Jak prorazit na internetu? Čtyři zaručené tipy k úspěchu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Češi podle některých průzkumů tráví ve svém volném čase až 5 hodin denně na internetu. Z toho nejvíce spolknou právě sociální sítě. Čas strávený online se ale dá využít produktivně. Za pouhých 10 minut můžete vytvořit zajímavý projekt, kterým třeba přispějete do rodinného rozpočtu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak využít čas strávený na internetu na maximum | foto: webnode

Společnost Webnode, která vyvíjí jednoduchý editor pro tvorbu webových stránek, zveřejnila data získaná ze vzorku svých 30 milionů uživatelů a prozradila, čím se její uživatelé na internetu zabývají nejčastěji.

1)Prodej zboží a služeb na internetu

Vlastní e-shop je pro mnoho lidí způsob, jakým se realizovat i po pracovní době. Stačí začít jednoduchým nápadem, vlastní tvořivostí či nadšením z produktu, který není běžně k dostání. Od nápadu k prodeji vás dělí opravdu jen malá chvilka. Za několik minut se můžete zaregistrovat na stránkách www.webnode.cz, vybrat si z nabídky šablon tu, která vám nejvíce vyhovuje, a naplnit ji zbožím. Vydělat můžete třeba na prodeji pletených a háčkovaných oděvů, ručně vyráběné kosmetiky nebo vlastních vychytávek.

Příběhy lidí, kteří založili vlastní e-shop, jsou opravdu pestré – od maminky na mateřské prodávající krásné kojenecké lahve, přes strojaře, který vymyslel originální vozík na výlety se svými dětmi, až po mladý pár, který se při práci věnuje prodeji domácích džemů a marmelád.

2)Blog neboli internetový deník

Dalším typem projektu, jehož tvorbě se lze na internetu aktivně věnovat, je vlastní blog. Ne nadarmo se říká, že psaní má terapeutické účinky. Jedná se totiž o tvořivou činnost, která vám pomůže utříbit myšlenky, uchovat vzpomínky z cest i propagovat zdravý životní styl. Témat, o kterých lze psát, je nespočet. Mezi nejpopulárnější patří móda, zdravé stravování, cvičení a cestování.

Jak využít čas strávený na internetu na maximum

3)Fotoalbum a portfolio

Stránky vytvořené u Webnode vám skvěle poslouží i jako fotoalbum. Vystavit v něm můžete třeba fotky ze svatby, dovolené nebo rodinných výletů. Stále populárnější jsou také novoroční přání, kde pomocí fotek můžete zdokumentovat průběh uplynulého roku a popřát svým blízkým vše nejlepší do roku nového.

Pokud se focení věnujete na profesionální či poloprofesionální úrovni, bez ukázek své práce v podobě vlastních webových stránek se takřka neobejdete. I pro takový případ u Webnode najdete hned několik nachystaných šablon, které se pro tyto účely dají skvěle využít.

4)Pomoc druhým

Velmi populárním typem stránek jsou nejrůznější charitativní projekty. Jak lépe využít čas strávený na internetu než právě pomocí druhým? Mezi rozličnými sbírkami a bazary zaujme například projekt Armády spásy s názvem Nocleženka. Zakoupením kupónu, tzv. nocleženky, věnujete na jednu noc konkrétnímu člověku bez domova teplé jídlo, čistou postel a střechu nad hlavou.

Pomoc druhým ale nekončí u lidí. Věnovat se můžete zvířatům či ekologickým projektům. Za zmínku určitě stojí množství zvířecích útulků, ale i stránky projektů zabývajících se rozvojem veřejného prostoru a ochranou životního prostředí.

Zkuste to taky a vytvořte si webové stránky zdarma.

Klíčem k lepšímu využití času stráveného na internetu je nebýt jen pasivním příjemcem informací, ale aktivním tvůrcem. Nástrojem, který vám v tom může pomoci, je editor Webnode. Odměnou vám pak budou nově získané dovednosti, skvělý pocit z vlastní tvořivosti, pomoci druhým nebo i vedlejší příjem.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Povánoční výprodeje udeřily i na trh s prémiovými televizory. Špičkové modely společnosti Samsung s technologií QLED,...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

„Špehovací“ hodinky ohlídají děti i nemocné

Kde všude využijete špehovací hodinky?

Zprvu zatracované, dnes na vzestupu. I když jim mnozí nepředpovídali dlouhou budoucnost, opak je pravdou. Chytré...

Najdete na iDNES.cz