Jak prorazit na internetu? Čtyři zaručené tipy k úspěchu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Češi podle některých průzkumů tráví ve svém volném čase až 5 hodin denně na internetu. Z toho nejvíce spolknou právě sociální sítě. Čas strávený online se ale dá využít produktivně. Za pouhých 10 minut můžete vytvořit zajímavý projekt, kterým třeba přispějete do rodinného rozpočtu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak využít čas strávený na internetu na maximum | foto: webnode

Společnost Webnode, která vyvíjí jednoduchý editor pro tvorbu webových stránek, zveřejnila data získaná ze vzorku svých 30 milionů uživatelů a prozradila, čím se její uživatelé na internetu zabývají nejčastěji.

1)Prodej zboží a služeb na internetu

Vlastní e-shop je pro mnoho lidí způsob, jakým se realizovat i po pracovní době. Stačí začít jednoduchým nápadem, vlastní tvořivostí či nadšením z produktu, který není běžně k dostání. Od nápadu k prodeji vás dělí opravdu jen malá chvilka. Za několik minut se můžete zaregistrovat na stránkách www.webnode.cz, vybrat si z nabídky šablon tu, která vám nejvíce vyhovuje, a naplnit ji zbožím. Vydělat můžete třeba na prodeji pletených a háčkovaných oděvů, ručně vyráběné kosmetiky nebo vlastních vychytávek.

Příběhy lidí, kteří založili vlastní e-shop, jsou opravdu pestré – od maminky na mateřské prodávající krásné kojenecké lahve, přes strojaře, který vymyslel originální vozík na výlety se svými dětmi, až po mladý pár, který se při práci věnuje prodeji domácích džemů a marmelád.

2)Blog neboli internetový deník

Dalším typem projektu, jehož tvorbě se lze na internetu aktivně věnovat, je vlastní blog. Ne nadarmo se říká, že psaní má terapeutické účinky. Jedná se totiž o tvořivou činnost, která vám pomůže utříbit myšlenky, uchovat vzpomínky z cest i propagovat zdravý životní styl. Témat, o kterých lze psát, je nespočet. Mezi nejpopulárnější patří móda, zdravé stravování, cvičení a cestování.

Jak využít čas strávený na internetu na maximum

3)Fotoalbum a portfolio

Stránky vytvořené u Webnode vám skvěle poslouží i jako fotoalbum. Vystavit v něm můžete třeba fotky ze svatby, dovolené nebo rodinných výletů. Stále populárnější jsou také novoroční přání, kde pomocí fotek můžete zdokumentovat průběh uplynulého roku a popřát svým blízkým vše nejlepší do roku nového.

Pokud se focení věnujete na profesionální či poloprofesionální úrovni, bez ukázek své práce v podobě vlastních webových stránek se takřka neobejdete. I pro takový případ u Webnode najdete hned několik nachystaných šablon, které se pro tyto účely dají skvěle využít.

4)Pomoc druhým

Velmi populárním typem stránek jsou nejrůznější charitativní projekty. Jak lépe využít čas strávený na internetu než právě pomocí druhým? Mezi rozličnými sbírkami a bazary zaujme například projekt Armády spásy s názvem Nocleženka. Zakoupením kupónu, tzv. nocleženky, věnujete na jednu noc konkrétnímu člověku bez domova teplé jídlo, čistou postel a střechu nad hlavou.

Pomoc druhým ale nekončí u lidí. Věnovat se můžete zvířatům či ekologickým projektům. Za zmínku určitě stojí množství zvířecích útulků, ale i stránky projektů zabývajících se rozvojem veřejného prostoru a ochranou životního prostředí.

Zkuste to taky a vytvořte si webové stránky zdarma.

Klíčem k lepšímu využití času stráveného na internetu je nebýt jen pasivním příjemcem informací, ale aktivním tvůrcem. Nástrojem, který vám v tom může pomoci, je editor Webnode. Odměnou vám pak budou nově získané dovednosti, skvělý pocit z vlastní tvořivosti, pomoci druhým nebo i vedlejší příjem.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Mají v Praze vznikat nové stavby a moderní architektura, nebo ne?

Sou Fujimoto (Japonsko), Zdeněk Fránek, Pavel Hnilička, Josef Pleskot, Ladisla...

Příklady ze zahraničí ukazují, že pokud se stavebně nerozvíjí metropole, má to velmi negativní dopad na celou zemi....

Hypotéky by mohly být pro mladé do 36 let dostupnější

Hypotéky by mohly být pro mladé do 36 let dostupnější

Po regulacích České národní banky není vůbec jednoduché získat hypotéku. Vlastní bydlení se tak čím dál více vzdaluje i...

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Najdete na iDNES.cz