Jak vybrat správnou matraci?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při výběru matrace nesmíme zapomenout na řadu faktorů, které její správnou volbu ovlivňují. Přijďte se poradit a dozvědět více do specializované sítě prodejen ProSpánek, kde vám s výběrem té pravé matrace rádi pomohou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat správnou matraci? | foto: ProSpánek

1.Tuhost matrace

Tuhost matrace patří zajisté mezi nejdůležitější aspekty při nákupu nové matrace. U výběru tvrdosti nové matrace zapomeňte, na co jste zvyklí doma a matraci před nákupem dobře vyzkoušejte. Při tom se zaměřte na to, v jaké poloze nejraději spíte a jak vám matrace pocitově vyhovuje.

Pokud spíte po větší část noci na boku, měli byste zvolit měkčí matraci, pokud na zádech nebo na břiše bude pro Vás vhodnější matrace tvrdší. Obecně také platí, že čím vyšší je váha spáče, tím vyšší je doporučená tuhost matrace.

2.Materiál matrace

Materiál ovlivňuje ortopedické působení, celkovou životnost a kvalitu matrace, odpovídá mu také cena matrace. Existuje celá řada materiálů, z nichž si vybere skutečně každý proto by Vám matrace opět měla vyhovovat především pocitově. Nebojte se vyzkoušet také moderní materiály jako TEMPUR.

Jak vybrat správnou matraci?

3.Hmotnost zákazníka

Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka nejen z hlediska tuhosti. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Pro každou matrace je vždy stanovena její maximální nosnost, tedy maximální hmotnost spáče, při které si matrace zachovává všechny svoje ortopedické vlastnosti.

4.Věk spáče

Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie zákazníků. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší měl by volit měkčí a elastičtější matrace.

5.Potah matrace

Potah matrace je nedílnou součástí každé matrace a měl by splňovat následující charakteristiky. Prvním důležitým faktorem jsou hygienické a konfekční vlastnosti. Dalším aspektem je zajištění optimální cirkulace vzduchu a v neposlední řadě odvod vlhkosti pro zajištění suchého a příjemného klima spánku.

Jak vybrat správnou matraci?

6.Způsob uložení matrace

Abychom dosáhli ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti je potřeba zvolit vhodný podklad, nejlépe pevný či polohovatelný postelový rošt. Vyšší komfort poskytnou motorové typy polohovatelných roštů, které oceníte, ať už v posteli odpočíváte, čtete nebo sledujete televizi.

Jak vybrat správnou matraci?

7.Cena matrace

Zásadním kritériem při volbě matrace by měla být kvalita a komfort nikoliv cena. Cena matrace roste úměrně s kvalitou, což je dáno použitými materiály, konstrukcí a užitnými vlastnosti těchto materiálů.

Přijďte se poradit do specializované sítě prodejen ProSpánek, kde vám s výběrem té pravé matrace rádi pomohou.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Nejlepší kyselku najdete v Teplicích nad Bečvou

Nejlepší kyselku najdete v Teplicích nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou jsou zaměřeny na léčení kardiovaskulárních onemocnění, což je léčba srdce a cév. Základem jsou...

Daniel Perner: Lidé chtějí jíst zdravěji. Já jim to umožňuji

Muffiny

Ve zdravějších moukách je budoucnost. To je vize, se kterou vstoupil na maloobchodní trh Daniel Perner, majitel...

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou.

Společnost Mountfield s příchodem nového roku naservírovala zákazníkům zelenou novinku od světového gigantu v AKU...

Najdete na iDNES.cz