tkání.
  • Protože je možné ošetřit i více kazů při jedné návštěvě vašeho zubního lékaře.
Jak vyléčit zubní kaz? Jde to i bez vrtání a bolesti u zubního lékaře

Má BRIX3000® nějakou nevýhodu?

Jedná se o nadstandardní výkon, který není hrazen pojišťovnou. Jiná nevýhoda pro pacienta NENÍ.

Z pohledu zubního lékaře může být nevýhodou, že odstranění zubního kazu pomocí BRIX3000® je časově náročnější než při vrtání. Jedná se ale řádově o minuty, které BRIX3000® působí na nakaženou zubovinu, aby ji změkčil a bylo možné ji šetrně odstranit.

Dentální r/evoluce

Kde je Brix, tam není vrtání ani bolest

Již nemusíte trpět strachem a obavami z vrtání a injekcí při odstranění zubního kazu. Zeptejte se svého zubního lékaře na BRIX3000®, protože BRIX je výsledkem toho nejlepšího z přírody, vědy a inovací. Pro více informací můžete navštívit www.brixgel.cz nebo se na BRIX3000® zeptejte svého zubního lékaře.

Monika Lenochová,
produktová specialistka Hu-Fa Dental a. s.